Balony, smoki, historia - czyli Romek Pawlak

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Na Valkirii dali reckę "Bohuna"- jak ja się cieszę na tę powieść. A gdzie ty Romku zamierzasz publikować fragmenty "Płaszcza" i "Miecza"?
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Korowiow pisze:A gdzie ty Romku zamierzasz publikować fragmenty "Płaszcza" i "Miecza"?
Raczej nie w pismach fantastycznych :) powiedzmy, że rozmawiałem z kilkoma pismami głównourtowymi, a także z redakcją jednej z gazet codziennych.

Nie wykluczam też wrzucenia czegoś w sieć.
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Wyborcza?
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

flamenco108 pisze:Kiedy mnie dopada lęk przed pozbyciem się kasy na książki, przypominam sobie, na jakie bzdury wydawałem pieniądze będąc studentem. Wizualizuję piwo w knajpie po 9PLN za niepełny kufel, paczkę papierosów - i już wiem, na czym oszczędzam, żeby mnie było stać :-)
Nie paląca ze mnie Czarownica, pijąca - owszem, ale nie tak często, żeby grosiwo całe przepuścić:) Zawsze odkładam 30 złociszy, żeby w razie czego mieć, jak się co dobrego pojawi. I wolę już nawet nie pić, niż nie nabyć dziełka:P

To się nazywa poświęcenie:) Albo obsesja...
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Korowiow pisze:Wyborcza?
Na razie uchylę się od wszelkich szczegółów, ale mam wrażenie, że jeżeli nic sie nie wysypie - co w polskich realiach jest niestety powszechne - to fragmenty tych moich tekstów historycznych będą dostępne bez problemu :)
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

A co z powieścią o karłach? Bo Ecunqulus(dobrze napisałem?) to najlepsze twoje opowiadanie jakie czytałem(no, nie czytałem ich wiele, ale jednak)
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Korowiow pisze:A co z powieścią o karłach? Bo Ecunqulus(dobrze napisałem?) to najlepsze twoje opowiadanie jakie czytałem(no, nie czytałem ich wiele, ale jednak)
"Equnculus" jest jednym z tych opowiadań w zbiorze. I owszem, też uważam, że jest dobre, a w wersji po liftingu, chyba jeszcze lepsze.
Powieść o karłach istnieje w notatkach i fragmentach. Jeszcze niedawno wydawało mi się, że nie ma sensu jej pisać, bo dla 100 czytelników? Ale... czasy i sytuacja trochę się zmieniły. Prawdopodobnie, gdybym ją napisał, miałbym ją gdzie opublikować, a że nadal mnie kręci historia zbyt wysokiego karła, malarza Wuppera i łaciatego karła Ndoro Mabuto, to kto wie? Są spore szanse, tak powiem. I to akurat byaby fantastyka. W typie "Karła" Lagerquista, o ile znasz ten tekst.
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

No, nie znam niestety, ale na swoje usprawiedliwienie mogę rzec, że ja jeszcze nie skończyłem edukacji. Equnculus miał świetny klimat(podobnie jak "Diabeł w kamieniu" Komudy)- kojarzy mi się z obrazami Boscha(zresztą pono jednego z twoich ulubionych malarzy, nie?)
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Lagerquista warto poznać, przynajmniej ten tekst.

A co do Boscha - bingo. W dodatku mój ulubiony król "Ogród rozkoszy ziemskich" miał ciągle przed oczyma, bo oglądał w prywatnej komnacie, choć zakazał wystawiać na widok publiczny :) co nie jest bez znaczenia w treści ewentualnej powieści o karłach :)
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Saruman

Post autor: Saruman »

Widzę, że Bosh króluje wśród autorów fantasy... :)

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

A tak przez ciekawość- ileś czasu poswięcił na zgromadzenie materiałów do "Miecza Zakonu"?
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Saruman pisze:Widzę, że Bosh króluje wśród autorów fantasy... :)
Łysiak "MW"- "Syn boga szachów". A co do Boscha -nic dziwnego, bo "ogród rozkoszy ziemskich" jest nieziemski. Piekło jest obok Tryumfu smierci Bruegela moim ulubionym obrazem.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Sarumanie, u mnie nie króluje, bo moi najulubieńsi malarze to Velazquez, Vermeer i Degas (również jako rzeźbiarz). Ale go bardzo wysoko cenię.

Korowiow - ja wciąż zbieram materiały (ciągle coś nowego wychodzi i ciągle odkrywam, że czegoś mi brakuje), ale powiedzmy że o tym cyklu zacząłem myśleć parę lat temu, więc pewno ze trzy lata jak nic zbieram. Ale to do opisania kilkusetletnich dziejów potężnej struktury, więc nic dziwnego.
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Jaki czas obejmuje akcja cyklu?
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Romek P. »

Korowiow pisze:Jaki czas obejmuje akcja cyklu?
Od Gerarda z Amalfi do Napoleona. Oczywiście, w kilku książkach, o ile uda mi się je kiedyś napisać - ale taki jest plan. Czyli 1100-1800. Nie dzień po dniu, rzecz jasna :)
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

ODPOWIEDZ