Wena, Wiatr, czyli co, gdzie kiedy i jak?

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

Nie. nie była to ironia.
Jesteś dobra autorką, i myślę, że wiele mógłbym się od Ciebie nauczyć.

Oczywiście. jestem nastolatkiem. Masz racje. Głupim nastolatkiem wyobrażającym sobie, ze świat jest pięknym miejscem, gdzie warto żyć, i gdzie wszyscy są dla siebie mili i dobrzy. Jestem tylko głupim nastolatkiem wyobrażającym sobie, ze może coś napisać, a jego teksty są naprawdę bazgrołami niemowlaka.
Jestem tępym nastolatkiem, który zachowuję się tak, jak mu dyktują to hormony, a więc trzeba takiego wspomóc, bo jeszcze nie wie co to świat. Nie podejrzewa jakim okropnym jest miejscem.
Nad takim trzeba się przecież ulitować... toż to jeszcze małe... nie rozumie...
( TO była ironia.)
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Cedericku mily, zamkniete we wnetrzu mej twardej skorupy moje miekkie i wrazliwe jadro otwiera sie na bolesc tego swiata.
Moj duch skowyczacy nieustannie nad miriadami zagadek kosmosu wyje, szczeka i laje do Luny srebrnej, pani przyplywow i odplywow.
Dusza moja szlochem sie zanosi nad pokoleniami istot umarlych, ktorym podslonecznego swiata obejrzec nie bylo dane, bo zgasly zbyt wczesnie, by tragizm i piekno istnienia mogly pojac i nacieszyc sie nimi.
Mam nadzieje, ze uznasz mnie za sobie rowna, istote wrazliwa, tfu!rcza i niebanalna, ktorej nieobce porywy serca, miotania sie duszy i weny tworczej ataki, tchu pozbawiajace nikczemnie, lecz do egzystencji niezbedne jak tlen.

O czyms zapomnialam?
A, tak. O wielokropkach:)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

ech... insynuujesz, że stawiam się wyżej od was?
Nie stawiam się, i miej tego świadomość, bo jeślim nie równy, to niżej stoję.
Nie chcę stawiać się wyżej od nikogo.
I nie chcę też nikogo obrazać. pisze co czuję... jesli kogoś uraziłem- przepraszam.
A jednak zbuntowałem się widząc, że to co piszę nie traktowane jest poważnie, a niektórzy nawet się z tego śmieją.
Jestem romantykiem. to fakt, i to dokonany.
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Cedricek pisze:A jednak zbuntowałem się widząc, że to co piszę nie traktowane jest poważnie, a niektórzy nawet się z tego śmieją.
Było zabawnie, ale nie będę się wyzłośliwiał i powiem wprost - to przez ten patetyczny ton.

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Ha! Mieć znowu 16 lat i mnóstwo niewinności (oraz złudzeń) do stracenia;-D
W sumie to trochę zazdroszczę Cedricekowi. Ale z drugiej strony jeszcze raz przez to wszystko przechodzić? Nie, nie, jeszcze raz nie...

Życie koryguje romantyzm i inne wzniosłe idee. Jak pójdziesz pracować do pierwszej pracy za 1000 zł, to szybko zrozumiesz, o czym mówimy i piszemy.
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

No tak... czasami jestem patetyczny...
Wystarczy wejść na mój blog :P No, ale nic na to nie poradzę. nie da się walczyć z naturą.
Albo przeciwnie- da się, lecz nic dobrego z tego nie wychodzi :P
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Cedricek pisze:Nie. nie była to ironia.
Jesteś dobra autorką, i myślę, że wiele mógłbym się od Ciebie nauczyć.
Dziękuję za słowa uznania, miło mi.
Oczywiście. jestem nastolatkiem. Masz racje. Głupim nastolatkiem wyobrażającym sobie, ze świat jest pięknym miejscem, gdzie warto żyć, i gdzie wszyscy są dla siebie mili i dobrzy. Jestem tylko głupim nastolatkiem wyobrażającym sobie, ze może coś napisać, a jego teksty są naprawdę bazgrołami niemowlaka.
Jestem tępym nastolatkiem, który zachowuję się tak, jak mu dyktują to hormony, a więc trzeba takiego wspomóc, bo jeszcze nie wie co to świat. Nie podejrzewa jakim okropnym jest miejscem.
Nad takim trzeba się przecież ulitować... toż to jeszcze małe... nie rozumie...
( TO była ironia.)
No to teraz ja Ci napiszę nieironicznie. Każdy z tu obecnych był nastolatkiem, robił/wierzył w mniej lub bardziej głupie rzeczy. Tak po prostu jest. Bardzo rzadko się zdarza, żeby tekst napisany przez nastolatka był bardzo dobry. Zdarza się, że są to teksty bardzo dobre w danej kategorii wiekowej, ale przegrywają w zestawieniu z tekstami starszych autorów ze względu na brak dojrzałości (emocjonalnej, wiedzy o życiu, wyobrażeń). To wcale nie znaczy, że należy zniechęcać się i nie pisać, względnie zamykać w skorupie. To znaczy, że trzeba mieć świadomość, że jeszcze ma się przed sobą długą drogę. I jeśli naprawdę chce się pisać, to warto poświęcić ten czas przede wszystkim na naukę. Bo o ile powiedzmy "pęd do pisania" można mieć wrodzony, to warsztat jest nabyty.
Kiedy debiutowałam byłam niewiele starsza od Ciebie. I jak patrzę na swój debiut, to myślę "cholera, ale ja byłam naiwna.. O, i opisu brak, i ten dialog". I mogę się tylko pocieszać, że troszkę się od tego czasu rozwinęłam. Nauczyłam czegoś. I spokorniałam.
Poza tym, nie dziw się lekkiej rezerwie z jaką spoglądamy na to, co piszesz. Na forach literackich regularnie pojawiają się osoby (czasem w Twoim wieku, czasem młodsze, czasem o wiele starsze), które wygłaszają szumne deklaracje o tworzeniu, wstawiają tekst do oceny - a kiedy zamiast spodziewanych pochwał spotykają się z krytyką, np. braków warsztatowych, oznajmiają "wy nic nie rozumiecie" i znikają.
Żeby być dobrym pisarzem, nie wystarczy czuć weny. Trzeba mieć jeszcze świadomość znaczenia warsztatu i umiejętność przyjmowania (ale też w niektórych przypadkach odrzucania) krytyki. A to nie jest łatwe.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

Hmm... to dziwne. Jakoś zawsze byłem wdzięczny każdemu, kto mnie krytykował, gdyż pomagało mi to się rozwijać.
I powiem ci- każda krytyka jest dla mnie dobra, jeśli jest tez obiektywna.
To nie oznacza, że nie słyszałem pochwał. te zwykle przeważały, gdy czytano moje teksty. Krytyka bądź co bądź może tez ranić, choć oczywiście jest potrzebna.
Chętnie usłyszę słowa krytyki, gdyż w tak znamienitym gronie nie spodziewam się usłyszeć wiele pochwał... a jeśli usłyszę, będą dla mnie niczym skarby.
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

To może zaczniemy od pisania "Ci", "Ty", "Tobie" itd. z dużej litery. Strasznie mnie to wkurza. Jeśli potrafisz wyciągać wnioski z krytyki, to jesteś na dobrej drodze. Pogratulować takiego nastawienia.

ŻGC ma rację :P
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Cedricek pisze: Chętnie usłyszę słowa krytyki, gdyż w tak znamienitym gronie nie spodziewam się usłyszeć wiele pochwał...
W takim razie zapraszamy do warsztatów.

EDIT: dodawszy cytata, bo mi się Ignaś wciął.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Harna pisze: EDIT: dodawszy cytata, bo mi się Ignaś wciął.
Pseplasiam... Harna też ma rację. Z miłą chęcią przeczytam coś Twojego.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Ja też! -) I obiecuję nie znęcać się za bardzo ;->
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

Cóż... w takim razie jedynymi tekstami jakie mogę udostępnić jest cykl opowiadań ,,Gramstory" mojego autorstwa.
jest on pisany ,,na luźno" więc jest tam sporo błędów. Co tydzień dodaje odcinek, lecz co miesiąc na moim blogu pojawia się spis treści, dzięki któremu można szybko odnaleźć każdy z nich.
UWAGA: Mnóstwo błędów ortograficznych... szczególnie w początkowych odcinkach.
ech... życzę miłego znęcania :) ( Ale ja nie jestem masochistą XD)
Słowa krytyki (obiektywnej) są dla mnie skarbem.
Zapraszam na:
http://ja.gram.pl/cedricek
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

To ja zapraszam do "NWL" - Niezależnych Warsztatów Literackich. Tam należy wklejać opowiadania i to najlepiej pozbawione ortografów.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Tak w kwestii formalnej. Teksty, które użyszkodnicy chcą poddać pod krytykę innych użyszkodników wklejamy tu. Takie są zasady panujące na forum.

EDiT: O, właśnie. Jakoż Ignaś prawi.
Ostatnio zmieniony pt, 09 lis 2007 16:46 przez Millenium Falcon, łącznie zmieniany 1 raz.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

ODPOWIEDZ