Andrzej Ziemiański

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

No popatrz ;-)
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Ja przeciwnie. "Lodowej opowieści" nie lubię. Według mnie to najgorsza pozycja w "Zapachu szkła"...
Sasasasasa...

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

Taka "mondra" byłąm z tym tytułem, bo jestem świeżo po lekturze "Zapachu szkła". Ogólnie, mimo pewnych plusów, które dostrzegam i doceniam, jestem jednak na nie.
PS. sam A. Ziemiański w jednym z wywiadów, do których linki są zamieszczone pod zalinkanym tekstem, powiedział że właśnie "Lodową opowieść" najbardziej lubi.
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

I właśnie dlatego ktoś kiedyś wymyślił demokrację :)
Każdy może lubić, to co lubi. (Filozof spod kiosku z piwem)
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Ano demokracja nie ma z tym nic wspólnego, nie potrzebna jest, żeby wyrażać opinie. Raczej ;)

Od góry do dołu (oprócz kilku szczegółów) w ogóle się z Noctą nie zgadzam i dziwię się, że można tak interpretować prozę Ziemiańskiego. Co nie zmienia faktu, że recka w miarę przyzwoita, a zgadzać się nie muszę :)
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Ja się zgadzam częściowo, ale raczej w mniejszej części.
Jak na recenzję, za dużo o autorze, za mało o książce, tak BTW i IMO ;)
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Łowczyni
Mamun
Posty: 158
Rejestracja: pn, 21 maja 2007 21:56

Post autor: Łowczyni »

Krótko i na temat:

Czytałam tylko trylogię "Achaja". I świetny, II groszy, ale ujdzie, III beznadziejne. Szkoda mi Biafry, świnia z niego, ale przystojna świnia :D

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Pierwszy kontakt: "Bomba Heisenberga" w NF. I już wtedy zapamiętałem sobie to nazwisko (Ziemiańskiego - nie Heisenberga). Potem były "Waniliowe plantacje Wrocławia", "Legenda..."- wszystkie super, choć we Wrocławiu nie mieszkam, i byłem tam tylko raz na wycieczce szkolnej.
Potem "Achaja" dwa pierwsze tomy. Hm, mieszane uczucia, z różnych powodów.
W międzyczasie dwie części "Ghosta". Niezłe. "Toy Toy Song", dobre i tanie, a w dodatku śmieszne, ale trochę achajowate ("fajna jesteś, kotek" takie teksty).
Zacząłem czytać "Autobahn..." ale przerwałem, myślałem , że będzie to coś w stylu pierwszych trzech jego opowiadań jakie czytałem, a tu jakiś gepard gadający. Ale jeszcze się wezmę.

edit: literówka
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

pierwsze moje z ziemianskim spotkanie to achaja i byc moze dlatego nie ruszylam niczego wiecej tegoz autora.
czytalam dawno, wiec nie pamietam wszystkiego, ale wiele mi sie tam nie podobalo. a juz najbardziej to, ze ziemianski inteligencja postaci manewrowal dosc swobodnie, podnoszac ja badz obnizajac, aby ktos inny wydal sie madrzejszy lub odwrotnie : / a to jest dokladnie to, na co jestem uczulona najbardziej ; )

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Szary Kocur pisze:a tu jakiś gepard gadający. Ale jeszcze się wezmę
Nie jakiś gepard gadający tylko Porucznik Zorg. IMAO to najfajniejsza postać w "Autobahnie nach Poznań".
Opko niczego sobie jest po prostu.
Sasasasasa...

CLEAN

Post autor: CLEAN »

Może to błąd ale zacząłem przygodę z Ziemiańskim od Achaji. I cóż czyta się lekko, tylko mam wrażenie, że autor postawił na ilość, a nie na jakość. Ogólna ocena nawet pozytywna bo nie było chęci odstawienia książki na półkę. I tylko jeden zarzut ileż można rzygać, wymiotować itd. i to w każdej sytuacji (ze zmęczenia, ze strachu, z wysiłku) chyba tylko rozkosz nie kończyła się wydalaniem przez otwór gębowy.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Dajesz radę na Achaji, to opowiadania Ziemiańskiego połkniesz bez zająknięcia :)
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Rany boskie, daliście patronat "Toy wars"...
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No, jakieś trzy czy cztery lata temu :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

To Was nie usprawiedliwia...
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ