Dlaczego fantasci nie lubia Danikena

czyli udowodnione lub nie zjawiska, względnie cuda-niewida oraz inne przejawy aktywności obcych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Jeśli autor artykułu nie jest kosmitą, właściwym miejscem dla tego posta byłoby raczej Równouprawnienie.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

MCP pewnie by go zaklasyfikowali jako pantoflarza ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Ebola pisze:Wszystkich nas porwą kosmici?
Ujmijmy to tak, parafrazując jednego z najlepszych komików amerykańskich, Billa Hicksa: patrząc na posty 7,2% od czasu już dosyć długiego, na klęczkach modlę się o uprowadzenie przez kosmitów. I nie jestem wybredna, może być PKSem.

Był temat nie najgorszy, który zazębia się dodatkowo z problemem wiarygodności pisarzy (Daniken) i reżyserów (np. Michael Moore), którzy są już dosyć często oskarżani o manipulację faktami.

Czy któraś strona w tej dysku- w tym domu wariatów mogłaby się powołać na jakieś wiarygodne źródła? Nie musi byś od razu Encyclopedia Britannica. Wystarczy jakiś miarodajny portal (choć nawet BBC ostatnio ogłosiło, że głównym producentem metanu na Ziemi są lasy...)...
Korowiow pisze:http://kobieta.onet.pl/1345292,felietony.html

A to jest artykuł poprawny politycznie.
Nie rozumiem. To są wszystko poprawne dane statystyczne- faktycznie rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek, a umierają znacznie szybciej. Ale raczej nie zmieni to naszego gatunku na jednopłciowy, bo dwupłciowość jest tak cholernie korzystna! Dlaczego ma być to niepoprawne politycznie?
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

(choć nawet BBC ostatnio ogłosiło, że głównym producentem metanu na Ziemi są lasy...)...
Chyba krowy.

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Zanthia pisze: Dlaczego ma być to niepoprawne politycznie?
Dla mnie to jest bardzo poprawne politycznie- bo się feministki ucieszą.
A BBC(to ci Brytowie są?), o ile się nie mylę, myślicielem tysiąclecia ogłosiła Marksa. jeno czekać jak lekarzem milienium minionego zostanie dr. Mengele.


wpis moderatora:
Coleman: zostawilem Ci juz drobne upomnienie w watku o Wolskim w radiu, ale widze, ze zaczynasz siac jadem juz na kilka stron. merytorycznie - Marks ma swoje zasluzone miejsce w historii filozofii, czy to sie Tobie podoba, czy nie. personalnie - porownujac go do nazistowskiego zbrodniarza wojennego dajesz przede wszystkim dowod na powazne braki w edukacji. akurat idee marksistowskie z rzeczywistym komunizmem, jaki mielismy nieszczescie odczuc na wlasnych karkach (mam nadzieje, ze chociaz jestes w odpowiednim wieku, aby cokolwiek pamietac) maja niewiele wspolnego. byloby rozsadnie, gdybys wzial na wstrzymanie.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Może z Mengelem rzeczywiście przesadziłem. Przepraszam Marksa- obluzgam go z czystym sumieniem, gdy coś więcej poczytam na temat jego filozofii.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Daniken przepuścił dowód na lądowanie kosmitów w 980 r.
http://img210.imageshack.us/my.php?image=2ry6.jpg

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Zanthia pisze:Czy któraś strona w tej dysku- w tym domu wariatów mogłaby się powołać na jakieś wiarygodne źródła?
Ja mam jedno. Każdy może je sprawdzić. O ile tylko ma odtwarzacz DVD, czy choćby video.
Temat brzmi - "Dlaczego fantaści nie lubią Danikena", ale nie zauważyłem żadnych dowód na to, że nie lubią.
Wręcz przeciwnie, jest wielka i niezwykle popularna seria - i to science-fiction jak w mordę strzelił - pt. "Stargate", która do teorii Danikena nawiązuje bardzo mocno.
Dlaczego fantaści mieliby w takim razie tegoż autora nie lubić, skoro na wspomnianej serii zarobili i wciąż zarabiają grube miliony?
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Vodnique pisze: Temat brzmi - "Dlaczego fantaści nie lubią Danikena", ale nie zauważyłem żadnych dowód na to, że nie lubią.
Przecież temat jest autorstwa Procenta, to jakich ty dowodów szukasz? I na co?
Procent jest git. Tematy Procenta są git, tylko zwyczajnie spiskowe, ale czasem ciekawa dyskusja z nich się wykluwa. A co do logiki? To co, nie ma już innych wątków na tym forum?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Teraz krytycy Daenikena musza zamilknąć. Ma on wiedzę o kosmitach z bezpośredniego źródła.
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=29329

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

kaj pisze:Teraz krytycy Daenikena musza zamilknąć. Ma on wiedzę o kosmitach z bezpośredniego źródła.
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?Tab ... leId=29329
No, wreszcie jakiś niepodważalny dowód!
Przypomniał mi się w tym momencie żydowski dowcip o rabinie - cudotwórcy... :)
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

To wiele wyjaśnia.
FTSL
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Ja chce poznac adres jego dilera.
;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Też mi rewelacja... W Stanach Zjednoczonych co któraś tam kobieta została uprowadzona i zgwałcona przez mniej czy bardziej zielone ludziki. Te niemolestowane, czują się mało kobiece :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
lokje
Fargi
Posty: 468
Rejestracja: sob, 11 mar 2006 00:32

Post autor: lokje »

przedstawił go żonie i Tomy dał nogę? dlaczego nie ma ani słowa o biednej kobiecinie? taka trauma...
co do uprowadzeń- u nasz też wysyp. chyba już o nim pisałam... wziął się dał uprowadzić, został królem kosmitek i jako reproduktor pracował.
namu offutopu, namu offutopu, namu offutopu
Błogosławiona Lokje od Celofyzów

ODPOWIEDZ