Koniec Czwartorzędu?

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Klimat się ociepla, więc temperatura spada, to oczywiste – prawo zachowania energii ;-)).

NMSP
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »


Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No-qanek pisze:
Jak powiadają małolaty: Osochozi?
O to, by nie wyciągać wniosków i przekonań o świecie na podstawie tego, że jest mi za gorąco w lecie.
Patrz, to się nawet rymuje!
A z czego w takim razie? Albo się da na tej cholernej planecie normalnie żyć, albo nie. Tertium non datur (choć bywają stany pośrednie). Jakoś nie jestem w stanie patrzeć na to, co się dzieje wokół mnie, z perspektywy mieszkańca Proximy Centauri. Zresztą dlaczego i po co? Na inną, lepszą planetę raczej nie wyjadę, w razie czego.
Przecież to jest podstawowe kryterium: za ciepło/za zimno/za mokro/za sucho, albo w sam raz. I w konsekwencji: zdrowo albo nie, syto albo głodno.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Na inną, lepszą planetę raczej nie wyjadę, w razie czego.
A coś mi się wydaje, że jednak te twoje obserwacje (i klimatyczne, i tego, jak to szkodzi) to dotyczą co najwyżej Polski, a nie całej planety.

Baron - a ty jaką temperaturę proponujesz nastawić? :P
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Ze dwa stopnie cieplej, na Optimum Średniowieczne. No bo wtedy było optymalnie dla nas, a jak się zdawa Arabom ciepło nie przeszkadzało. Znaczy, podkręcić...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No-qanek pisze:
Na inną, lepszą planetę raczej nie wyjadę, w razie czego.
A coś mi się wydaje, że jednak te twoje obserwacje (i klimatyczne, i tego, jak to szkodzi) to dotyczą co najwyżej Polski, a nie całej planety.
Całej nie ogarniam. Na razie tęsknię do Nairobi, jak już wcześniej napisałem. Chociaż, jak na mój gust, w tym roku trochę za często tam leje (przynajmniej jeśli sądzić po prognozach na TV5 Monde).
baron13 pisze:Ze dwa stopnie cieplej, na Optimum Średniowieczne. No bo wtedy było optymalnie dla nas, a jak się zdawa Arabom ciepło nie przeszkadzało. Znaczy, podkręcić...
Kopenhaga ze znakiem przeciwnym (bo oni tam uradzili, żeby o dwa stopnie przykręcić).
Tyz piknie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Alfi pisze: Kopenhaga ze znakiem przeciwnym (bo oni tam uradzili, żeby o dwa stopnie przykręcić).
Tyz piknie.
Ja tam jednak wolę zdanie odrębne barona niż uchwały tych największych, najpiękniejszych, co za nasze podatki jeżdżą sobie do Kopenhagi i korzystają z darmowych (w ramach protestu) usług prostytutek.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Zdanie czyjekolwiek jest albo słuszne, albo nie, albo też słuszne częściowo.
A zwrot "za nasz podatki" sprawia, że mi się zapala czerwone światełko na pulpicie. Zbyt często jest narzędziem do wpuszczania ludzi w maliny.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Czyżbyś wolał "za zabierane pod przymusem i groźbą więzienia pieniądze"? :P
NMSP
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Szkoda słów. Klawiatura mi się męczy.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No-qanek pisze:Czyżbyś wolał "za zabierane pod przymusem i groźbą więzienia pieniądze"?
Nie. Po prostu często się pod tym kryją nieczyste intencje. Mniej więcej jak w znanej piosence Młynarskiego A wójta się nie bójta.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Alfi pisze:
No-qanek pisze:Czyżbyś wolał "za zabierane pod przymusem i groźbą więzienia pieniądze"?
Nie. Po prostu często się pod tym kryją nieczyste intencje. Mniej więcej jak w znanej piosence Młynarskiego A wójta się nie bójta.
Znam tą piosenkę. Ale nie zbieram podpisów pod swoją listą wyborczą, czy może się mylę? Bo oczywiście kolosalna konferencja za wielokrotnie przemielone przez różne instytucje, a zatem już od dawna nie wiadomo, czyje pieniądze, na którą zjeżdża się blokując na tygodnie zaimportowanymi z całego kraju oddziałami policji półmilionowe miasto tzw. klasa polityczna (to jakiś oksymoron jest) z całego świata pod pretekstem wydumanym, ale za to bilateralnie, czy też jakoś tak inaczej, czyli lateralnie - to są intencje najczystsze i motywacja ściśle bezinteresowna. Poraża nas wszakże splendor onej konferencji, na której niczego istotnego nie ustalono, ale za to premierzy i prezydenci nareszcie mogli się poznać nawzajem, co cieszy, prawda?
A pamiętasz, jak się zaczynała ta piosenka, pierwszych sześć słów?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

flamenco108 pisze:
Alfi pisze:
No-qanek pisze:Czyżbyś wolał "za zabierane pod przymusem i groźbą więzienia pieniądze"?
Nie. Po prostu często się pod tym kryją nieczyste intencje. Mniej więcej jak w znanej piosence Młynarskiego A wójta się nie bójta.
Znam tą piosenkę. Ale nie zbieram podpisów pod swoją listą wyborczą, czy może się mylę?
Wiem o tym. Ta uwaga nie dotyczyła nikogo z Forum, które jest tylko małym segmencikiem tzw. opinii publicznej. Miałem na myśli tych, którzy tę opinię kształtują - zazwyczaj przy pomocy podobnych chwytliwych sloganów.
flamenco108 pisze:Bo oczywiście kolosalna konferencja za wielokrotnie przemielone przez różne instytucje, a zatem już od dawna nie wiadomo, czyje pieniądze, na którą zjeżdża się blokując na tygodnie zaimportowanymi z całego kraju oddziałami policji półmilionowe miasto tzw. klasa polityczna (to jakiś oksymoron jest) z całego świata pod pretekstem wydumanym
Nie zgodziłbym się, że pretekst wydumany. Ale efekty oczywiście żadne - co zresztą dało się przewidzieć - więc faktycznie wyrzucono pieniądze w błoto.
flamenco108 pisze:A pamiętasz, jak się zaczynała ta piosenka, pierwszych sześć słów?
Pamiętam.
Problem w tym, że ciąg dalszy też.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

Szukałam, szukałam, aż znalazłam. Odpowiedzi na pytania o globalne ocieplenie. Czytać, przeglądać. Interesujące, nie powiem.

http://www.grist.org/article/series/skeptics/

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

To ja też z linkiem do bloga człowieka który obawia się mniej więcej równie mocno ocieplenia co upadku Stanów. Trochę pachnie fanatyzmem, trochę promocją książki, ale jest pisane ciekawie :)

http://cluborlov.blogspot.com/
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

ODPOWIEDZ