Jacek Piekara

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20009
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Czyżby nie ten tekst, ale jednak taki tekst?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Małgorzata pisze:Do Milczka mam sentyment i tyle. :)))
Ja też, bo świat jest uroczy ;).

(Zresztą do "Smoków Haldoru" też sentyment mam.)
Małgorzata pisze:Dobrze pamiętam, że to opowiadanie Vance'a było w "Drodze do sf"?
Tak, tom 4.

ps. Aquarionie, po co tak ostro, nie da się tego powiedzeć w kulturalnej formie? ;>

E: autokorekta
Ostatnio zmieniony ndz, 29 mar 2009 19:35 przez Q, łącznie zmieniany 2 razy.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

To wszystko przez te erpegi. Profesja - mag, profesja - wojownik, profesja - złodziej... Dzieciaki grają i przywykają, że każdy jakąś profesję mieć musi, nawet uliczny żebrak, a co dopiero komentator na forumciu.
;-)

Edit: A żeby było ontopicznie, to z twórczości patrona wątku bardzo cenię wczesne opowiadania o Arivaldzie z Wybrzeża. Innych utworów JP chyba nie czytałam (a jeżeli czytałam i nie pamiętam, to tym gorzej dla utworów, nie?).
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Czy już Wam zacząć ciąć tego offtopa, czy sami się zreflektujecie?

:E
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Tajest!

Czytałem "Świat jest pełen chętnych suk" ale zabrała mi go mama jako dowód rzeczowy na to że zszedłem na złą drogę a za moimi zainteresowaniami stoi sam diabeł. Nie zaglądała do środka, wystarczył tytuł i okładka :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Achika pisze:bardzo cenię wczesne opowiadania o Arivaldzie z Wybrzeża.
Bardzo je lubię, pokazują, że w świecie tych całych magików kierujący się zdrowym rozsądkiem mugol ;-)) umie sobie świetnie dać radę...Że rozum jednak najważnejszy...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Q pisze:
Achika pisze:bardzo cenię wczesne opowiadania o Arivaldzie z Wybrzeża.
Bardzo je lubię, pokazują, że w świecie tych całych magików kierujący się zdrowym rozsądkiem mugol ;-)) umie sobie świetnie dać radę...Że rozum jednak najważnejszy...
Czy ja wiem - od połowy tomu opowiadania robią się nudne bo schemat każdego jest niemal identyczny. I ta mnogość światów + teoria na ich temat - dość nużące. Nie zmienia to jednak faktu, że do połowy tej książki bawiłam się bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Bo potem Arivald jednak okazuje się magiem, czegoś się jednak uczy i chyba za szybko uczy, za szybko przystosowuje. Jasne, to nie powieść, lecz zbiór opowiadań, więc przeskoki są usprawiedliwione, ale... Podobał mi się Arivald, gdy był jeszcze nieszczęśnikiem, który sprytem nadrabiał brak umiejętności. Potem staje się bardziej superhero, a to już nie taka frajda.

Za to scenę wydania za mąż Księżniczki pamiętam do dziś i do dziś się z niej śmieję.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Czytasz w moich myślach Margo. :)
Najbardziej przeszkadzało mi, kiedy się zrobił ważna personą. Autor co jakiś czas zaznaczał niebezpieczeństwo wpadki, ale wokoło sami idioci byli (ku wielkiemu ubolewaniu czytelnika).

A wydanie za mąż księżniczki było piękne. I sam pomysł na takiego "magika" w swoich założeniach był genialny, z ogromnym potencjałem komicznym.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Keiko pisze:Czy ja wiem - od połowy tomu opowiadania robią się nudne bo schemat każdego jest niemal identyczny. I ta mnogość światów + teoria na ich temat - dość nużące.
Zawsze tak się dzieje, jak Autor zaczyna kupony odcinać, i za własnym ogonem się kręcić. W "Mordierze' też to już widać.

(BTW. zastanawiam się na ile M. Madderin inspirowany był boruniowym M. Münchem.)
Małgorzata pisze:Bo potem Arivald jednak okazuje się magiem
Małgorzata pisze:Podobał mi się Arivald, gdy był jeszcze nieszczęśnikiem, który sprytem nadrabiał brak umiejętności. Potem staje się bardziej superhero, a to już nie taka frajda.
O to to to.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »


wpis moderatora:
Ika: Odchudziłam nieco wątek. Może stracił na czytelności - za co przepraszam, jednakowoż nie mogłam sobie odmówić przyjemności odpisania Aquarionowi.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Albiorix pisze:Czytałem "Świat jest pełen chętnych suk" ale zabrała mi go mama jako dowód rzeczowy na to że zszedłem na złą drogę a za moimi zainteresowaniami stoi sam diabeł. Nie zaglądała do środka, wystarczył tytuł i okładka :)
ROTFL!


e.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Aquarion
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: wt, 24 mar 2009 20:17

Post autor: Aquarion »

Chciałbym przeczytać cykl opowiadań o czarodzieju Arivaldzie.
Czy można je gdzieś jeszcze dostać?
Pod jakim tytułami są zgromadzone?
A może są w jakimś czasopiśmie, bądź w internecie?
Gdzie ich szukać?
Contra omnen iuris, decentiae et aequitatis rationem.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

W Feniksie. Tak dawno, że zdążyłam zapomnieć rocznik. Jest też książka - zbiór opowiadań i w tytule ma imię bohatera, więc łatwo znaleźć przez Gógla.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

A Feniksy to już chyba tylko na Allegro :)
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

ODPOWIEDZ