Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Po pierwszym obejrzeniu "Ringu" stwierdziłem, że facet nie ma telewizyjnej osobowości. Dziennikarz z niego dobry, ale w telewizji faktycznie kiepsko sobie radzi.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Ja jednak jestem ogólnie zawiedziony "Ringiem". żałuję, że RAZ był jeno prowadzącym- gdyby miał większem pole do popisu może byłoby coś i o fantastyce. Tematy niby fajne były , ale bez "pałeru".
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

slay
Fargi
Posty: 333
Rejestracja: pt, 07 kwie 2006 08:10

Post autor: slay »

Korowiow pisze:Ja jednak jestem ogólnie zawiedziony "Ringiem". żałuję, że RAZ był jeno prowadzącym- gdyby miał większem pole do popisu może byłoby coś i o fantastyce. Tematy niby fajne były , ale bez "pałeru".
Gdyby mial wieksze pole do popisu, to pewnie przez 95% programu jezdzilby po Michniku.
NMSP
Ярко-желтые очки, два сердечка на брелке

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Albo po Parowskim, co :) ? Nie, ja tam RAZa wyżej oceniam, zwłaszcza jeśli chodzi o publicystykę tyczącą kultury- ktoś na tym forum już chwalił tomik "Frajerzy"(ja też go pozytywnie oceniam- od czasu lubię sobie poczytać kilka felietonów zeń). Jego felietony na temat spiskowej teorii dziejów z NF też niczego sobie były.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Zamorano
Mamun
Posty: 120
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 14:45
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Zamorano »

Chyba wolałem RAZa w "Ringu". A może to kwestia przyzwyczajenie się do nowego prowadzącego ? :) Jeśli opierać kwestię oczekiwań telewizji publicznej na tekście RAZ-a z blogu na "Salonie24" to wydaje mi się, że nowy prowadzący (Paweł Paliwoda) nie wnosi innej jakości do tego programu. To jest podobny styl co RAZ, z tymże ja osobiście wolałem RAZa ;)
Stalin źle rysuje. Gorzej nawet niż Picasso.
"Kontrola"

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

"Ognie na skałach". Nie jest dobrze. 240 sttron, a materiału na góra 60. Długie nijakie akapity, chyba że kogoś interesują techniki połowu czy inne takie.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Tak, tak...
Spuśćmy na to zasłonę milczenia...
FTTL
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

A na okładce entuzjastyczne teksty Grzędowicza i Dukaja.
Bardzo podejrzane.
Podrap mnie w plecy, a ja cię też podrapię?

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

To może jest tak jak z recką RAZ-a na "Alterlandzie" Wolskiego(recenzja dotyczy całkiem innej książki).
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

kaj pisze:A na okładce entuzjastyczne teksty Grzędowicza i Dukaja.
Bardzo podejrzane.
Podrap mnie w plecy, a ja cię też podrapię?
Też mi nowość na naszym poletku ;] Tak jest w zasadzie w każdej książce.

PS.
Odnośnie sporu Michnik-RAZ
"Znany z narcyzmu jeden z czołowych polskich publicystów prawicowych" :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Brum

Post autor: Brum »

Ja przetrwawiłem. Książka niedługa, materiału sporo, ale zawartego w niedomówieniach. Trudno, nie napisał wszystkiego krok po kroku, a pozostawił coś wyobraźni czytelnika. Czyli inaczej niż właśnie Sapkowski. Różne metody operowania jezykiem i opowieścią. I nie ma sie co bawić w ocenianie która jest lepsza a która gorsza, bo są równorzędne.

Co kto lubi. A o światopoglądowych sprawach się wypowiadał nie będę.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Nasz Arthur C. Clarke - wymyślił, a opatentować zapomniał...
Tadam - cyfrowy różaniec!
(Zainspirowało mnie poranne słuchanie radia. I tylko wciąż nie jestem na sto procent pewien, czy to motyw z "Jawnogrzesznicy", czy z "Drogi na Zaleszczyki" :( )
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Z Jawnogrzesznicy
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Jutro,13-ego maja o godz.13-tej, gościem czatu Wirtualnej Polski będzie urodzony 13. Rafał A. Ziemkiewicz. Nie nie straszna mu nie tylko 13. Nie straszny mu żaden Kaczor, ani sam Donald. Przyczyny i skutki 2-letniej wojny partyjnych wodzów opisał w "Czasie wrzeszczących staruszków", którego premiera już w najbliższy piątek. Zapraszamy do rozmowy z dziennikarzem, publicystą, komentatorem politycznym i ekonomicznym oraz pisarzem fantastyki, znanym także jako RAZ.
Pytania tutaj możecie zadawać już dziś.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20008
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ebola pisze: Zapraszamy do rozmowy z dziennikarzem, publicystą, komentatorem politycznym i ekonomicznym oraz pisarzem fantastyki, znanym także jako RAZ.
Pytania tutaj możecie zadawać już dziś.
Po co zadawać pytania, skoro wiadomo, że te mniej wygodne zostaną pominięte?
Po co próbować rozmawiać, skoro dopuszczeni do głosu będą tylko ci, którzy potakują?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ