Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: ElGeneral »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... za_za.html
Ciekawe. Jak na prawicy Polacy zaczynają się gryźć, znaczy, wojna blisko...
I burza na pejsbuku...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: ElGeneral »

Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: ElGeneral »

Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Ebola »

Ziemkiewicz zawsze wiedział, gdzie stoją konfitury. Ewolucja w czynną politykę to dośc oczywista droga. Chłopak jest konsekwentny i zrobi karierę. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: ElGeneral »

Ebola pisze:Chłopak jest konsekwentny i zrobi karierę. :)
Albo wyląduje tam, gdzie JKM, czy Włysiak tylko nieco później. Ja stawiam na to drugie.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Ale może się okaże, czy to, co pisał w niektórych felietonach w śp. "Uważam Rze", było szczere i wynikało z jakichś sensownych przemyśleń, czy był to tylko koniunkturalizm w stylu "Łoj, bidoku, uni cie krzywdzom, a przecie to jo powinienem!"
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Ebola »

Mamy czas, zobaczymy.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Agarwaen »

Twitter Ziemkiewicza i błyskotliwa parafraza słów Jezusa. Cóż za literackie wyczucie.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: ElGeneral »

Ziemkiewicz jest w ogóle błyskotliwy... jak gówno po deszczu.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Dopóki nie zaczął tłumaczyć, co miał na myśli, rozumiałem, co chce powiedzieć i byłem zaszokowany reakcjami, bo wynikało z nich, że nawet tytuł profesora nie zawsze idzie w parze z umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Kiedy zaczął tłumaczyć, zdecydowanie pogorszył sprawę. Do tego stopnia, że zacząłem go podejrzewać o nadużywanie używek, i to permanentne.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: nosiwoda »

Alfi pisze:rozumiałem, co chce powiedzieć
Ja też rozumiałem.
Alfi pisze:i byłem zaszokowany reakcjami, bo wynikało z nich, że nawet tytuł profesora nie zawsze idzie w parze z umiejętnością czytania ze zrozumieniem.
Faktycznie, te reakcje, w których ludzie go bronili, bo "przecież wcale nie pisał o gwałcie", były straszne. A przecież napisał jasno, czytanie ze zrozumieniem "kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej" nie może wszak prowadzić do zrozumienia "kto nigdy nie pił wina na randce".
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

A nie mieszasz chronologii przypadkiem?
To, co cytujesz, to są chyba już reakcje na zarzuty. A zarzuty dotyczyły wypowiedzi wcześniejszej i nie bardzo miały z nią związek. A raczej do tego stopnia nie miały z nią związku, że dowodziły nieumiejętności czytania ze zrozumieniem.
Na początku wyglądało to dość jednoznacznie: RAZ komuś (mediom? społeczeństwu?) przypisał stosowanie podwójnych standardów. Jest sprawą dyskusyjną, czy miał rację, nie bardzo też wiadomo, komu postawił zarzut. Skomentowano to w sposób - delikatnie mówiąc - nie przynoszący chluby komentującym (mam na myśli sposób korzystania z szarych komórek). W odpowiedzi na zarzuty RAZ zaplątał się zupełnie i wyszło tak, że być może jednak myśli to, co mu zarzucają.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: nimfa bagienna »

Nie wiedzieć czemu przypomniała mi się pewna wymiana zdań z moim bratem.
Brat: Uuuuuch, te piętnastki... jak ja bym taką...
Ja: Hmmm... twoja córka ma teraz piętnaście lat. Jak myślisz, może jakiś czterdziestoletni oblech właśnie ją namierza?
Brat jęknął, zamarł, zbladł i nie kontynuował tematu.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Marcin Robert »

Im bardziej społeczeństwo staje się obojętne religijnie, tym więcej moralnego bydła wchodzi w rolę obrońców wartości chrześcijańskich.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

Post autor: Alfi »

Nie tylko, nie tylko.
A zresztą - gdzieś tu była jakaś "obrona wartości chrześcijańskich"? Była teza, że ktoś (chyba społeczeństwo en masse?) żąda surowych kar dla duchownych za coś, co kiedy indziej uważa za rzecz wręcz normalną.
Być może tak jest. Czy taka postawa jest naganna? Frycz Modrzewski w De re publica emendanda właśnie coś takiego zalecał: osoby "ze świecznika" powinny być karane surowiej. Z drugiej strony jednak, jeśli ktoś wobec jednych stosuje taryfę ulgową, a wobec innych nie, to mamy do czynienia z hipokryzją.
Ale do tego zagadnienia jakoś nikt się w dyskusji nie odniósł.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ