O dzielnym autorze i badaniach merytorycznych

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Małgorzata pisze:Hyyy! A taką operację też masz opisaną? :)))
Mam nawet ryciny :) Ale raczej nie mogę tu zamieszczać, chyba żebym znalazł gdzieś w Sieci, bo to z książki. Znalazłem za to co innego.
Odkąd zawisły w Necie fragmenty mojej ostatniej książki ( a niektórzy ją przeczytali), otrzymuję sporo zapytań o to czy kobitki na przełomie wieków faktycznie fotografowały się topless pod pretekstem pojedynków. No więc voila! ;)
http://img338.imageshack.us/img338/337/ ... essgn5.jpg
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, tak. Facet. Gołe baby! Phy!
Że goła baba przyciąga uwagę, to już odkryli starożytni, epoka wiktoriańska niczego nowego w tej materii nie wymyśliła. Jatkę przytocz. Tak ze trzy zdania opisu... :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Może to? :)
Badano różne możliwości podawania leków. Rosjanin Pirogow próbował stosować eter doodbytniczo (...)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

I jakie były efekty? :P:P:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Nie napisali... :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Szkoda... :(((
W tym starym podręczniku, który kiedyś czytałam, opisywano choroby i sposoby leczenia. Urocze były szczególnie upuszczania krwi (opisano nawet naczynie, do jakiego się powinno krew zebrać), pijawki (świeże), czy rozkrajanie wrzodów. Sympatyczna lektura. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Post autor: Lux Perpetua »

Małgorzata pisze:I jakie były efekty? :P:P:P
Myślicie, że warto sprawdzić na ćwiczeniach? Wydział i tak ma mnie już za sabotażystkę, więc myślę, że byłoby to wykonalne.
Gdzie znajdę chętnych?:D
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Namów chłopaków ze studiów. Pęd do wiedzy powinni jeszcze przejawiać. Powiedz im, że to nowy dopalacz... :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Shili
Sepulka
Posty: 91
Rejestracja: sob, 31 sty 2009 15:28

Post autor: Shili »

Lux Perpetua pisze: Gdzie znajdę chętnych?:D
Zapewne nie temat sądząc po topiku.Jeśli jednak poszukujesz chętnych to na pewno warto, by zajrzeć na oddział hematologii - chorzy na czerwienicę lub ewentulnie na hemochromatozę. Oczywiście nie wiem jakich masz kolegów na roku, ale z pewnością dobra argumentacja mogłaby ich przekonać.
"W niedoskonałe słowa można ubrać jedynie niedoskonałe wspomnienia i niedoskonałe myśli"

Wolv

Post autor: Wolv »

Małgorzata pisze:I jakie były efekty? :P:P:P
Prawdopodobnie podobne do tych, które występują przy stosowaniu wziewnym. :) Czyli senność, osłabiona reakcja na bodźce, rozszerzenie oskrzeli.

Zainspirowany tematem poszperałem trochę i natrafiłem na ciekawostkę. Eter stosowano doodbytniczo przy ostrych napadach astmy oskrzelowej, których nie udawało się powstrzymać bardziej konwencjonalnymi metodami. Związek ten jest skutecznym rozszerzaczem oskrzeli, ale w przypadku ataku astmy bardzo trudne jest podanie odpowiedniej dawki drogą wziewną. Aplikowano go więc "od zaplecza", co w krótkim czasie poprawiało sytuację i umożliwiało kontynuowanie leczenia tradycyjnymi metodami.

Źródło: British Medical Journal - "Rectal Ether in Intractable Status Asthmaticus"

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Nie cierpię robienia kwerendy. No po prostu nie cierpię.
Zaczynam szukać danych dotyczących konkretnej rzeczy - w tym przypadku klątw. Znajduję coś. To coś wiedzie mnie na kolejną stronę, potem na kolejną... po godzinie ocknęłam się na rosyjskiej stronie poświęconej asyście grawitacyjnej.
Nie cierpię tego dryfu. Wrrrrr:/
Na szczęście asysta przyda mi się do czegoś innego.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Nimfo, co do klątw, poszukaj szeptuch, ostatnich zamawiaczek z Podlasia. Co prawda one zajmują się zdejmowaniem klątw (są w tym bardzo skuteczne) i leczeniem chorób (nierzadko śmiertelnych), ale moja Babcia opowiadała mi niedawno, że można było u nich zamówić klątwy, m.in. tzw. różę, której obecna medycyna nie jest w stanie uleczyć, a jedynie zaleczyć. Szeptuchy radzą sobie z tym wyśmienicie. Może coś znajdziesz o klątwach przy okazji szeptuch.
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Bardzo dziękuję, na pewno się przyda:)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Poszukaj, może w Necie jest publikowany artykuł prof. Woronczaka o klątwach i czarach średniowiecznych. Sporo różnych ciekawostek jest. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Co to za zagrożenie? Zdjęcie takiej klątwy to jedynie 180 zł :P
http://www.daruzdrawiania.pl/index.php?strona=home
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

ODPOWIEDZ