Nasze pisarskie pomysły...

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Jesli malzonkowie sa swieci, bez skazy i wlasnie czekaja na beatyfikacje, to sobie ufaja, zadne nie ma powodow do podejrzliwosci. Spotkanie z kolezanka z sieci na piwie to jeszcze nie zdrada a nieskazitelny maz przeciez dalej sie nie posunie.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Jeśli klan jest z tych poważniejszych, to gracze w nim znają się często z nazwisk i zdjęć. Jeśli B jest zakochana, to zanim zechce lecieć na spotkanie w realu, może dowiedzieć się o A czegoś z internetu. Więc numer z wyglądem odpada. Z manierami werbalnymi też, bo w grach gada się przez komunikatory głosowe.
Mimo to, w internecie pokazujemy tylko to co chcemy, wybrane strony swojej natury. Magiczna fascynacja łatwo znika, gdy o jakiejś osobie dowiadujemy się więcej.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
eLAN
Sepulka
Posty: 57
Rejestracja: pn, 10 sty 2011 23:32

Post autor: eLAN »

Korzystając z tego, iż w okolicy widziano podobno kogoś z tematu:

czy da się skopiować zawartość czyjegoś mózgu? Wiem, że DARPA pracowała nad symulacją jego pracy, w fantastyce często i gęsto słyszy się o bezpośrednim podłączeniu mózgu do komputera. Pytanie: czy ktoś obsługujący takiego Matrixa miałby możliwość stworzenia symulacji osobnika X, mającej wszystkie jego cechy?
Pozdrawiam, Grafoman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Tak, ale tylko mając dostęp do osobnika X.

Bo jak nie ma to może stworzyć tylko podróbkę z grubsza go naśladującą (choćby i ta podróbka była świadomą osobą jak ty i ja) i która pewnie czasem się wykrzaczy, znaczy zachowa nie jak oryginał.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
eLAN
Sepulka
Posty: 57
Rejestracja: pn, 10 sty 2011 23:32

Post autor: eLAN »

No to świetnie.
Nie jestem niestety starym wyjadaczem jeśli chodzi o fantastykę, podejrzewam jednak że ten temat poruszany był dziesiątki razy... Ale cóż, biorę się do pracy. W ogóle to całkiem ciekawe - wiązałoby się chyba z ostatecznym udowodnieniem słuszności determinizmu, o wpływie na wszystkie dziedziny życia nawet jeszcze nie myślałem...

Edit: o, dzięki za link ale... się mi nie otwiera.
Pozdrawiam, Grafoman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Nie jestem niestety starym wyjadaczem jeśli chodzi o fantastykę, podejrzewam jednak że ten temat poruszany był dziesiątki razy... Ale cóż, biorę się do pracy. W ogóle to całkiem ciekawe - wiązałoby się chyba z ostatecznym udowodnieniem słuszności determinizmu, o wpływie na wszystkie dziedziny życia nawet jeszcze nie myślałem...
No, praw dynamiki to żeś nie odkrył :P
A specjalnie Newtona wspominam, bo to chyba najbardziej ludźmi w tej dziedzinie wstrząsnął.

EDIT: To Iltowskie jest albo naiwne, albo pouczające - tak obstawiam. W każdym razie - ciekawa rzecz. :P
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
eLAN
Sepulka
Posty: 57
Rejestracja: pn, 10 sty 2011 23:32

Post autor: eLAN »

Problem jest tylko taki, że ta symulacja pewnie kwantowego kalkulatora by wymagała.
Pozdrawiam, Grafoman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Symulacja osoby nie wymaga większej mocy niż moc mózgu tej osoby. A więc nie tak dużo.

A jak ma dojść do tego symulacja świata to gorzej. Chyba, że możesz osobie, której zapuszczasz symulacje wpiąć się do mózgu - wtedy bezpośrednio możesz stymulować wygląd świata i potrzeba ci komputera niewiele mocniejszego niż mózg. Najwyżej ze dwa razy więcej zdolności.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
eLAN
Sepulka
Posty: 57
Rejestracja: pn, 10 sty 2011 23:32

Post autor: eLAN »

Ludzki mózg i tak jest obecnie mocniejszy od najlepszego kompa.

W każdym razie kombinowałem podobnie jak Ty - problem w tym, że chciałem akcję częściowo osadzić w czymś jak Irrehare Dukaja.

Co więcej - skoro symuluję już mózg danej osoby, muszę symulować też całą resztę jej ciała, ze wszystkimi procesami.
Pozdrawiam, Grafoman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Ludzki mózg i tak jest obecnie mocniejszy od najlepszego kompa.
Zdecydowanie nie.
Komputery po prostu inaczej działają.
Co więcej - skoro symuluję już mózg danej osoby, muszę symulować też całą resztę jej ciała, ze wszystkimi procesami.
Nie wiem jak wygląda Irrehare. Ale jeśli masz symulować cały świat to i ciała wszystkich dookoła dokładnie tak samo, nie?
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
eLAN
Sepulka
Posty: 57
Rejestracja: pn, 10 sty 2011 23:32

Post autor: eLAN »

Dobra, już wiem jak zrobię :]

Ale jeszcze jedną wątpliwość mam. Zastanawiam się, czy aby na pewno da się przekazać informację wprost do mózgu. Np. nie otrzymujemy SMS'a, tylko informacja przekazana w SMSie jest wysyłana wprost do naszej mózgowej bazy danych. Znamy treść nie czytając wiadomości.
Pozdrawiam, Grafoman.

Awatar użytkownika
bejcej
Mamun
Posty: 105
Rejestracja: wt, 31 mar 2009 20:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: bejcej »

W teorii jest to możliwe, więc bez przeszkód możesz to zagnieździć w świecie przedstawionym (gdyby moje słowa były niewystarczające, wystarczy przeczytać początek Ślepowidzenia Wattsa, a i moja wątła wiedza w tym zakresie zdaje się wskazywać na możliwość takiej "operacji"). Gorzej jeśli chciałbyś się porwać na chociaż muśnięcie technicznej strony takiego procesu. Wtedy musiałbyś dokładnie przemyśleć w jaki sposób mają być pobudzane mózgi ludzi z tego świata.

Awatar użytkownika
eLAN
Sepulka
Posty: 57
Rejestracja: pn, 10 sty 2011 23:32

Post autor: eLAN »

Tak czy inaczej - chyba zacznę od tej pozycji, coto ktoś podlinkował. Albo ukradnę jakiś podręcznik do medycyny :P
Z tego co się orientuję, póki co nie wiadomo nawet, jak są zapisywane informacje w mózgu. Gdybyśmy wiedzieli, to taki proces byłby możliwy.

Tylko, qrcze, nie wiem czy to nie za dużo zachodu, skoro i tak opko legnie w spotkaniu z moim warsztatem :D
Pozdrawiam, Grafoman.

Awatar użytkownika
bejcej
Mamun
Posty: 105
Rejestracja: wt, 31 mar 2009 20:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: bejcej »

Wiadomo jak są odtwarzane, a to starczy w tym wypadku. Zresztą skoro zastanawiałeś się nad przeniesieniem całego mózgu do komputera, zdaje mi się, że rzecz ma się dziać w przyszłości. A w przyszłości będziemy wiedzieli więcej o działaniu mózgu.

Nie będziesz się wysilał, nie będziesz się rozwijał.

ODPOWIEDZ