Pacek

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Lafcadio pisze:Konkurs na najlepsze zakończenie? ;]
Fanficki, może są wyrazem uwielbienia konkretnego utworu, ale akurat sherwoodzkich nie poczytałabym chętnie. Dlatego, że: stylu Packa IMO naśladować się nie da i czytając owe fiki, to napaliłabym się na koniec ten Packowy, z którym pewnie dłuuugo się nie zetknę :(

A co do Września... tak to wychwalacie, że już wiem, co mi brat kupi na urodziny :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Przezwyciężywszy wszelkie przeszkody (czemu doba jest taka krótka? czemu nie mogę się rozpięciorzyć?), wreszcie skończyłam "Wrzesień". Ha. A nawet HA. Muszę teraz nieco odczekać, ochłonąć, zanim się za "Maskaradę" wezmę.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Harna pisze:Przezwyciężywszy wszelkie przeszkody (czemu doba jest taka krótka? czemu nie mogę się rozpięciorzyć?), wreszcie skończyłam "Wrzesień". Ha. A nawet HA.
Prawda? Chociaż monstrualnie trudna w przekazie proza (to znaczy - gorzka jak cholera...), ale właśnie o to w niej chodzi. Mnie urzekła, wessała i wypluła potem jak zmiętego kapcia. Wręcz zgwałciła mnie przez ucho ;). Pojadę perwersją, ale rzeknę, że lubię być tak gwałcony... Przez tego typu fabuły rzecz jasna ;P
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Już zacieram łapki - nareszcie mam "Wrzesień" i "Sherwood" na półeczce. Mniami:))))))))))
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

A ja od miesiąca próbuję skończyć "Linię ognia" i jakoś mi nie podchodzi("Szatański interes" lepszy).
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Czarownica pisze:Już zacieram łapki - nareszcie mam "Wrzesień" i "Sherwood" na półeczce. Mniami:))))))))))
Jeśli chodzi o Sherwood - to bardzo smaczna lektura :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Wrzesień też smaczna. Acz gorzka. A mimo to smaczna. Ale cierpka. A jednak... Ech... Dobra literatura. O!
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Arghhh, ja chcem Wrota światów... Arghhh, w portfelu ino pajęczyna. O reszcie Packowych książków to już nawet nie myślę — Matyldy jeszcze nie miałam okazji poznać :-(
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

To ja tak zapytam:
Anna Brzezińska w wywiadzie dla [url=http://katedra.nast.pl/artykul/1985/Wywiad-z-Anna-Brzezinska]Katedry[/url] pisze:Natomiast po śmierci Tomka nie dostałyśmy od jego spadkobierców istniejącej części/całości manuskryptu, więc trudno mi się na ten temat wypowiadać. Zwróciłyśmy się do nich z prośbą o oficjalne stanowisko, bo ta informacja naszym zdaniem zwyczajnie się czytelnikom należy.
Ktoś wie jaka będzie decyzja spadkobierców?
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

Ja bym chciała wiedzieć jak się skończy Sherwood, bardzo bym chciała, ale jeżeli ktoś ma poprawiać/dopisywać/zmieniać/ulepszać to co zostawiał Pacek, to wole się nigdy nie dowiedzieć, bo jakakolwiek ingerencja wszystko popsuje. Już lepiej chyba byłoby takie niedokończone i niedoskonałe wydać, ale to tylko moje zdanie.
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Lafcadio pisze:To ja tak zapytam:
Anna Brzezińska w wywiadzie dla [url=http://katedra.nast.pl/artykul/1985/Wywiad-z-Anna-Brzezinska]Katedry[/url] pisze:Natomiast po śmierci Tomka nie dostałyśmy od jego spadkobierców istniejącej części/całości manuskryptu, więc trudno mi się na ten temat wypowiadać. Zwróciłyśmy się do nich z prośbą o oficjalne stanowisko, bo ta informacja naszym zdaniem zwyczajnie się czytelnikom należy.
Ktoś wie jaka będzie decyzja spadkobierców?
Zapewne sami spadkobiercy lub/również ich przedstawiciel.
A dalszych komentarzy sobie oszczędzę.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Hm, ten watek robi sie coraz ciekawszy.

Sprawami związanymi z twórczością Packa zajmuje się ta sama osoba, która był Pacek ustanowił, a spadkobiercy nie widzieli powodu, zeby cokolwiek w tej kwestii zmieniać - o czym Wydawnictwo zostało poinformowane. Oficjalnymi pismami, żeby bylo jasne. Niestety, Wydawnictwo najwyrazniej nie znalazlo czasu, ani istotnych powodow (mimo, że wcześniej w kontaktach ze spadkobiercami utrzymywało, że sprawa jest pilna i istotna), by zechciec sie w tej sprawie skontaktowac z ową osobą, <ciekawe, interesujące, hmm...kozetka?> pomimo zainteresowania czytelnikow, ktorym sie przeciez taka informacja jak najbardziej nalezy.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Zeby już było całkiem ciekawie to ja jeszcze dodam, że ewentualne żądania odnośnie manuskryptu nie są ze strony Wydawnictwa w żaden sposób umotywowane. Nie ma i nie było umowy dotyczącej ewentalnej czwartej części cyklu. Ani aneksu dotyczącego rozszerzenia częsci trzeciej. Na jakiej więc podstawie cokolwiek miałoby być wydawnictwu przekazane, nie wiem. Dlaczego fakt nie przekazywania ma być faktem nagannym, nie wiem tym bardziej.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Harna pisze:Arghhh, ja chcem Wrota światów... Arghhh, w portfelu ino pajęczyna. O reszcie Packowych książków to już nawet nie myślę — Matyldy jeszcze nie miałam okazji poznać :-(
Ten sam problem mam z tą pajęczyną i Matyldą.
Świat jest okrutny. Świat jest niesprawiedliwy... Pieniądze to zuo!
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Czarownica pisze: Pieniądze to zuo!
Tylko wtedy, kiedy ich nie mam. Taa, to mi przypomina, ze wlaśnie teraz mam do czynienia z takim, dziwnym zjawiskiem... PIENIĄDZE TO ZUO!

eee, no wiem, idę stąd. Idę.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ