Organizacja pisania

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Re: Organizacja pisania

Post autor: savikol »

Młodzik pisze:CO do sagi wiedźmińskiej, to się nie zgodzę z tobą, savikolu. Wystarczy przeczytać "Coś się kończy, coś się zaczyna", żeby wiedzieć, jak dokładnie sobie Sapkowski sagę rozpisał.
Ale to opowiadanie było tylko żartem, a właściwie, o ile dobrze pamiętam, prezentem ślubnym dla Pawła Ziemkiewicza i Pauliny (zapomniałem nazwiska). To ukłon Sapka dla fandomu, oderwany od całej sagi. Dawno czytałem tę humoreskę, ale wynikało z niej chyba tylko tyle, że na weselu wiedźmina pojawiły się wszystkie postaci z opowiadań. Bałagan na weselichu miał symbolizować konwentowe popijawy, czy tam do nich nawiązywać. Nie sądzę, by wynikał z jakiegoś planu-konspektu ;-)

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Organizacja pisania

Post autor: Młodzik »

Ależ wynikało i to dużo. Wspomniana była śmierć towarzyszy Geralta, Bonhart, śmierć kochanki Ciri, jej pobyt na pustyni i nawet ten rycerzyk okrągłego stołu, czy kim on tam był, co go spotyka na początku piątej części. Jedyna nieścisłość jaką wyłapałem, to okoliczności zdobycia Jaskółki.

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Re: Organizacja pisania

Post autor: savikol »

Aaaaa! To wybacz, nie pamiętałem. Widocznie tylko odniosłem wrażenie, że wiedźmińska saga leci na żywioł. Ale zdaje się, że nie tylko ja.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Organizacja pisania

Post autor: Marchew »

A w ogóle Sapkowski twierdzi, że pierwszą napisaną sceną sagi była walka Bonharta ze Szczurami.
Try not! Do or do not. There is no try.

ODPOWIEDZ