Andrzej Ziemiański

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Może to jedno i to samo, bo z dawien dawna ów projekt, tu masz rację.
Jak tak widzę "Breslau Forever" i kryminał, to nie mogę się uwolnić od skojarzenia, że "Festung Breslau" i Marek Krajewski...

Pewnie zboczenie marketingowe się we mnie odezwało... :((((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Małgorzata pisze:Jak tak widzę "Breslau Forever" i kryminał, to nie mogę się uwolnić od skojarzenia, że "Festung Breslau" i Marek Krajewski...
Mi się kojarzy z jednym z najgorszych filmów wszechczasów - Batman Forever :D Ale to inne zboczenie ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Bo to w sumie podobnie nawet brzmi jak Krajewski. Trzy identyczne morderstwa (albo inaksze rzeczy, nie zapamiętałam) na przestrzeni lat: w czasie wojny, teraz i w przyszlości.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Znaczy się, będzie powieść?! Nieeeee...
Ziemiańskiemu lepiej wychodzą opowiadania, zdecydowanie lepiej. Widać, że w tym czuje się jak ryba w wodzie. Ja powieści na pewno nie przeczytam, bo po 'Wojnach Urojonych' i pierwszym tomie 'Achai' nie widzę sensu...
Za to opowiadania łyknę natychmiastowo i obowiązkowo, bo jestem tru fanem jego prozy krótkiej :P
Dlatego z niecierpliwością czekam na Toya... Niech ktoś powie Szanownemu Autorowi, że fani się niecierpliwią i szturmu na jego domostwo nie podejmują jeszcze tylko i wyłącznie z przyzwoitości :PPPPP
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Trza było jechac do Wrocławia na Dni Fantastyki :P
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Ba! Mądry Pussycat po szkodzie...
FTSL
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Mnie tam się "Wojny Urojone" podobały- acz zaznaczam, że jak czytałem kilka lat temu, to się nawet nie siliłem na interpretację głębszą, niż powieści kryminalnej. Jak tam brać tę książkę, to jawi się całkiem, całkiem.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Karola pisze:Czarownice to był chyba projekt AZa z dawien dawna.
Teraz na spotkaniu autorskim na Dniach Fantastyki opowiadał o Breslau Forever - coś na kształt opowieści fantastyczno-kryminalnej.
Andrzej co spotkanie opowiada o innym projekcie, i zamiast wziac sie i napisac...
Mam powazne obawy, ze cokolwiek napisze, to bedzie jak z Achaja - wrzuci tam wszystkie swoje pomysly na raz i zadnego nie zrealizuje porzadnie od poczatku do konca...

--
___________________

Tak, dobrze to wytlumaczyles - Powiedziala Polinezja. - Ale nie mow
sto funtow, tylko dwa tysiace piecset pesetow. Teraz chodz i odszukaj
Don Miki Fiki i staraj sie wygladac na bogatego.
H.Lofting - "Podroze Doktora Dolittle"

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

A ja mam poważne obawy, że nie napisze nic.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Karola pisze:A ja mam poważne obawy, że nie napisze nic.
A, to by bylo lepsze, niz gdyby mial napisac cos kiepskiego ;-P

--
_______________

Wolny czlowiek w panstwie jest jak owca parszywa wsrod
stada. Zarazi cale krolestwo i zrujnuje moje panowanie.
Boze wszechmogacy, na co czekaja twoje pioruny?
J.P.Sartre - "Muchy"

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Nikt tu dawno nie pisał, ale i ja dorzucę swoje trzy grosze.
Z twórczości pana AZ najbardziej cenię zbiór "Zapach szkła", a mówiąc konkretniej "Autobahn nad Poznań" i tytułowe opowiadanie.
Opowiadania facet pisze dobre
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

BrodatyBakałarz pisze:Opowiadania facet pisze dobre
Fakt, ma Ziemiański żyłkę do krótkiej formy (która skądinąd u niego nie taka krótka), opowiadania udają mu się zwykle i są zwykle mniamissimo. Aczkolwiek (abstrahuję tu już od starych dokonanań autora, czyli chociażby zbiorku "Czekając na barbarzyńców" bodajże, nie chce mi się teraz sprawdzać...) nie wszystkie. Tekst w PL+50 to dla mnie taki strzał kulą w płot. Ewidentnie niedokończony kawałek, choć z potencjałem. Chyba limit zbyt ograniczał...
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Pisanie na zadany temat dość trudne jest, i nie mówię tylko o Andrzeju. Trzymanie się tematu jest okrrropnym ogranicznikiem dla wielu pisarzy. A Andrzej najpiękniejsze historie tworzył z tego, co mu w duszy grało, czyli on i Wrocław.
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Tak to niestety jest, że ktoś lub coś pisarza ograniczają. A to narzucony temat, a to limit znaków.
A co do duetu Ziemiański+Wrocław. Ciekawy zestaw w najróżniejszych odsłonach. Mnie się podoba.
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Czytałam tylko tom 1 i 2 Achai i tekst o Toy. To ostatnie mnie się nie podobało, ani trochę. Za to tom pierwszy Achai... mmmm... miodzik to był dla mnie [a w niektórych momentach wyłam ze śmiechu]. Ciekawi bohaterowie, fajny styl, szybkość, łatwość i przyjemność lektury... Nie podobała mi się tylko końcówka - bluzgi bluzgami, ale co za dużo to niezdrowo. Miałam nadzieję, że tom drugi będzie conajmniej tak samo dobry jak pierwszy. Rozczarowałam się niestety. Momentami miałam wrażenie, że autor nie bardzo wie, o czym chce pisać.
Po trzeci jak na razie nie sięgnęłam.
Niemniej styl tego autora strasznie mi się podoba i jak tylko będe miała okazję to się zabiorę za inne jego utwory.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

ODPOWIEDZ