Podkład muzyczny przy pisaniu - co o tym myślicie?

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

A nie, jak jeden wielki offtop, to wszystko w porządku, nie da się uratować nas z tej mrocznej przepaści... :)))

Nawet Milenijnej się nie uda. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »


wpis moderatora:
ZGC: Chlastu chalastu. Sio z offtopem.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Ayra-Raven
Sepulka
Posty: 2
Rejestracja: sob, 13 gru 2008 17:25

Post autor: Ayra-Raven »

Ja nie mogę pisać bez muzyki. Czasem czerpię z niej pomysły. Udało mi się nawet napisać scenariusz do sztuki na podstawie pewnego utworu.
A hałasy wszelkiego rodzaju mi nie przeszkadzają - przyzwyczaiłam się dzięki głośnym braciom i ogólnemu hukowi panującemu w moim domu.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Następna, która nie słyszy tego, co napisała...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

Ja z kolei nie mogę skupic się na pisaniu, jeśli w tle słyszę jakiekolwiek dźwięki, a zwłaszcza muzykę. W sumie to przy muzyce nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafię ;/ Kończy się to zazwyczaj tym, że przez cały dzień nie robię nic, co ma cokolwiek wspólnego z literkami, a w nocy czytam, piszę i uczę się.
I tak powstaje bełkot :P

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Bełkot powstaje wszędzie. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Ważna sprawa:
szukam podkładu muzycznego najlepiej z jakiegoś filmu bo te są najlepsze, i do tego cały soundtrack jest, do wczucia się w pisanie. A potrzebuję wczuć się w rolę szaleńca, akurat w moim przypadku przy dobrej muzyce pisze mi się 100 razy lepiej więc jeżeli ktoś ma może jakieś fajne tytuły utworu/filmu itp. to byłbym niezwykle wdzięczny :)

Pozdrawiam,
Husiaty

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Może sobie puść cokolwiek, byle od tyłu?
NMSP
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Enigma

Post autor: Enigma »

Co do tematu, to ja nie mogę jednoznacznie określić – raz niemal potrzebuje jakiegoś muzycznego wsparcia, innym razem wymagam całkowitej ciszy. Chyba zależy od weny i nastawienia.
Husiaty pisze:Ważna sprawa:
szukam podkładu muzycznego najlepiej z jakiegoś filmu bo te są najlepsze, i do tego cały soundtrack jest, do wczucia się w pisanie. A potrzebuję wczuć się w rolę szaleńca, akurat w moim przypadku przy dobrej muzyce pisze mi się 100 razy lepiej więc jeżeli ktoś ma może jakieś fajne tytuły utworu/filmu itp. to byłbym niezwykle wdzięczny :)

Pozdrawiam,
Husiaty
Może RainMan?

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Wariat wariatowi nierówny. W tematyce zaburzeń osobowości a tle patologii społecznych masz Disturbed. Ale wątpię żeby dało się przy tym pisać, bo to są piosenki ze słowami.

http://video.google.pl/videosearch?q=di ... 4&ct=title#

Jakie zaburzenia i w jakim nasileniu chcesz sobie zilustrować muzycznie? ;)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Husiaty, dzielisz włos na czworo. Ja rozumiem, że np. taki soundtrack z "LotR'a" może być pomocny przy pisaniu jakiegoś epickiego fantasy, a motyw z "Halloween" przy kawałkach grozy. Ale... motyw szaleńca? Równie dobrze mogłeś spytać o muzykę jako tło dla motywu piekarza.

A jeśli chodzi o klimat psycholi, to prędzej polecałbym jakiś film. Choćby któryś z tych o Hannibalu Lecterze (byle nie ten najnowszy, bo jest kiepski).
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Myślę, że jak ma być bełkot wariata, to każda muzyka dobra, byle w mózg się wrzynała i przeszkadzała zdania układać spójne.

Przy każdym innym - nie znam się.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Albiorixie: jestem perkusistą w zespole rockowym i ten link to po prostu zwykły zespół, dla mnie nic szalonego, chyba że ja jestem szalony ;-)

Chodzi mi bardziej o dzwięki jak z dobrego horroru, takie prawie niesłyszalne, a trzymające mocno w napięciu, mogą być też z połamanym metrum, wtedy naprawdę szalone.
I najlepiej na podkładzie muzyki klasycznej, ona najlepiej pobudza do działania i w ogóle (mnie oczywiście)
Tak jak soundtrack z Labiryntu Fauna daje trochę takiej tajemniczości, to szukam czegoś.. szalonego ;-)

Narracja pierwszosobowa pamiętnikarska, zastanawiam się czy może lepiej nie pisać w takiej drażniącej ciszy.

Małgorzato: to nie ma być bełkot, nie tym razem. Przynajmniej taki mam zamiar. Może porywam się z motyką na słońce, ale chcę tak to napisać, żeby czytelnik poczuł się jak psychol.. I już widzę że to będzie strasznie trudne, o ile możliwe.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Muzykę mają normalną, ale teksty o wariatach :)

Spróbuj tak:
1. wchodzisz na last.fm
2. w "wykonawcy" wpisujesz "dark ambient"
3. słuchasz w ten sposób "radia" które się składa z losowych rzeczy które mają flagę "dark ambient"
4. jeśli coś Ci się nie podoba wciskasz ">>|" - skutkiem losowości nie wszystko jest idealne
5. powtarzasz 4 aż coś się spodoba :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Husiaty,
wcześniej w tym wątku poradziłem Xiri Tren ofiarom Hiroszimy Pendereckiego. Linka podałem w Tak mi się właśnie słucha.
Jeśli lubisz klimaty Lśnienia (mówię o filmie), to będzie to coś dla Ciebie.
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

ODPOWIEDZ