Wysłałem tekst do czasopisma i...

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Margo

Wspomniałam, że u mnie nie tylko biegają ROboty (przecież nigdy nie napisałam tekstu o bocie! Zresztą jak bot z irca może biegać?) i fruwają łódki :)

No dobra, idę arbajtować dalej, ale najpierw maratonik na mrozie.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

SF z pierwotnych założeń jest o problemach przyszłych. Ekstrapolacja problemów teraźniejszych jest jednym ze sposobów wyobrażenia sobie problemów przyszłych.

Edit; u mnie jedna z klas SI nazywa się boo, co jest pochodne od bot i zasadniczo pochodzi od bota ircowego. Pozostałe (Aion, genius loci) ukradłem z Donnerjacka.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Małgorzato wrzuciłem i drugie, od razu w kompost
http://www.fahrenheit.net.pl/forum/view ... 464#199464
Może tam zostać? ;)

wpis moderatora:
ZGC: Nie.

Teraz zapraszam do lektury :).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Zjem sobie batonika, co? Papierosa zapalę...
Przejdzie mi deprecha zimowo-jesienna, oczekiwania schowam głęboko, może zapomnę o nich na chwilę i będę mogła się cieszyć kolejnym tekstem do redakcji. Może nawet jakiś fajny kawałek bełkotu się trafi, to mi humor polepszy.

A potem mi Albiorix opowie o tych założeniach pierwotnych.
A Q własnymi słowami, nie Lema.
A Xiri... Xiri za karę zje batonika i przypomni sobie, co to jest generalizacja (która jest złem, ale niekiedy się przydaje). I Albiorix też sobie przypomni, a jak nie lubi słodyczy, to też dostanie batonika.

Idę na ZWL. Zdaje się, że tam jest moje miejsce. W konkretach, jakim są teksty, nie w rozważaniach. Instynktownie czuję i mam absolutne przekonanie, że wiem, czego chcę. Ale chyba jeszcze nie wiem, jak Wam to powiedzieć. Może innym razem. Jak mi dojrzeje. :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

ZGC pisze:Nie.
To gdzie ja biedny to wrzucić mogę?
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Tam, gdzie akceptują fragmenty.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

A gdzieś na FF akceptują? (Bo chciałbym się całkiem serio dowiedzieć od kogo życzliwego czy ten fragment ma jakiś potencjał i dłubać przy nim, czy do kosza go od razu? I nie robić już tu offotpów.)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Na FF są dwa działy w których można umieszczać teksty - ZakuŻone Warsztaty i Niezależne Warsztaty Literackie (oba, mam wrażenie, dość wyraźnie i czytelnie opisane na stronie głównej...). Oba te działy posiadają swoje regulaminy (Zasady Ogólne ZW i Zasady NWL) - jawne i dostępne dla wszystkich chcących je przeczytać. W obu regulaminach jest mowa o tym, że akceptowane są tylko formy zamknięte. To chyba wyczerpuje temat, prawda?
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Millenium Falcon pisze:To chyba wyczerpuje temat, prawda?
:]
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Małgorzata pisze:
A Xiri... Xiri za karę zje batonika i przypomni sobie, co to jest generalizacja (która jest złem, ale niekiedy się przydaje). I Albiorix też sobie przypomni, a jak nie lubi słodyczy, to też dostanie batonika.
Tylko nie batonika! Fuuuuuuuu! Za co?!
Jak coś, to ja nie znoszę sałaty i szpinaku ;)
O którą generalizację chodzi? Bodźca, semantyczną, mapy czy w psychologi społecznej? Bo jedyne, co mi teraz przychodzi na myśl, to rozszerzenie wątku o łódkach i robotach.

Jeśli chodzi o stwierdzenie, że "jak się pisze SF, to nie porusza się problemów obecnych" to się częściowo zgadzam. Wspomniałam jednak, że to nie były moje słowa, lecz kogo innego. Problemy sf (w moim rozumowaniu: w miarę dalekiej przyszłości), orbitują wokół życia (nie)ludzi np. XXVII wieku. Pomostem łączącym przeszłość (dzień dzisiejszy) i teraźniejszość (XXVII w.) są milowe zjawiska, np. skutki katastrofy, wielkiej wojny czy dające o sobie znać pozostałości trudnych okresów politycznych, np. totalitaryzmu. Oznacza to, że w realiach sf może pojawić się kolejny Hitler lub panować wysoka temperatura - skutek wcześniejszej wojny nuklearnej. Zwykłe ludzkie problemy będą (prócz tych podstawowych, animalnych), zupełnie inne: czy jak ucieknę na tę planetę, to mnie znajdą, czy człowiek i android może ten tego, czy sklonowane velociraptory wyprą wielkie drapieżniki, czy obcy przyłożą mi z glana, jeśli wezmę niepytany trochę surowców z nie moich księżyców.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Batonik za dosłowne rozumienie tego, co pisałam o botach i spec-maszynkach.
Jakiego tu Ci dać... O, wiem. Batonik fantastyczny, klasyczny SF - "MARS"! :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Pierwotne założenie jest takie że SF opowiada o świecie z bardziej zaawansowaną nauką i technologią niż współczesna pisarzowi.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

michiru pisze:czy to normalne, ze po minieciu terminu konkursu, na stronie wydawnictwa nie pojawia sie zadna notka ani nic*? O_o
* nie twierdze, ze maja slac maile dziekczynne : P ale mala notka, chociazby po to, aby bylo wiadomo, ze ktos sie tym nadal interesuje, bylaby imho mila : )
Michiru, przeca napisali
Z dniem 30 Listopada zakończono etap zbierania prac konkursowych.
Na konkurs nadesłano 297 prac w kategoriach opowiadanie i powiesć.
Ze względu na nikłe zainteresowanie scenariuszem RPG nadesłane trzy prace wzięto pod uwagę w kategorii opowiadania.
Również kategoria projekt logo nie cieszyła się zainteresowaniem, dlatego też w tej kategorii nie będzie rozstrzygnięcia.
Wszystkim autorom dziękujemy za nadesłanie prac.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

kiedy pisalam wiadomosc, jeszcze tej informacji nie bylo : )
teraz juz jestem spokojna, bo i dostalam potwierdzenie odbioru na maila i strona sie zaktualizowala : >

ale dzieki : )))
' Nazwali mnie szalencem, ja ich nazwalem szalencami i, do diabla, przeglosowali mnie. '
(Nathaniel Lee, angielski dramaturg z XVII wieku, ktory zostal zeslany do slawnego londynskiego azylu psychiatrycznego Bedlam)

ODPOWIEDZ