Grzędowicz

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Re: Grzędowicz

Post autor: Cintryjka »

ElGeneral pisze:Ja spasowałem po drugim. Kupiłem trzeci, ale... leży spokojnie na półce. Obiecuję sobie - za każdym razem, gdy trafię nań wzrokiem - że go przeczytam, ale zawsze jest coś nowego, nieznanego... i nie mogę się zdobyć na przeczytanie III tomu PLO. A czwarty niech sobie poczeka w księgarniach. Tak jakoś wyszło.
Pierwszy jednak tom, muszę przyznać, bardzo mi się spodobał.
Że po drugim ci nie spieszno do trzeciego, to mnie specjalnie nie dziwi, ale trzeci lepszy od drugiego jest. I to sporo. A potem znowu spadek. Znaczny. Normalnie sinusoida, nie cykl.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Grzędowicz

Post autor: ElGeneral »

To może powiem tak: nie jestem pewien, czy czas jaki mi pozostał, warto poświęcać na dalsze czytanie PLO.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzędowicz

Post autor: Kruger »

Generale, jeśli Ci moje zdanie pomoże - warto.
IMHO, mimo rzeczy do których można się przyczepić, to jedna z najlepszych polskich opowieści fantasy (mimo, że z SF).
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzędowicz

Post autor: Juhani »

Kruger pisze:IMHO, mimo rzeczy do których można się przyczepić, to jedna z najlepszych polskich opowieści fantasy (mimo, że z SF).
Masz rację. Wartość dodana fantasy jest też taka, że każdy może ją zrozumieć bez większego wysiłku. Po prostu dobra rozrywka (z nielicznymi, ale chlubnymi wyjątkami). No, ale trudno wymagać, żeby ludzie pasjami zachwycali się i dyskutowali na temat "Robota" czy "Delirum w Tharsys".
PLO to dobra fantasy. Wiem, co mówię, bo widziałem kilka złych.

Awatar użytkownika
JanTanar
Fargi
Posty: 383
Rejestracja: wt, 22 lip 2008 21:10

Re: Grzędowicz

Post autor: JanTanar »

Zakupiłem na święta PLO4 (zresztą jak się nazajutrz okazało trochę przepłacając :) ) ale męczy mnie jakiś lęk przez przeczytaniem. Chyba po lekturze tomu III mi został. Jak by nie było, to jedyna polska saga fantastyczna, którą zakupiłem i przeczytam w całości, w sumie ładna. Jednak uczucie jest dziwne.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzędowicz

Post autor: Juhani »

A ja skończyłem wczoraj drugi, niebawem przeczytam trzeci (leży i czeka). Ale nie o tym chciałem, tylko o tym, że miałem wrażenie, iż Autor erudyczny i elokwentny jest, za co Mu chwała, bo jest. No i tak mi jakoś się przez chwilkę zrobiło, kiedym wyczytał porównanie, że ktoś tam kogoś nawiedzał, jak Grendel dom (dwór) Boewolfa. Nie jestem aż takim fachowcem, ale akurat tym się nieco interesowałem kiedyś mocniej, i jako żywo nie wiem nic o tym, żeby zdarzenie takie miejsce miało. Bo przecie nie dwór Boewolfa Grenedel nawiedzał, tylko Hrothgara. Zamierzona zmiana, pomyłka, czy korekta do .....? Dziwne i straszne, aże mnie w przekonaniu o Autorze nieco zachwiało.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzędowicz

Post autor: nosiwoda »

Pamiętam, jak na Polconie w Lublinie Nivak (znająca niemiecki na poziomie nieco wyższym niż Hande hoech!) zgrzytała zębami za każdym razem, gdy Grzędowicz o wyznawanej wierze w rzemiosło mówił "der Kunst". I wtedy też chyba mówił coś o łodziach podwodnych i o tym, jak mu redaktorka wyłapała błędy w opisach tychże łodzi.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Grzędowicz

Post autor: Ebola »

Tak, to była Ika. :) Zresztą dziękował jej publicznie na rozdaniu Zajdli.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzędowicz

Post autor: Juhani »

W trzecim tomie też nieco znalazłem (nawet sporo), ale nie chodzi mi o czepianie, bo czyta się w miarę dobrze. Tylko...czasami jednak te potknięcia rozpraszają:)

ODPOWIEDZ