Depresje młodego Autora/Autorki

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

dawno, dano temu za górami, za lasami ....
tez pisałam wypracowania dla ludzi z klasy :P
był to bardzo kształcący epizod w moim życiu, mówiący, że ocena zależy od człowieka który daje wypracowanie a nie od treści jaka w nim jest;
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Cedrik
Pćma
Posty: 266
Rejestracja: śr, 07 lis 2007 19:10
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Cedrik »

Poproszę cytat, w którym napisałem, iż jestem z tego dumny :) Com napisał, napisałem dlatego, że temat zboczył na pokazywanie swoich tekstów nauczycielom itp.
Tu nie chodzi o cytat, lecz o ton twojej entuzjastycznej wypowiedzi. jeśli wstydziłbyś sie tego, lub nie był dumny, to chwaliłbyś się na forum z tego powodu?
Zdaję sobie sprawę z faktu, iż ów proceder jest nielegalny, ale cóż.
Ale cóż.- Właśnie tak może powiedzieć pirat (,, zdaję sobie sprawę, że kradnę innym ich osiągnięcia, ale cóż"), Lub złodziej ( ,,ukradłem to auto, ale cóż.).
Oczywiście nie mówię, że to co robisz jest równoznaczne z tym, co robią przestępcy, ale działa na podobnej zasadzie.
Pomyśl- Ty umiesz pisać, koledzy nie. Przyjdzie matura, ty napiszesz ( wyszlifowałeś!), a oni nie.
Wiesz, kogo wtedy będzie wina?
Kochaj wroga swojego jak siebie samego.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Cedricek pisze:Pomyśl- Ty umiesz pisać, koledzy nie. Przyjdzie matura, ty napiszesz ( wyszlifowałeś!), a oni nie.
Wiesz, kogo wtedy będzie wina?
IMO - ich. Jakby im się chciało douczyć to by nie prosili za każdym razem kogoś, by im napisał wypracowanie tylko by sami zrobili. Więc ich problem...
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Ich problem, ale wina wspólna. Gdyby nie było kogoś, kto by ich wyręczył, musieliby się męczyć sami. Koniec końców wyszłoby im to na dobre.

I proponuję na tym zakończyć offtopiczną dyskusję. Będę ciąć.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ale ja jeszcze chcę coś dodać... W kwestii pisania za innych. Na studiach zdarzyło mi się napisać za kolegów z grupy prace zaliczeniowe z historii literatury. U Marcina Cieńskiego (wtedy doktoranta, teraz pewnie już doktor pełną gębą to jest, hodowlany polonista, trzecia generacja na UW). Otóż, napisałam trzy prace - swoją i dwie dla kolegów. Po czym, na zajęciach, gdy prace z ocenami miały być rozdane i omówione, wykładowca oznajmił mi z charakterystycznym "francuskim r":
- Paani Małgorzato. Za phacę napisaną pod własnym nazwiskiem, dostała pani 5*. Za phacę pod pseudonimem X, dostała pani 4,5, ponieważ przy przepisywaniu przez pana X, pojawiło się pahę błędów. Za phacę pod pseudonimem Y dostała pani 3, bo przepisujący pan Y hobi koszmahne błędy ohtoghaficzne. Któhą ocenę mam pani wpisać?
A panowie X i Y mają dwadzieścia cztehy godziny na dostahczenie mi ich phac zaliczeniowych. Własnych.

W życiu się tak nie wstydziłam. Marcin Cieński nigdy - przez następne cztery lata studiów - nie wypomniał mi tego incydentu, ale wstydu nigdy nie zapomniałam. No, i musiałam oddać te dwa kartony fajek, które wtedy zarobiłam...

Znaczy, nie opłaci się. Ćwiczenie ze stylu? Guzik prawda. Jeżeli Autor chce poćwiczyć styl, niech napisze swoje opowiadanie w różnych stylach, wtedy będzie to ćwiczenie ze stylu.


__________
*Wtedy skala ocen była od 2 do 5, tak dla informacji co młodszych Użytkowników.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
dzejes
Pćma
Posty: 275
Rejestracja: czw, 29 gru 2005 19:24

Post autor: dzejes »

Małgorzata pisze:
*Wtedy skala ocen była od 2 do 5, tak dla informacji co młodszych Użytkowników.
I chyba dalej taka jest?
Matko literatko!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Od 1 do 6. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Na polonistyce — tej Margotowej, Cieńskiej i mojej — jest od 2 do 5 :-)
A Cieński jest dziekanem do spraw. I chyba już profesorem UWr., musiałabym zerknąć na tabliczkę, bo nie pamiętam :-)

A teraz idę się zganić za offtopa.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Boszsz, jak ten czas leci...
Cieński już się profesury dorobił?! Wiedziałam, że on hodowlany i wcześniej czy później tak się stanie, ale że tak szybko?!

Time to die. :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
dzejes
Pćma
Posty: 275
Rejestracja: czw, 29 gru 2005 19:24

Post autor: dzejes »

Ebola pisze:Od 1 do 6. :)
Ale na wyższych uczelniach chyba wciąż od 2 do 5?
Matko literatko!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

a, kurcze. faktycznie.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

jak na zakończony offtop pięknie się rozwija :P
przywoływam niniejszym, przywoływam Was offtopiarze do porządku.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

W kioskach nowy numer SFFH i wcięło dwie strony z zakończeniem mojego opowiadania. Błąd w druku. Co za pech! W dodatku ten tekst, to miał być początek nowego cyklu. Chciałem się dowiedzieć co myślą czytelnicy z forum, czy są chętni do czytania całego cyklu, czy dać sobie spokój. Wiecie, badanie rynku, można się dowiedzieć co sobie target myśli o mojej nowej historyjce. A teraz dowiem się pewnie tylko, że nieładnie z mojej z strony tak przerywać w połowie zdania, bez wyjaśnienia zagadki. Ech! No dobra, trochę pojęczałem nad swoją niedolą. Najpierw na forum SFFH, a teraz tu. Od razu ulżyło.

Z drugiej strony brakujący fragment będzie w kolejnym numerze. Czyli, dzięki wrednym działaniom chochlika drukarskiego, moje wypociny znajdą się aż w dwóch numerach pod rząd. To tak na otarcie łez.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

A nie można wrzucić pdf-a z brakującymi stronami na stronę SFFH? Byłoby szybciej.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

savikol pisze:W kioskach nowy numer SFFH i wcięło dwie strony z zakończeniem mojego opowiadania. Błąd w druku. Co za pech! W dodatku ten tekst, to miał być początek nowego cyklu.
Kara.
Trzeba się było trzymać periodyku, w którym się debiutowało :p
Bogowie postanowili pokarać niewierność.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

ODPOWIEDZ