Rafał A. Ziemkiewicz - Młot na pindy

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No, nic bulwersującego, ale i nic odkrywczego. Goście interesujący, zagadnienia ciekawie postawione... Z konkluzjami gorzej - chociaż nie wiem, czy one były możliwe.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Oglądałam. Spodziewałam się jednak bardziej kontrowersyjnego podejścia do lustracji autorów, a tu wszystko takie wyważone, głównie uniki... No, zobaczymy, może się rozwinie?
Choć miejscami słowa RAZa brzmiały mi wyjątkowo dwuznacznie, szczególnie o kreowaniu się autora na autorytet moralny...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

A ja jestem programem barz usatysfakcjonowany. Jakby podejście było bardziej kontrowersyjne, tobyście ryczeli, że "prawicowy zryp".
Ale ciekawa rzecz, że sie Maleńczuk na Piekarę powoływał. Ja czekam, aż ten Piekara będzie u Ziemkiewicza- może wespół z Jabłońskim? Np. kontra Wolski.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nie, nie krzyczałabym o prawicowym zrypie, bo zwyczajnie nie rozumiem, co to jest "prawicowy". Nie wiem też, co "lewicowy", żeby była jasność.
Po prostu, gdy program nosi tytuł "Ring", to oczekiwałam intelektualnej jatki. Tymczasem przeciwnicy głównie robili uniki, a prowadzący jakoś nie przyciskał ich do bandy. Szkoda.
Za to kontekst dyskusji o lustracji bardzo dwuznacznie wypadł dla RAZa. To mnie nawet nieco rozbawiło, choć nie był to radosny śmiech...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Korowiow pisze:Ale ciekawa rzecz, że sie Maleńczuk na Piekarę powoływał. Ja czekam, aż ten Piekara będzie u Ziemkiewicza- może wespół z Jabłońskim? Np. kontra Wolski.
O tak :) Zdecydowanie ;]
Ciekawe kto będzie gdy będą za tydzień gadać o filmach.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Korowiow pisze: Jakby podejście było bardziej kontrowersyjne, tobyście ryczeli, że "prawicowy zryp".
Wszelkie poglądy - prawicowe, lewicowe, centrowe - można prezentować:
a)inteligentnie lub nie,
b)z szacunkiem dla oponenta lu bez,
c)z szacunkiem dla faktów lub bez...
I tak dalej. Czyli: może być "zryp" - w dowolnym kolorze ideologicznym - albo może go nie być.
Inteligencji RAZ-owi nie odmawiam. Do szacunku dla oponentów jest zdolny w stopniu umiarkowanym, utrudniającym wsłuchanie się w jego tezy bez zakładania a priori, że są głupie i niewarte uwagi. Fakty traktuje wybiórczo, a czasem nie tylko je pomija, ale nawet przekręca. Kiedyś mu wyszło nawet, że z 500 000 bezrobotnych pobierających zasiłek dwa miliony pracują na czarno...
Wczoraj trzymał się roli neutralnego prowadzącego i nawet nieźle mu to wyszło.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
freemind
Mamun
Posty: 189
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 20:48

Post autor: freemind »

Czy mnie się zdaje, czy Ziemkiewicz prowadzi program w TVP? :P

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Od dawna. Nazywa się Ring :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Właśnie skończyłem oglądać kolejny odcinek - tym razem dość ciekawy. Cały czas mam nieodparte wrażenie, że wchodząc do studia jaja zostawia w garderobie. Taki gładziutki i ugrzeczniony... Czasem przesączy jakieś podchwytliwe pytanie, ale broń Boże przed skandalem... Już wolę jego teksty.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Mołodii
Pćma
Posty: 206
Rejestracja: śr, 06 wrz 2006 22:58

Post autor: Mołodii »

Też widziałem ten odcinek. Nie rozumiem troszkę, czemu służyły występy Leszczy.
Proszę nie kasować moich postów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

flamenco108 pisze:Właśnie skończyłem oglądać kolejny odcinek - tym razem dość ciekawy. Cały czas mam nieodparte wrażenie, że wchodząc do studia jaja zostawia w garderobie. Taki gładziutki i ugrzeczniony... Czasem przesączy jakieś podchwytliwe pytanie, ale broń Boże przed skandalem... Już wolę jego teksty.
Są takie sytuacje jak np. ta, gdzie ktoś (nie pamiętam już kto) zagiął go, że jeśli sytuacja będzie równie do dupy to może on napisze książkę o Popiełuszce (bo coś okolicznego było w temacie). RAZ - w sytuacji podbramkowej - szeroki uśmiech, widać, że go zagiął mówi przeskromnie, że być może ;]
Widać, że RAZ w takich sytuacjach nie za bardzo sobie radzi.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Lafcadio pisze: Widać, że RAZ w takich sytuacjach nie za bardzo sobie radzi.
Radzi nie radzi, ale jeżeli porównać to z jego wypowiedziami na piśmie, to rysuje się ciekawy obraz. Właśnie zacząłem czytać jego stare felietony zebrane w tomie "Frajerzy". Gdzieś tam pisze o writer's-block. Że wtedy zaczyna się pisarz zajmować publicystyką polityczną, występuje w tv... Ciekawe, czy podtrzymuje to dziś?
Oczywiście, jako admirator jego publicystyki życzę mu, aby zdołał osiągnąć ideał typu "zarówno to, jak też tamto", bo jego SF też bardzo lubię.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
freemind
Mamun
Posty: 189
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 20:48

Post autor: freemind »

Obejrzałem ten Ring i... Nie wiem czemu to ma służyć. Parafrazując pana z Rejsu: "Program o rozrywce, kulturze, sztuce". I jeszcze te Leszcze. I kabarety, jakże śmieszne. Kicha. Ali G. czy Szymon Majewski mają ciekawsze programy :)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wywiad z RAZem. Nie wiem jak ja go pominąłem ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Cel jest jeden: niech ludzie, na litość Boską, zaczną myśleć. Niech przestaną pozwalać karmić się gładkimi frazesami, i powtarzać bezmyślnie, jak te owce z Orwella, co im ktoś włoży do głowy.
Biedaczyna działa też trochę na własną szkodę, przy okazji... Bo to działa w różne strony przecież.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ