Dlaczego fantasci nie lubia Danikena

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

Eee tam. Humanoidy lepsze. Najlepsze są roswellańskie w sosie własnym.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

kaj pisze:Fałszywka. Każde dziecko wie, ze ufoki są niejadalne.
Varelse pisze:Eee tam. Humanoidy lepsze. Najlepsze są roswellańskie w sosie własnym.
Wacpanowie jedliscie?
*odsuwa sie na bezpieczna odleglosc i rozkleja tasme z napisem "KWARANTANNA"

Eeeech, co za czasy. "Fuckt" drukuje historyjke o ufoludkach, o ktorej wiadomo, ze namacalnych dowodow nie ma, po czym bajania owe drukuje portal internetowy, co to chyba aspiruje do rangi powaznego medium...
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Dracool pisze:Wiem, że go nie zeżarli takiego jak na tym filmiku ale mimo wszystko, gdybym sobie podczas jedzenia przypominał jak wyglądał zanim go usmażyli to mam pewne jak w banku, że bym zwymiotował.
Jak na wampira, to Ty, Dracool, coś słaby żołąd masz :-P
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

W sumie cholera wie co te alieny mają we krwi. A może to była krzemowa forma życia? I gdzie tu wtedy ta hemoglobinka (no chyba że wampiry wolą osocze)?
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Dracool
Ośmioł
Posty: 676
Rejestracja: śr, 19 kwie 2006 17:50

Post autor: Dracool »

Ja i tak jeszcze jakiś czas będę pociągał z kartonika ;)
Jestem egoistycznym libertynem, wyznającym absolutną wolność jedynie w odniesieniu do samego siebie.
_ _ _ _ _ _ _ _

Jak widzę optymistów, to mi się Armagedon w kieszeni otwiera.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Däniken (i UFO-maniacy) uczniami Lovecrafta?
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Cult_o ... op_Culture

IMO rzecz (cytowana w linkach do wikipedycznego streszczenia) b. ciekawa, i sporo wyjaśnia.

I jeszcze ciekawy wniosek nt. genezy fenomenu abdukcji przez UFO:
http://www.theironskeptic.com/articles/ ... illers.htm
(Kosmici inspirowali się filmem klasy Bee ;-)? )
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Pan Daniken, narzekając na fantastów, robi, za przeproszeniem, kupkę do własnego gniazda. Wszak sam jest fantastą.
Wielokrotnie wytykano mu błędy, sam pisałem do niego z prośbą o odpowiedź. Daniken nigdy nie odpowiada na zarzuty, jego retoryka i sposób dyskusji ogranicza się do narzekania na to, że jest atakowany. Kiedyś, z tego co pamiętam, powiedział nawet: ,, No cóż droga Pani, nie odpowiem na Pani pytania. Widać, że opętał Panią jakiś złośliwy byt, być może astralny."
No ale konkrety, konkrety.
1) Daniken twierdzi, że piramidy są dziełem UFO. Konkretnie, dziwi się, jakim to sposobem, Ci Egipcjanie, transportowali kilkutonowe bloki. W latach osiemdziesiątych piątka naukowców, za pomocą wody, drewnianej beli i piasku, przetoczyła dwu tonowy głaz. Właśnie taki kamulec, jak te, z których stworzone są piramidy.
2) Pan Daniken wymienia ,,prawdziwe" kręgi zbożowe, wykonane przez kosmitów. Brałem udział w badaniu jednego z owych kręgów, sam też złapałem sprawców żartu, którzy następnie pokazali w jaki sposób udało im się wzbudzić tę sensację.
3) Kult cargo wcale, w wcale, jakby życzył sobie tego Daniken, nie przyjmował bezkrytycznie amerykańskich żołnierzy i ich nie czcił. Można porównać to do podziwu, w szczególności w pierwsze fazie kontaktu, ale kult, to stanowczo za wiele.
4) Daniken twierdzi, że w ,,Mahabharcie" znajduje się opis lądowania statku kosmicznego. Najwidoczniej coś przeoczyłem...
5) Danikenowi zdarza się twierdzić, że jest okultystą. Najwyżej ezoterykiem, gdyż jego znajomość grimorii, grammarów, czy tekstów okultystycznych, jak wnioskuję po jego książkach, jest marna.
Można by tak długo. Jak dla mnie jest to człowiek pokroju Browna, tyle, że ze znacznie mniejszą odwagą cywilną i umiejętnościami pisarskimi. To taka polska Lucyna Łobos.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Orson pisze:2) Pan Daniken wymienia ,,prawdziwe" kręgi zbożowe, wykonane przez kosmitów. Brałem udział w badaniu jednego z owych kręgów, sam też złapałem sprawców żartu, którzy następnie pokazali w jaki sposób udało im się wzbudzić tę sensację.
Ciekawe jak identyczne łapanie pójdzie baronowi podobne latanie w Wylatowie? ;-)
Orson pisze:4) Daniken twierdzi, że w ,,Mahabharcie" znajduje się opis lądowania statku kosmicznego. Najwidoczniej coś przeoczyłem...
Akurat tego sam nie wymyślił, powoływał się tu na "Vymaanika Shaastra Aeronautics of Maharshi Bharadwaaja" G. R. Josyera.
http://www.hinduwisdom.info/Vimanas.htm
Orson pisze:5) Danikenowi zdarza się twierdzić, że jest okultystą.
Cóż, ogólnie facet opowiada różne rzeczy. Nawet dziwniejsze:
http://www.dziennik.pl/zycienaluzie/art ... smita.html
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Akurat tego sam nie wymyślił, powoływał się tu na "Vymaanika Shaastra Aeronautics of Maharshi Bharadwaaja" G. R. Josyera.
http://www.hinduwisdom.info/Vimanas.htm
Ach tak, Daniken nie jest jedyny, http://www.ufoonline.pl/latajacemaszyny.htm oraz http://www.bibliotecapleyades.net/vimanas/vimanas03.htm.
Prawda jest taka, że wielu ludzi, naukowców, badaczy, chce widzieć więcej, niż zobaczyć można. Pamiętam, jak o mały włos mnie nie rozszarpano, kiedy w tłumie ezoteryków-ufologów, w dużej mierze rekrutujących się ze społeczności około NA, stwierdziłem, że kawałek metalu, który pozwolili mi potrzymać, a który wg. nich jest elementem statku kosmicznego, nie emituje żadnej energii. Część ,,statku" przebadano, stop magnal, jak każdy inny. Niektórzy badacze, pisarze, wiedzą, że tacy ludzie, jak Ci opisani przeze mnie powyżej, stanowią doskonały target. Kupią wszystko, lub wiele z tego, co im się powie, napisze. Daniken to cynik, zdaje sobie sprawę z tego co mówi. Dla mnie to taki szwajcarski Tadeusz Rydzyk, tyle, że z Fryburga.

PS A baron się w tym celu do Wylatowa wybrał? Niiiii, tam:P Teraz to tam bida z nędzą, pod tym względem. Nic się nie znajdzie. Stara sprawa, a BTNP, jakieś inne grupy z zagranicy, no i wszystkie polskie, już dawno zadeptały, co miały zadeptać:P.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Orson pisze:Daniken to cynik, zdaje sobie sprawę z tego co mówi. Dla mnie to taki szwajcarski Tadeusz Rydzyk, tyle, że z Fryburga.
Niestety ten nasz nie siedział...

(NMSP.)
Orson pisze:A baron się w tym celu do Wylatowa wybrał?
Tak jakby:
http://www.paranormalium.pl/69,17,artykul.html
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Może jeszcze będzie siedzieć, może jeszcze będzie...;D.
Co do Wylatowa, to jest to już bardziej forma legendy, typu Roswell, niż miejsca do badań. To przynajmniej moje zdanie. Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. I obawiam się, że właśnie nie ma, czego efekty widzimy, czy też raczej ich nie widzimy. A przecież jest tyle innych przypadków, jak chociażby ostatni pod Stolicą i ten w Stolicy, i ten tuż obok Stolicy. Się dzieje, dzieje się.

PS Przed chwilą wyskoczył mi napis, że ,,Serwer Forum Fahrenheita jest przeciążony i zajęty. Proszę, spróbuj później.". Czyżby spisek?;D
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Orson pisze:Co do Wylatowa, to jest to już bardziej forma legendy, typu Roswell, niż miejsca do badań.
Sugerujesz, że te ufoki z Roswell to też robota tubylców? ;-)
Orson pisze:PS Przed chwilą wyskoczył mi napis, że ,,Serwer Forum Fahrenheita jest przeciążony i zajęty. Proszę, spróbuj później.". Czyżby spisek?;D
Zdecydowanie. Najpewniej Amerykański. Rządowy.
;D
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Sugeruję, że jeśli rzeczywiście coś tam się wydarzyło, to zostało już posprzątane, pozamiatane, wyprane i wytrzepane przez a) władze miejscowe b) władze stanu c) władze państwowe d) miejscowych e) organizacje religijne, ufologiczne, badaczy zjawisk nadprzyrodzonych. Moim zdaniem jest pewna analogia do Wylatowa, tylko oczywiście na mniejszą skalę. Każdy ma takie Roswell, na jakie zasługuje:D.

PS Czyli ktoś chce obalić Oko i Grupę Trzymającą Władzę? Pytanie: KTO?! Na FF, ostatnimi czasy, robi się naprawdę niebezpiecznie:D.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Orson pisze:Każdy ma takie Roswell, na jakie zasługuje:D.
No, my mamy Emilcin ;-).

Tyle zachodnich UFO-relacji ostatnio w wątpliwość podano (choćby i sprawę Hillów, za kanon niepodważalny uważną), a Emilcina żaden zachodniak nie sfalsyfikował. Więc można se wmawiać że to prawda ;-). Może dojdzie do tego, że w końcu jedyne prawdziwe UFO to bedzie u nas? ;-) I na ufomaniakach Polska będzie zarabiać.

(Choć po mojemu to chyba jakiś helikopter był i płetwonurki.)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Hehe, o przypadku emilcińskim to ja nawet jakiś wydany za PRLu komiks widziałem :P
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

ODPOWIEDZ