Euforia czy przerażenie?

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
indiansummer

Euforia czy przerażenie?

Post autor: indiansummer »

Piszecie przez lata, zarywacie noce, zaniedbujecie przyjaciol, zjadacie zimne posilki (bo glowa pelna pomyslow) i wreszcie, ktoregos dnia przychodzi upragniona, wymarzona, wysniona wiadomosc z wydawnictwa, ze owszem, tekst sie podobal, chca nawiazac wspolprace.

Jakie to uczucie? Jakie mysli przechodza Wam NAJPIERW przez glowe? Z kim sie dzielicie ta wiadomoscia?


wpis moderatora:
kiwaczek: Ze względu na wagę pierwszego posta w temacie, treśc została przywrócona!
Ostatnio zmieniony czw, 07 lut 2008 17:21 przez indiansummer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Nie mam pojęcia. Nigdy niczego nie wysłałem do żadnego wydawnictwa. Nawet na konkurs niczego nie posłałem. Jestem wyłącznie autorem forumowo-warsztatowym, sądzę bowiem, że podobnie jak nikt nie rodzi się murarzem lub księgowym, tak też nikt nie rodzi się pisarzem. Każdego fachu trzeba się najsampierw nauczyć. Dlatego piszę na Warsztaty, bez zarywania nocy i zaniedbywania przyjaciół, starając się osiągnąć jakiś przyzwoity poziom. I dopiero gdy go osiągnę, poślę coś do jakiegoś czasopisma lub na konkurs.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Nie odkryję Ameryki jeśli powiem, że znakomite. Inną sprawą jest potem czekać, aż się kniga ukaże (prawda, Sławku? :>). Ale do tej pory największą przyjemnością dla mnie na przykład było przyjęcie mojego tekstu przez Parowca do FWS. Ta satysfakcja znacznie przebiła przyjęcie mojego opowiadania do antologii Fantasmagoriconu.

A ja najpierw dzielę się takimi wiadomościami z tymi, którzy pomagali mi na mojej drodze pisarskiej radą i cierpliwością wobec moich "wyczynów". A tych przez te circa dziesięć lat się nazbierało ;]
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Re: Euforia czy przerazenie?

Post autor: Navajero »

indiansummer pisze:Jakie to uczucie? Jakie mysli przechodza Wam NAJPIERW przez glowe? Z kim sie dzielicie ta wiadomoscia?
Napisz to zobaczysz :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Najlepiej przekonać się na własnej skórze. Każdy czuje to wszystko inaczej. Wiele zależy od pomysłu, czy ciśnie ci na "pęcherz";-D
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Nie inaczej :)
Można pisać co się czuje, ale każdy przeżywa pewne zdarzenia inaczej niż inni, indywidualnie :)
Musisz się przekonać sama i wysłać coś :)
Sasasasasa...

indiansummer

Post autor: indiansummer »

Drażnicie się ze mną, a mnie ciekawość pożera ;)
Piszę, piszę...W lecie zamierzam puścic to moje dzieciątko w świat szeroki.
Dzięki za Wasz wkład :)


wpis moderatora:
kiwaczek: Prosimy nie usuwać postów z Forum!
Ostatnio zmieniony czw, 07 lut 2008 17:21 przez indiansummer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

indiansummer pisze:Drażnicie się ze mną, a mnie ciekawość pożera ;)
A co mamy powiedzieć?
Że zżera ciekawość, gotujesz się euforią, a okaże się, że jest inaczej (w twoim przypadku na ten przykład) i będzie na nas :)
indiansummer pisze:W lecie zamierzam puścic to moje dzieciątko w świat szeroki
Nie no... szacun :) Masz aż tak bardzo sprecyzowane plany co do kariery? Gotowy tekst itede?

EDIT
Lekko się zagubiłem owo dzieciątko to nadal jest ta powieść, co to dopiero powstaje?
IMAO najpierw skończ tekst i ochłoń. Łatwiej upaść na plecy z niewielkiej wysokości :)
Ostatnio zmieniony wt, 05 lut 2008 21:44 przez Bakalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Nie żebym ekspert był, ani trochę, ale tak sobie myślę - zobacz, czy któregoś rozdziału z tej Twojej książki nie da przerobić na samodzielne opowiadanie. I spróbuj to posłać do jakiegoś czasopisma. Zobaczysz, ile ta pisanina warta. I czy warto ją słać gdziekolwiek. Nie ma wszak pewności, że ktokolwiek zechce to wydać :)
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

indiansummer

Post autor: indiansummer »

Mam juz ukonczone okolo 75% calosci oraz zakonczenie. Pisze ta ksiazeczke od lipca 2006 roku i robie sie coraz bardziej niecierpliwa!
Tak juz bym chciala miec gotowa calosc !!! :) Wiecie jak to jest: mam juz sprecyzowany caly plan, calosc w glowie, notesie, nawet kawalek w telefonie, bo akurat nie mialam kartki pod reka ;) a tu to jeszcze trzeba napisac i zrobic edycje...Wlasnie to najbardziej mnie dobija: edycja. Jak zaczynam cos poprawiac, to nie konczy sie na skorygowaniu bledow, drobnych poprawkach, ja zaczynam dodawac fragmenty, moj umysl zaczyna bladzic, wymyslac nowe rzeczy...mowie Wam, moi drodzy, jestem moim najwiekszym wrogiem ;) i dlatego juz bym chciala miec to z glowy, gotowe do wyslania...tylko i wylacznie po to, aby wkrotce zaczac nowe dzielo(=szalenstwo)...

Rheged ~ swietny pomysl z tym rozdzialem!!! musze nad tym pomyslec :) na razie nie sadze, abym byla w stanie "wyrwac" kawalek i opchnac jako calosc hahaha ale na pewno zobacze, co sie da zrobic. Bardzo bym chciala przeprowadzic taki maly tescik :)
Ostatnio zmieniony czw, 07 lut 2008 16:52 przez indiansummer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

indiansummer pisze:Bardzo bym chciala przeprowadzic taki maly tescik :)
Zawsze możesz napisać jakiś mały, zgrabny kawałek i zamieścić tu, na warsztatach. Zobaczysz jaka będzie reakcja. No i będziesz wtedy mogła z grubsza przykroić siły do zamiarów :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Re: Euforia czy przerazenie?

Post autor: Hitokiri »

indiansummer pisze:Jakie to uczucie? Jakie mysli przechodza Wam NAJPIERW przez glowe? Z kim sie dzielicie ta wiadomoscia?
Uczucie świetne. Za pierwszym razem to aż mi ręce drżały z wrażenia. Koleżanka może potwierdzić, bo była świadkiem :) Za drugim razem, radość była ta sama, ale obyło się bez drgawek :P
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

indiansummer

Post autor: indiansummer »

Navajero pisze:
indiansummer pisze: Bardzo bym chciala przeprowadzic taki maly tescik :)
Zawsze możesz napisać jakiś mały, zgrabny kawałek i zamieścić tu, na warsztatach. Zobaczysz jaka będzie reakcja. No i będziesz wtedy mogła z grubsza przykroić siły do zamiarów :)

Swietny pomysl! ::drapie sie po brodzie i kiwa glowa:: swietny pomysl ;)
zapomnialam, ze tutaj sa takie warsztaty, dzieki!
Hitokiri pisze:
indiansummer pisze: Jakie to uczucie? Jakie mysli przechodza Wam NAJPIERW przez glowe? Z kim sie dzielicie ta wiadomoscia?
Uczucie świetne. Za pierwszym razem to aż mi ręce drżały z wrażenia. Koleżanka może potwierdzić, bo była świadkiem :) Za drugim razem, radość była ta sama, ale obyło się bez drgawek :P

Wiesz, myslalam, ze taka informacja wzbudzi we mnie ogromna zazdrosc, ale najfajniejsze jest to, ze zamiast zazdrosci odczuwam JESZCZE WIEKSZA potrzebe pisania i ukonczenia mojej ksiazki...to bardzo motywuje :)
dzieki i GRATULACJE!!!!


wpis moderatora:
Bebe: Post przywrócony
Ostatnio zmieniony czw, 07 lut 2008 16:52 przez indiansummer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

No problemos :) Jak chcesz jeszcze motywacji to ja ci mogę dać kop w dup na popęd :P
GRATULACJE!!!!
Dziękuję :)


A co do warsztatów - to bardzo dobry pomysł. Napisz coś krótkiego (albo przerób coś z tej swojej knigi na opowiadanie) i wstaw tu. Dowiesz się jakie błędy robisz i na co zwracać uwagę przy pisaniu dalszych tekstów.
Bo wiesz... ja też kiedyś myślałam, że jak napiszę książkę, wyślę do wydawcy i potem cały świat mi padnie do stóp, a ja zbiję mega fortunę. Teraz już wiem, że prędzej dzieci się dorobię :)))

EDiT:
A ja jestem ciekawa twojego stylu - więc wstaw coś na warsztaty, wstaw :D Choć taki tyci tekścik.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

indiansummer

Post autor: indiansummer »

Musisz wpisać wiadomość przed wysłaniem
Ostatnio zmieniony czw, 07 lut 2008 16:52 przez indiansummer, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ