Organizacja pisania

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

HA! On żyje!!! Zaprawdę, powiadam Wam, iż wielka jestem, aż mi głupio :-D
<idzie palnąć sobie w łeb z kapiszona>
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Bebe pisze:Wiecie kolego Dabliu...tu nie o tempo chodzi....ale o wiatr....
Taaak. Wiatr, boski wiatr. To się chyba kamikaze nazywało, no nie? I zwykle kończyło się tak jakoś ikaryjsko.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Tak, wzlot ku niebiosom zakończony szybkim zejściem z tego łez padołu. Straszne rzeczy powiadam Wam. Aż się odechciewa pisać.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Ludzie o CZYM Wy gadacie???
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

O problemach gastrycznych.
Tak sądzę.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Wenę przeżywają, nie widać? Strumienie świadomości, takie tam.
Nie przeszkadzaj im, ja chcę popatrzeć jak oni to robią, i też tak mieć.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Trolliszcze pisze:O problemach gastrycznych.
Tak sądzę.
Bez urazy, ale ja też mam takie wrażenie...

EDIT: dodałam cytowanie, bo to z Trollem mam tożsame wrażenia, a Sokolica się wetła.
Ostatnio zmieniony czw, 08 lis 2007 23:33 przez Ika, łącznie zmieniany 1 raz.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

Weny czy strumieni? ;P
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Na wenę najlepsza jest grochówka lub fasolówka. Ma sie wtedy takie wiatry, że bogowie wysiadają. A wena lata tam i z powrotem, zmniejszając zaludnienie na metr kwadratowy. ;-)
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Ika pisze:Ludzie o CZYM Wy gadacie???
O wenie i jej przejawach w trudnym nieprzyjaznym pisarzom świecie. I o płomieniu, który wybucha jasny i złocisty. I o autorach, którzy jak Ikar wyżej i wyżej pną się ku niebiosom.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

A ten płomień to bucha ze świecy, przy której piszą, czy z niedopilnowanego obiadu na kuchence?
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

indiansummer

Pytań kilka

Post autor: indiansummer »

Musisz wpisać wiadomość przed wysłaniem
Ostatnio zmieniony czw, 07 lut 2008 15:41 przez indiansummer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Re: Pytań kilka

Post autor: Navajero »

indiansummer pisze:1. piszecie na komputerze, maszynie do pisania, czy na karteczkach? a moze tak, jak ja laczycie komputer z notesem?
Komputer. Wszystko inne to przeżytek.
indiansummer pisze: 2. jesli na komputerze, to jakie sa Wasze sposoby na zachowywanie Waszej pracy? czy trzymacie wszystko w kompie? drukujecie co jakis czas? na plytkach?? ja staram sie robic kilka kopii oraz wysylam wszystko do siebie mailem
Zapisuję to co napisałem na dysku i co dzień na pendrive. IMO - wystarczy.
indiansummer pisze: 3. czy pracujecie wedlug planu? ja tak, ale czesto wprowadzam poprawki?
Wg planu, ale czasem akcja zakręca, albo postacie okazują się niesforne i postępują inaczej niż zaplanowałem :) Tego nie sposób uniknąć.
indiansummer pisze: 4. jak czesto czytacie swoja prace? ja robie to za czesto, postanowilam wiekszosc odlozyc i na chwile o tym zapomniec...pozwala mi to nabrac dystansu i obiektywizmu
Dzięsiątki, czasem sto czy dwieście razy. Odkładam także prace na jakiś czas i czytam je po przerwie. Korzystam też z "testerów" którzy czytają mój tekst i wyrażają opinię o nim. Czasem autor jest "ślepy" na rzeczy oczywistę, stąd potrzeba, aby tekst przeczytał ktoś trzeci.
indiansummer pisze: 5. czy jest wsrod Was ktos, kto przebywa i pisze za granica? interesuje mnie to, czy Wasza znajomosc jezyka polskiego ucierpiala podczas pobytu za granica? martwi mnie to, bo zauwazam u siebie braki...
Miałem kiedyś podobnie gdy pojechałem na kilka tygodni do Rosji, a w zasadzie jeszcze ZSRR. Zacząłem mówić z moskiewskim akcentem, ale mój polski... :) Czytaj po polsku, pisz po polsku ( np. tu na forum) i gadaj po polsku ( Skype). W ten sposób utrzymasz się w kursie.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Gustaw G. Garuga »

O konspektach, poprawianiu itd. pisałem wcześniej; co do zapisywania danych, to regularnie robię kopię zapasową folderu z tekstami na CD-RW. Problemy z polskim? Mieszkałem rok za granicą, ale śledziłem na bieżąco publicystykę na stronach polskich tygodników, słuchałem Polskiego Radia i czytałem w kółko Pana Tadeusza :D Żadnych braków nie zauważyłem; no chyba, że okazjonalnie jako angliście jakiś zwrot po angielsku narzuca mi się silniej, niż po polsku, ale z tym da się żyć;)

indiansummer

Post autor: indiansummer »

Gustaw G. Garuga pisze:O konspektach, poprawianiu itd. pisałem wcześniej; co do zapisywania danych, to regularnie robię kopię zapasową folderu z tekstami na CD-RW. Problemy z polskim? Mieszkałem rok za granicą, ale śledziłem na bieżąco publicystykę na stronach polskich tygodników, słuchałem Polskiego Radia i czytałem w kółko Pana Tadeusza :D Żadnych braków nie zauważyłem; no chyba, że okazjonalnie jako angliście jakiś zwrot po angielsku narzuca mi się silniej, niż po polsku, ale z tym da się żyć;)
Swietnie, poszukam Twoich wypowiedzi na temat korekcji itd...dzieki!
Jesli chodzi o back up to jednak boje sie polegac tylko na dyskach. Wszystko moze sie zdarzyc :( Pendrive, owszem, tez uzywam, ale dziwie sie, ze nie drukujecie? Mnie sie to o wiele lepiej czyta.
Ja mieszkam w Anglii juz od (prawie) 11 lat... Proces zapominania jezyka jest bardzo powolny, ledwo zauwazalny...Na codzien nie odczuwam brakow, posluguje sie oba jezykami, ale od kiedy zaczelam pracowac jako tlumacz oraz pisac ksiazke, zauwazylam, ze moj jezyk polski jednak ucierpial. Staram sie torturowac moj umysl jak najwiekszymi dawkami polszczyzny, ale to jednak nie to! Pan Tadeusz? hahaa nie zakrecilo i sie w glowie od tego ...kolka?? ;)

EDIT:
Navajero pisze:pisz po polsku ( np. tu na forum)
Dobre sobie, przeciez tutaj wiecej angielszczyzny niz Polakow na Wyspach Brytyjskich ;) Brainwash? Off Topic?


wpis moderatora:
ZGC: Co ja mówiłam o postach jeden pod drugim...?

ODPOWIEDZ