Drukarka 3d

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Drukarka 3d

Post autor: No-qanek »

Cordi, specjalnie bym na to nie liczył. Bo takie zabezpieczenia łatwo obejść, zauważ, że ludzie łamią zabezpieczenia sieci gdzieś hen daleko, które to zabezpieczenia nawet nie muszą być teoretycznie możliwe do złamania. Ominięcie zabezpieczeń drukarki, którą ma się u siebie w domu i którą można potraktować śrubokrętem to będzie fraszka. A tam, gdzie broń kupują tym bardziej nie będzie problemu z dostosowaniem sprzędu. Szkodzić to będzie tylko prywatnym użytkowników. Choć w sumie znając legislacyjna logikę to tak się może skończyć.

Szamanie, no i rzeczywiście w dzisiejszych czasach w takiej na przykład Ameryce ludzie zastrzeliwują się nawzajem na porządku dziennym, bo to nietrudniejsze niż niedzielne zakupy. A nie, czekaj, wcale nie. Łatwiej o śmierć od dzidy w Amazonii niż od pistoletu w Nowym Jorku.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Szaman Kuśka
Sepulka
Posty: 55
Rejestracja: śr, 04 lip 2012 20:04

Re: Drukarka 3d

Post autor: Szaman Kuśka »

No-qanek pisze: Łatwiej o śmierć od dzidy w Amazonii niż od pistoletu w Nowym Jorku.
A to jest akurat hovadina.
EDIT.
Ostatnio zmieniony pn, 09 lip 2012 21:25 przez Szaman Kuśka, łącznie zmieniany 1 raz.
Voyeuryzm jest lepszy niż telewizja.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Drukarka 3d

Post autor: Cordeliane »

A.Mason pisze:To byłoby chyba bez sensu, w drukarkach 2D jakoś tego nie stosują, a też można na nich drukować rzeczy niedozwolone ;-P
Szatańskie wersety a kałasznikow to chyba jednak dwie różne kategorie "rzeczy niedozwolonych" :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Re: Drukarka 3d

Post autor: Narsil »

No-qanek pisze:Łatwiej o śmierć od dzidy w Amazonii niż od pistoletu w Nowym Jorku.
A to ciekawe, bo mam wrażenie że o wiele więcej ludzi ginie rocznie w strzelaninach, niż z rąk dzikich... przepraszam, tubylców.
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Drukarka 3d

Post autor: Juhani »

Narsil pisze: złośliwy haker włamie się nam do komputera i zacznie "drukować" kompromitujące przedmioty w rodzaju różowych wibratorów w ciapki. ;)
Dlaczego wibrator w ciapki jest kompromitujący? Co jest złego w ciapkach?

Awatar użytkownika
Szaman Kuśka
Sepulka
Posty: 55
Rejestracja: śr, 04 lip 2012 20:04

Re: Drukarka 3d

Post autor: Szaman Kuśka »

Jeśli już jesteśmy przy wibratorach, to zastanawiam się, czy możliwe będzie wydrukowanie takiego wibratora na baterie. Tego, co tak brzęczy i wibruje. Bo samo dildo to żadne wyzwanie, skoro gwizdek z kulką można wydrukować. :)
Ostatnio zmieniony pn, 09 lip 2012 21:31 przez Szaman Kuśka, łącznie zmieniany 1 raz.
Voyeuryzm jest lepszy niż telewizja.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Drukarka 3d

Post autor: A.Mason »

Cordeliane pisze:Szatańskie wersety a kałasznikow to chyba jednak dwie różne kategorie "rzeczy niedozwolonych" :)
Plastikowego Kałacha można kupić już dziś ;-D
A do niedawna nawet prawdziwego można było sobie samemu złożyć, wystarczyło tylko kupić komplet części na Stadionie ;-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Drukarka 3d

Post autor: Cordeliane »

No-qanek pisze:Cordi, specjalnie bym na to nie liczył. Bo takie zabezpieczenia łatwo obejść, zauważ, że ludzie łamią zabezpieczenia sieci gdzieś hen daleko, które to zabezpieczenia nawet nie muszą być teoretycznie możliwe do złamania. Ominięcie zabezpieczeń drukarki, którą ma się u siebie w domu i którą można potraktować śrubokrętem to będzie fraszka.
A, przeoczyłam Twojego posta. Ja na nic nie liczę, ja tylko półironicznie sobie gdybam. Można sobie wyobrażać dalsze obostrzenia - na przykład że urządzenie w ogóle nie działa offline, ale musi mieć autoryzację wydruku z jakiegoś centralnego serwera, który rozstrzyga, czy użytkownik "może" wyprodukować daną rzecz. Przy odpowiednim szyfrowaniu podrobienie takiej autoryzacji nie będzie możliwe, a w każdym razie bardzo trudne. Chyba, żeby ktoś podmienił mechanicznie cały układ sterujący drukarką wraz z oprogramowaniem, ale i do tego można wymyślać kolejne zabezpieczenia łącznie z samozniszczeniem urządzenia w wypadku naruszenia plomb ;)
Ale - to tylko takie kombinowanie, co by mogło być. Po prostu się zapewne przekonamy za jakiś czas...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Drukarka 3d

Post autor: No-qanek »

Bo może warto wprowadzić do tej dyskusji coś ponad "bo mi się tak wydaje"

Narsil, a jaka jest ilość tych tubylców? Bo wiesz, to chyba też ma znaczenie.
Ja mimo wszystko bezpieczniej czuję się w polskim mieście niż amazońskiej wiosce.
Żeby było zupełnie jasno: nie porównuje szans na śmierć od dzidy w Amazonii w Warszawie z szansami na śmierć od pistoletu w Nowym Jorku w Warszawie, bo średnio mi się to żeni z sensem. Porównuję szansę na śmierć od dzidy w Amazonii w Amazonii z szansami na śmierć od pistoletu w Nowym Jorku w Nowym Jorku.

@Szaman: 请问, 说波兰语. 这是波兰的讨论区, 说捷克语很不客气.
A poważniej, czy miast prezentowania czeskich bździn mógłbyś postarać się o jakiś argument?
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Szaman Kuśka
Sepulka
Posty: 55
Rejestracja: śr, 04 lip 2012 20:04

Re: Drukarka 3d

Post autor: Szaman Kuśka »

No-qanek pisze:请问, 说波兰语. 这是波兰的讨论区, 说捷克语很不客气
Czeski to poczciwy, miły dla ucha język. Poza tym lubię sadzić makaronizmami na lewo i prawo, czego zabronić mi nie możesz. Chcesz argumentu, powiadasz. Wątpię czy ktokolwiek z nas był w puszczy Amazońskiej, jednak wydaje mi się wielce nieprawdopodobne żeby tubylcy na widok każdego, kto nie należy do ich społeczności ciskali w takiego kogoś włócznią, inaczej nie mielibyśmy na temat ludności zamieszkującej tamte rejony żadnych informacji. Myślisz, że antropolodzy mieliby ochotę tam jeździć i badać plemiona, ich zwyczaje, etc. gdyby groziło to przyszpileniem do pnia? Pewnie paru fanatyków by się znalazło, ale to inna bajka. Z kolei w Nowym Jorku wcale nie tak ciężko o śmierć. I nie mówię tu tylko o wpadaniu pod samochody, metro. Nowy Jork to ogromne miasto, znajdzie się ktoś noszący broń, czy to białą czy palną. Mieszkam w co prawda mniejszym mieście niż Nowy Jork, ale w Londynie też codziennie po kilka(naście) razy słychać syreny, a i to tylko w dzielnicy, w której mieszkam. Wystarczy też wziąć do ręki pierwszą lepszą gazetę codzienną, by dowiedzieć się kto został zastrzelony, zanożowany, czy pobity na ulicy. Pod tym względem plemiona amazońskie są znacznie bardziej cywilizowane niż my, ludzie żyjący w miastach.
Voyeuryzm jest lepszy niż telewizja.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Drukarka 3d

Post autor: Cordeliane »

Piszesz pod moim postem, więc rozumiem że również do mnie. Ale ja się zupełnie nie wypowiadałam w kwestii powiązań między dostępem do broni a przemocą, to Wy wekslujecie rozmowę na takie tory. Ja mówiłam ogólnie o możliwych sposobach regulacji wydruku 3D rzeczy "niedozwolonych" - równie dobrze może to być broń, jak na przykład wyroby według zastrzeżonych patentowo wzorów.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Drukarka 3d

Post autor: No-qanek »

Źle rozumiesz :)
Pisałem do Narsila i Szamana, miałem na myśli tę równoległą naszą dyskusję.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Drukarka 3d

Post autor: neularger »

Szaman Kuśka pisze:Czeski to poczciwy, miły dla ucha język
Wiesz, będę zdania odmiennego. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Re: Drukarka 3d

Post autor: Narsil »

No-qanek pisze:Źle rozumiesz :)
Pisałem do Narsila i Szamana, miałem na myśli tę równoległą naszą dyskusję.
No, ja przyznaję że nie mam dostępu do źródeł, może krzywo googlałem. Do tej pory wydawało mi się, że jednak prawdopodobieństwo zginięcia z rąk człowieka jest większe gdzieś w ciemnej alei Hell's Kitchen, niż w wiosce Indian Czemupantustoi, no ale as I said - to tylko moje wrażenie.
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Drukarka 3d

Post autor: A.Mason »

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... pcow_.html

Drukarki 3d hitem wśród przestępców?

"W trakcie odbywającej się w Nowym Jorku konferencji hakerów, Niemiec posługujący się ksywą "Ray" zaprezentował coś interesującego. Za pomocą drukarki 3D wydrukował..."
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

ODPOWIEDZ