Podkład muzyczny przy pisaniu - co o tym myślicie?

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aquarion
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: wt, 24 mar 2009 20:17

Post autor: Aquarion »

Albiorix pisze:
Aquarion pisze:
Albiorix pisze:
Aquarion pisze:Alborix, sposobem na uzyskanie ciszy jest... pisanie w nocy:), pisanie gdy nikogo nie ma w domu oraz powstrzymanie się od pisania w zatłoczonych centrach handlowych:)
Też mi rada - powstrzymanie się od pisania. :/
Tak, bo moim zdaniem należy się powstrzymać od pisania tam, gdzie nie ma do tego warunków. Mam tu oczywiście na myśli wszystkie miejsca w których panuje hałas, jazgot i tłok. Centrum handlowe jak również dyskoteka czy warsztat stolarski właśnie do takich miejsc należą.
Ale coś trzeba robić :) Ja liczę 3 poziomy komfortu miejsc w których mogę się znaleźć;
Minimalny - jest głośno, tłok i nie można wygodnie usiąść - wtedy czytam.
Średni - jest głośno, tłok, ale można usiąść - wtedy piszę
Wysoki - jest cicho, spokojnie, można wygodnie usiąść lub wręcz się położyć - wtedy śpię :)

Naprawdę nie widzę dobrych powodów żeby powstrzymywać się od pisania kiedy jest to możliwe. Pisanie jest lepsze od czytania bo jest tańsze. Kartki biorę z jednostronnie zadrukowanych odpadów biurowych a długopis kosztuje 1-2 złote i starcza na długo. Pisanie to dobry sposób żeby zaoszczędzić na książkach.
edit: nie wiem ile się zarabia na opublikowanej książce, ale ja wyrabiam tak gdzieś pół średniej krajowej na samych oszczędnościach wynikających z pisania. Poza tym bardzo mi się podobają moje fabuły, pomysły i postaci, powiedziałbym że jestem jedynym autorem idealnie trafiającym w moje gusta.


Ja w tej chwili jestem w zupełnie innej sytuacji.
Po tym jak dostałem niezliczoną ilość - że się tak nieładnie wyrażę - jobów na tymże forum, postanowiłem zaprzestać pisania jakichkolwiek opowiadań, dopóki nie poprawie własnego warsztatu i zasobu słownictwa. Tak więc zamiast pisać, czytam, czytam i jeszcze raz czytam. Co mi na dobre wychodzi, bo powoli wyzbywam się nonszalanckiego podejścia co do formułowanych przeze mnie zdań.

Tak na marginesie zauważyłem, że od mojego powrotu jeszcze nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy.
To chyba znaczy, że robię postępy.
:)
Contra omnen iuris, decentiae et aequitatis rationem.

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

To chyba znaczy, że robisz postępy:).
A tak wracając to tematu. Mam znajomego, pisarza głównonurtowego, który tworzy przy ćwierkaniu ptaszków, odgłosach puszczy, szumie drzew, wody. Oczywiście wszystko nagrane na DVD, bo jak sam twierdzi plener nie jest dla niego. Za dużo robactwa, a to za ciepło, a to za zimno.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Mam znajomego, pisarza głównonurtowego
O Megatronie najmilejszy, znowu się zaczyna...

EDIT: CYCAT
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Aquarion
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: wt, 24 mar 2009 20:17

Post autor: Aquarion »

Orson pisze:To chyba znaczy, że robisz postępy:).
A tak wracając to tematu. Mam znajomego, pisarza głównonurtowego, który tworzy przy ćwierkaniu ptaszków, odgłosach puszczy, szumie drzew, wody. Oczywiście wszystko nagrane na DVD, bo jak sam twierdzi plener nie jest dla niego. Za dużo robactwa, a to za ciepło, a to za zimno.
No tak. Bardzo dobrze jest mieć znajomości:)
Niestety ja nie mam takiego guru, a szkoda.
Contra omnen iuris, decentiae et aequitatis rationem.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Albiorix pisze: edit: nie wiem ile się zarabia na opublikowanej książce, ale ja wyrabiam tak gdzieś pół średniej krajowej na samych oszczędnościach wynikających z pisania. Poza tym bardzo mi się podobają moje fabuły, pomysły i postaci, powiedziałbym że jestem jedynym autorem idealnie trafiającym w moje gusta.
Fajnie masz :) Mi się moje fabuły, pomysły i postacie jakoś przestały podobać, dlatego na razie pozostanę tylko przy czytaniu. No, dobra, czasem w autobusie czy gdzieś tam, zapiszę jakąś stroniczkę w zeszycie, ale to w ramach ćwiczeń - żeby pamiętać jak się składa zdania ;)
Do pisania na serio siądę wtedy, gdy do głowy wpadnie mi pomysł na fabułę i postacie, który mnie samej się spodoba.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Za to nie podoba mi sie moj styl. Wszystko pisze 20 razy i ostatecznie wyrzucam na makulature ;(
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Rastaman
Mamun
Posty: 184
Rejestracja: śr, 05 gru 2007 15:06

Post autor: Rastaman »

Ja mam kilkanaście rzeczy zaczętych(przynajmniej od roku) i zero motywacji żeby je skończyć:D
<<Myślę, że każdy z nas ma anioła>>

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Odkryłem właśnie fantastyczny podkład do pisania, jak dla mnie. Mowa tu o ścieżce z filmu "Requiem dla snu". Do tej pory słuchałem jednego motywu z tego filmu, lecz nie przypuszczałem, że reszta jest równie rewelacyjna. Te psychodeliczne, ponure klimaty... mniam.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Shiroi

Post autor: Shiroi »

oj tak Rekwiem ;)
bardzo buduje klimat pisanych przez niektórych opowiadań

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Przykłady? Skąd wiesz czy i czego słuchali niektórzy przy pisaniu?
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Oj, Albi, Shiroi pewnie ma na myśli siebie.
Taki stary, a taki niekumaty. :P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Ebola pisze:Oj, Albi, Shiroi pewnie ma na myśli siebie.
Taki stary, a taki niekumaty. :P
No nie wiem Wirusie... :)
Shiroi na Łowisku pisze:(...)nie mam zamiaru robić jakiś opowiadań, trylogii ect. zależy mi tylko by dotrzeć do kogoś z moją książką która będzie tylko jedna jedyna(...)
To musi chodzić o jakiegoś innego autora... :)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

neularger, ale Shiroi pisze: jakiś (!) opowiadań. Może jakiesie są cudze, a niejakiesie Shiroia?
Nie wiem czemu, tak apropoś cytata, wyświetla mi się hasło druk na żądanie. Zupełnie nie wiem. Pewnie przez ten etos.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
emigrant
Pćma
Posty: 224
Rejestracja: wt, 11 lis 2008 20:26

Post autor: emigrant »

Albiorix pisze:Przykłady? Skąd wiesz czy i czego słuchali niektórzy przy pisaniu?
Jest taki młody pisarz francuski, chocby mnie krajali, nie przypomnę sobie jak się nazywa. Pisze kryminało- horrory. Podaje we wstępie czego słucha przy pisaniu. Mało tego, poleca czego słuchać gdy się czyta jego książkę i to chyba z podziałem na fragmenty, o ile pamiętam. Olałem te rady bezwstydnie...
Indianin uzbrojony był w uk i tą mahawkę.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

A dołącza płytę CD?...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

ODPOWIEDZ