Balony, smoki, historia - czyli Romek Pawlak

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Dzięki za gratulacje :)
Q pisze:(A nawiasem mówiąc: czytałem Twoje felietony w śp. "Fenixie", o kolonizacji Marsa i takie tam. Dobre były.
Też tak myślę, ale dzisiaj nie byłoby gdzie takich publikować, rynek się zmienił.
Q pisze:Może jest szansa, że swoją literacką ofertę wzbogacisz kiedy o jaką SF? ;))
Właściwie to nie szansa, tylko problem - kiedy. Na dysku mam całkiem sporo tekstu (powieść i opowiadania) najczystszej science fiction, jednak ciągle spada z planów, bo pisać do szuflady mi się nie chce, a jakoś nie widzę wielkiego popytu na SF. Wolę więc pisać to, na co jest odzew :) teraz np. wywaliło mi plany w kosmos, bo idę za ciosem i piszę więcej dla dzieci, choć i tak miałem takie plany :)
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3234
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Romek P. pisze:Dzięki za gratulacje :)
Nie ma za co :).
Romek P. pisze:Też tak myślę, ale dzisiaj nie byłoby gdzie takich publikować, rynek się zmienił.
Ech, gdzie te czasy kiedy skłóceni Parowski z Ziemkiewiczem we dwóch kształtowali rynek? ;)
Romek P. pisze:Właściwie to nie szansa, tylko problem - kiedy. Na dysku mam całkiem sporo tekstu (powieść i opowiadania) najczystszej science fiction, jednak ciągle spada z planów, bo pisać do szuflady mi się nie chce, a jakoś nie widzę wielkiego popytu na SF. Wolę więc pisać to, na co jest odzew :) teraz np. wywaliło mi plany w kosmos, bo idę za ciosem i piszę więcej dla dzieci, choć i tak miałem takie plany :)
A może tak dać ze dwa opowiadania do jakiejś papierowej gazety (ew. do "Fahrenheita") i zobaczyć czy to aby koniunktury na SF nie wywoła?

(Wiem, mądrzę się...)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Jeżeli jest mało SF na rynku to znaczy że jest mała konkurencja i nawet jeśli jest razy mniej czytelników niż fantasy to może większy ich odsetek Cię przeczyta :)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Romek P. pisze:Dzięki za gratulacje :)
Q pisze:(A nawiasem mówiąc: czytałem Twoje felietony w śp. "Fenixie", o kolonizacji Marsa i takie tam. Dobre były.
Też tak myślę, ale dzisiaj nie byłoby gdzie takich publikować, rynek się zmienił.
Khmmm. Nie, nie, nie przeszkadzajcie sobie, tak tylko chrząkam. Absolytnie nie mam nic na myśli. To było chrząknięcie przezroczyste. ;)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No,no, noooo :D
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Achiko - dziękuję :)
Najbardziej ucieszyły mnie gratulacje Wandy Chotomskiej, która bardzo chwaliła język, jakim napisany jest "Miłek..."

Ebolo - jak by powiedziała Bromba, trzeba wiedzieć, gdzie wsadzić termometr ;P

Tak sobie myślę, że dziwny jest ten świat...
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Mam nadzieję, że mnie nie zaślachtujecie za reklamę :)

Właśnie stanęła w nowej wersji moja strona autorska, możecie ją obejrzeć pod adresem http://www.romek-pawlak.pl
Jak to na stronie kogoś piszącego, najwięcej jest tu do poczytania. Przy każdej opublikowanej książce jej fragmenty, w przypadku zbiorów opowiadań – po dwie całe nowelki. W przypadku „Smoczego gniazda” nawet coś więcej – dopisek autora, absolutnie i ostatecznie kończący przygody maga Rosselina i jego niezrównoważonego smoka.
Będę też regularnie zamieszczać fragmenty nowych rzeczy, trzeba ich szukać w „Do poczytania”, -> „Proza”. Zaczynamy od rozdziału powieści „Cabezano, król karłów”, co do której sam nie wiem, czy to fantastyka, czy nie :)
Regularnie będą się pojawiać felietony publikowane w „Science Fiction Fantasy i Horror”, oczywiście nieco później niż w wersji papierowej. Zaczynamy od „A planety wirują, wirują”. Później utoną w „Do poczytania”, -> „Publicystyka”.
W części blogowej, którą nazwałem „Z Pawlacza”, będą się pojawiać refleksje o przeczytanych przeze mnie książkach, czasem coś o pisaniu, ale też takie „notatki na marginesach”, czyli to, co nie trafi do felietonów, a mimo to warte jest odnotowania. Zatem tu można już przeczytać notkę o książce Jeana Raspaila, „Ja, Antoni Tounens, król Patagonii”, która zrobiła na mnie spore wrażenie, a następny wpis dotyczyć będzie chyba bardzo zimnych krewetek, które mogą szkodzić na żołądek, ale dobrze robią na oczy.
Czasem pojawiać się będą rzeczy dziwne i nieco odklejone, jak tekst wystąpienia pewnego literaturoznawcy, który zajął się moją radosną pisaniną na sesji „Pisarze Zagłębia”. A co, jak już się namęczył, to trzeba go zacytować, prawda?
Strona będzie się rozwijać, a teksty zamierzam na bieżąco dodawać, zatem zapraszam do odwiedzin, czytania, a jeśli ktoś ma ochotę, to i do komentowania.

Pozdrawiam -
Romek Pawlak
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Gdybyś reklamował usługi powiększania tego i owego, to może by Cię i nawet zaślachtowali. Ale skoro reklamujesz własną stronę, to pozostaje jedynie pogratulować! :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

ODPOWIEDZ