Nineteen rules by Mark Twain - czyli jak pisać dobrze

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

O raaaany, kolejna yntelygentna wypowiedź osobnika, który nawet nie potrafi doczytać forumokiety. Na łowisko psie pana! na Łowisko dyrdać, zanim ktoś jeszcze się połapie! ;-P

EDIT: A bo się nosiwoda wciął :) Wyprzedził mnie o jakieś dwie minuty, maratończyk, kurczę :)
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

guliver_pn

Post autor: guliver_pn »

Przepraszam, że żyję, to się więcej nie powtórzy...:D

A tak na poważnie to przepraszam za przekręcenie danych osobowych autora opisywanej przeze mnie książki i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.....:D

Co do zrozumienia to nie ono było powodem wspomnianego wcześniej ,,śmiacia'' tylko po prostu sposób opisu, sytuacje, postaci i ich zachowania bez szczególnego wnikania ,,o co tu chodzi''....:)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

To jeszcze tylko dodam: zrezygnuj z wielokropków (są pretensjonalne), korzystaj częściej z przecinków (są poprawne). W końcu to temat o tym, jak pisać dobrze.
I jednak forumokietę proponowałbym poczytać. Można uniknąć perturbacji.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

guliver_pn

Post autor: guliver_pn »

OK, już będę grzeszny. Tfu!!! Grzeczny się znaczy...:D

Flint

Post autor: Flint »

A ja tak czytam, czytam, i chyba jakiś głupi jestem. Gdzie do cholery jest reguła 19?
Guglanie udowadnia, że w tekście, z którego pochodzi owych "dziewiętnaście reguł", Twain pisze, że istnieje dziewiętnaście takich reguł (choć niektórzy twierdzą, że dwadzieścia dwie), a niejaki Cooper, o którym tekst jest, pogwałcił osiemnaście. I te osiemnaście wymienia.

Ktoś tu się dał podpuścić =).

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Aj, Ty niedomyślny jesteś, Flint.
To był test, czy przeczytają... :P

edit: emotę zgubiłam.
So many wankers - so little time...

Flint

Post autor: Flint »

Oni jak oni, ale sądząc po wynikach guglania cała masa ludzi się podpiera tymi dziewiętnastoma zasadami. I kupują te osiemnaście jak swoje, nawet się nie zastanawiając. Twain zrobił potomnym naprawdę brzydki dowcip =).

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Miał facet dowcip cięty, to co się dziwić? :)))

A zasady, wbrew pozorom, głupie nie są. Nie z perspektywy redaktorskiej, przynajmniej. :X
So many wankers - so little time...

Flint

Post autor: Flint »

Wcale nie twierdzę, że są głupie.

Poza tym muszą być jakieś zasady, żeby je można było kreatywnie łamać.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Przeczytałem Twój wpis trzy godziny po publikacji. I stanęła mi przed oczami wizja pisarza (lubo OMC pisarza): siada taki, przysuwa się do swojego wyślizganego, dębowego blatu, nabija fajkę, oliwi swojego Predoma-Łucznika (ew. Olivetti, lubo Orła, Continentala, a czemu nie Mercedesa) i zamyśla się: którą dziś zasadę dobrego pisania kreatywnie złamać?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Flint

Post autor: Flint »

Najlepiej dziewiętnastą =).

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

19. jest oczywiście - "Stosować powyższe 18 zasad!"
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ