O wystawionym w złą stronę policzku

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

O wystawionym w złą stronę policzku

Post autor: Albiorix »

nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Aquarion
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: wt, 24 mar 2009 20:17

Post autor: Aquarion »

Ika pisze:
Aquarion pisze: Zważywszy że autor wymierza w tych książkach jawny policzek w stronę kościoła katolickiego.
Fraza: wymierzyć jawny policzek w stronę - to błąd. Zęby bolą. O literówkach nie wspomnę. Mam nadzieję, że nie zamierzasz Aquarionie iść w ślady Jacka P. i zostać pisarzem.
To była przenośnia:-P

A literówki zdarzają mi się bardzo, bardzo rzadko.

Awatar użytkownika
Aquarion
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: wt, 24 mar 2009 20:17

Post autor: Aquarion »

To może moje "serdeczne" towarzystwo wyjaśni mi na czym polegał ów błąd, bo jak do tej pory uczono mnie że zdanie "wymierzyć policzek w stronę kogoś(lub czegoś)" jest jak najbardziej poprawne.
To było po pierwsze...

...Po drugie. Ocena moich umiejętności literackich po treści postu świadczy o braku profesjonalizmu oceniającego(a to było do użytkownika Ika).

Na drugi raz proszę się zastanowić czy ten tak zwany "bełkot" przeszkadza wam w odbiorze intencji autora postu.
A tak na marginesie, w książce "Płomień i Krzyż" również znalazłem literówkę, oraz kilka rzeczy których(moim zdaniem) nie powinno się pisać...ale widocznie tak miało być.

Szukacie dziury w całym.
Poczekajcie na moje publikacje. Wtedy będziecie mogli sobie po nich jeździć, jak sobie będziecie chcieli.
O ile takie zachowanie sprawia wam przyjemność...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

AdmIka, której doświadczenie w ocenianiu tekstów jest prawdopodobnie dłuższe niż Twoja znajomość polszczyzny, Wodniku, wyraziła tylko życzenie.
Któremu się nie dziwię, skoro nie raczysz zajrzeć do słownika - najlepszego przyjaciela pisarza (szczególnie in spe). Też mam nadzieję, jako i Ika. A poza tym w moim SJP fraza wymierzyć policzek w stronę nie występuje. Pewnie mam oldskulowy słownik.

edit: Nie strasz. Sądząc po tym, co widzę, będę miała naprawdę ogromną przyjemność z lektury. I nie, nie doszukuj się ironii - zbieram materiały do dysertacji o bełkocie.

Q, w obu przypadkach - Vance'a i Piekary - pomysł po prostu mnie urzekł i tak mi zostało. Do Milczka mam sentyment i tyle. :)))
Dobrze pamiętam, że to opowiadanie Vance'a było w "Drodze do sf"?
Ostatnio zmieniony ndz, 29 mar 2009 18:27 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Bo my tu, Aquarionie drogi, błędy językowe w postach wytykaliśmy, wytykamy i wytykać będziemy, Nie masz na to wpływu, możesz tylko uważać na to jak piszesz i nikt się czepiać nie będzie.
bo jak do tej pory uczono mnie że zdanie "wymierzyć policzek w stronę kogoś(lub czegoś)" jest jak najbardziej poprawne.
Sorry, Winetou, źle Cię uczono albo Ty źle zrozumiałeś. Policzek wymierzyć możesz komuś, możesz również policzek nadstawić, osobliwie drugi ;)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20008
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Chyba że ktoś wymierzył policzek np. w moją stronę, a ja się uchyliłem, więc on nie trafił. Strona była, efektu nie było;-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Alfi - A tak fizycznie można wymierzyć policzek w stronę a nie w osobę?
To chyba ktoś chciałby Ci wymierzyć policzek, a Ty się uchyliłeś...
Ostatnio zmieniony ndz, 29 mar 2009 18:37 przez Keiko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

To chyba wymierzył policzek i nie trafił po prostu, Alfi. :P
Nie powinniśmy się przenieść z tą dyskusją gdzieś w obszary poprawności językowej i innych takich?

Tak pytam, bo tu chyba powinniśmy gadać o Milczku i podobnych, nie o chybionych przenośniach, które służą jako wymówka do kaleczenia języka.


edit: Ostatnie, co czytałam Jacka Piekary, to "Operacja Orfeusz". Bardzo wnikliwie czytałam. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Aquarion
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: wt, 24 mar 2009 20:17

Post autor: Aquarion »

Małgorzata pisze:
edit: Nie strasz. Sądząc po tym, co widzę, będę miała naprawdę ogromną przyjemność z lektury. I nie, nie doszukuj się ironii - zbieram materiały do dysertacji o bełkocie.
Uważaj, bo zaraz zacznę publikować.

Odszczekasz te słowa i to niebawem.

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Aquarion pisze: Uważaj, bo zaraz zacznę publikować.

Odszczekasz te słowa i to niebawem.
"Hoo-ah!", jak mawiali Jankesi tu i ówdzie.
Przyjmij do wiadomości, Aquarionie, że tutaj naprawdę są ludzie mądrzejsi od Ciebie i przeważnie starsi. FF naprawdę nie jest siedliskiem rozwydrzonej bandy dzieciaków, które są cwane w grupie, myślą, że cośtam o literaturze wiedzą i wrzucają nieszczęsnym nowicjuszom ile wlezie.

Czasem naprawdę warto jest zamknąć kłapaczkę i spokornieć. ;)
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
yana
Sepulka
Posty: 93
Rejestracja: czw, 05 lut 2009 17:15

Post autor: yana »

Aquarion pisze: ...Po drugie. Ocena moich umiejętności literackich po treści postu świadczy o braku profesjonalizmu oceniającego(a to było do użytkownika Ika).
Po raz kolejny spotykam się na tym forum z wytykaniem komuś czegoś, a idzie za tym ten tajemniczy "profesjonalizm", którego w wielu kontekstach pojąć nie potrafię.
O co wam ludzie (młodzi w większości) chodzi? Musimy zwać się profesjonalistami, alfo-omegami, i innymi ...ami, żeby zwyczajnie prowadzić rozmowy i wyrażać swoje opinie?
Jezusie Brodaty, świat się kończy. Profesjonalnie, rzecz jasna.

P.S. A Piekary nie znoszę, bo mizogin jest i basta ;>

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

To przez marketing :)
Profesja to inaczej zawód. Ale ma wydźwięk pozytywny na reklamie bo profesjonalne klepanie nadwozia powinno być lepsze niż amatorskie, ogólnie zawodowcy powinni lepiej robić różne rzeczy niż amatorzy i zdarza się czasem że naprawdę tak jest.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
yana
Sepulka
Posty: 93
Rejestracja: czw, 05 lut 2009 17:15

Post autor: yana »

Znaczy się, że moja profesja to "juzer", co za tym idzie jestem profesjonalistką :)
I niech mnie kto podskoczy :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, zostawić Was na parę minut, a już offtop się robi, normalnie.

Niniejszym oświadczam, że na wspomnienie "Operacji..." uśmiechnęłam się normalnie, z satysfakcją, ponieważ paluchy i ostre narzędzia wpakowałam we wzmiankowany utwór za zgodą Gospodarza Wątku, zresztą.
Wodnik pisze:Uważaj, bo zaraz zacznę publikować.
Odszczekasz te słowa i to niebawem.
Za to przy tym...
No, zaskocz mnie, Wodniku, zaskocz.
<uśmiech piranii>
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Aquarion
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: wt, 24 mar 2009 20:17

Post autor: Aquarion »

Laris pisze:
Aquarion pisze: Uważaj, bo zaraz zacznę publikować.

Odszczekasz te słowa i to niebawem.
"Hoo-ah!", jak mawiali Jankesi tu i ówdzie.
Przyjmij do wiadomości, Aquarionie, że tutaj naprawdę są ludzie mądrzejsi od Ciebie i przeważnie starsi. FF naprawdę nie jest siedliskiem rozwydrzonej bandy dzieciaków, które są cwane w grupie, myślą, że cośtam o literaturze wiedzą i wrzucają nieszczęsnym nowicjuszom ile wlezie.

Czasem naprawdę warto jest zamknąć kłapaczkę i spokornieć. ;)
Dobrze! Rozumiem że są tutaj ludzie mądrzejsi, ale dlaczego ci mądrzejsi ludzie mnie bez przerwy obrażają.
Nie mam nic przeciwko krytyce, ale krytyce wykonanej w taktowny i kulturalny sposób a nie w sposób chamski.
Dlaczego Ika napisała że ma nadzieję że NIE zostanę pisarzem a Małgorzata szybciutko pobiegła jej z pomocą.
Powiedzmy że zrobiłem błąd. Rozumiem. Moja wina. Tylko że te dwie panie jeśli już tak bardzo chcą się trudnić w ocenie błędów innych użytkowników to powinny to robić mniej agresywnie.

ODPOWIEDZ