Brzezińska

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Nie wiem czy wstawić to do tematu Ćwieka czy Brzezińskiej, więc wstawiam tutaj - wywiad Ćwieka z Brzezińską Anną i jej mężem
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Lafcadio pisze:Nie wiem czy wstawić to do tematu Ćwieka czy Brzezińskiej
Zdecydowanie do tematu Ani - ja tam tylko zadaję pytania :)
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Za późno ;] Chciałem dodac więcej, ale napisałem to pod samym wywiadem, więc sie nie będę powtarzać ;]

wpis moderatora:
Ebola: Wcale nie, na słuszne działania nigdy nie jest za późno :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Czy ktoś się już porwał na narysowanie mapy Krain Wewnętrznego Morza i sporzadzenie indeksów: spis i opis miejsc, bogów i ludzi?
Ewnetulanie czy autorka raczyła to opublikować. Bo zapewne musiała sobie takowe sporządzić.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ponoć mapy nie ma i nie będzie. Ponoć próbowali i nikt nie doprowadził tego do końca :>
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ysabell
Mamun
Posty: 155
Rejestracja: wt, 20 lis 2007 14:37

Post autor: Ysabell »

Lafcadio pisze:Nie wiem czy wstawić to do tematu Ćwieka czy Brzezińskiej, więc wstawiam tutaj - wywiad Ćwieka z Brzezińską Anną i jej mężem
Oraz drugaczęść tego samego wywiadu - tutaj.
Ys.
_____
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą" - Robert A. Heinlein

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Natrafiłam w internecie na ciekawy esej o świecie Twardokęska, polecam.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Se czytam cykl o Twardokęsku et cons. Bardzo przyjemne uczucie.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Brzezińska

Post autor: Q »

Byłem wczoraj na spotkaniu z Autorką, w swojej rodzinnej mieścinie ;). Robiłem za męski rodzynek w praktycznie czysto żeńskiej publiczności ;). Autorka mówiła bardzo ciekawie, nie o fantasy jednak, a o historii - bo książkę o trzech Jagiellonkach szykuje - z W.L. jej wydanie negocjując - i risercz solidny o nich zrobiła - oraz o swoich sprawach bardziej prywatnych, jedno się w drugim zresztą zeszło w rozmowę (bo publiczność się włączyła) o kulturze materialnej, czytelnictwie, i o tem kiedy się właściwie skończyło średniowiecze (wyszło, że niedawno).
Zasmuciłem się wszakoż, że nic nowego się z fantasy nie szykuje - Autorka wspominała coś wręcz o zmęczeniu beletrystyką.

ps. Wspominkowo, skoro o jagiellońskich czasach była mowa:
http://joanna.fandom.art.pl/ania_b/zuzanna.htm
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Brzezińska

Post autor: Małgorzata »

i o tem kiedy się właściwie skończyło średniowiecze (wyszło, że niedawno).
Optymistka z tej Autorki. Ono trwa. Nadal. I ma się dobrze. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Brzezińska

Post autor: Q »

Małgorzata pisze:Ono trwa. Nadal. I ma się dobrze. :P
A bo Autorka specjalizuje się - jeśli dobrze zrozumiałem - w kulturze materialnej, a Ty mówisz o duchowej... :P
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ