jak napisać wyciskacze łez

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Shiroi

jak napisać wyciskacze łez

Post autor: Shiroi »

Może jestem ślepy, ale nie zauważyłem takiego tematu.
Jak napisać porządny wyciskacz łez? Jakieś metody? Jakieś doświadczenie?
Poproszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No właśnie, jak?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Shiroi

Post autor: Shiroi »

Ebola pisze:No właśnie, jak?
nie wiem, po to jest chyba temat nie? -rolleyes- po co ktoś w odpowiedzi zadaje pytanie które jest w temacie? :/ czy to jest jakiś przejaw dzisiejszego debilizmu? bo zauważyłem,że to jest dosyć częste...

koniec offtopa czekam na odpowiedź która będzie na temat, a nie: dla "jajec"

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

To było niepolityczne.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Pozostawię to bez komentarza, albowiem czas mamy świąteczny, pełen miłości bliźniego.
Wesołych Świąt
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Czy ja wiem...
Najprościej jest chyba napisać kilkusetstronicową powieść z bohaterem, którego nie da się nie lubić, a który na sam koniec zostanie okrutnie zamordowany lub po prostu zamordowany, przykład: Syriusz z Harry'ego Pottera (moja siostra tak się poryczała, że ojciec myślał, że to któreś z nas, znaczy braci, coś jej zrobił i chciał nam przylać; z trudem uwierzył, że to przez książkę).

Albo opisać miłą osóbkę, po której będą jechać jak po łysej kobyle przez cały tekst, ale na dłuższą metę może to znudzić czytelnika.

Schematów jest jeszcze więcej. Podałem te najbardziej oklepane, niemniej odpowiedziałem na twoje pytanie :).

Edyta odwiedziła mój post.
Ostatnio zmieniony wt, 22 gru 2009 18:28 przez Młodzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Shiroi

Post autor: Shiroi »

Ebola pisze:Pozostawię to bez komentarza, albowiem czas mamy świąteczny, pełen miłości bliźniego.
Wesołych Świąt
widać nie masz czym argumentować, człowiek czeka na odpowiedź, a przychodzi taki, słoma mu z butów wystaje i się pyta o coś o co zapytuje się autor tematu! ŻAL.PL! Jeżeli już "nabijasz posty" to chociaż POMÓŻ znaleźć odpowiedź na pytanie, a nie! =.= czy Polakom tak ciężko jest sobie pomagać?! To jest forum...hm...literackie? hm...na pewno....już dawno bym uzyskał odpowiedź w takim razie! :|

Shiroi

Post autor: Shiroi »

Młodzik pisze:Czy ja wiem...
Najprościej jest chyba napisać kilkusetstronicową powieść z bohaterem, którego nie da się nie lubić, a który na sam koniec zostanie okrutnie zamordowany lub po prostu zamordowany, przykład: Syriusz z Harry'ego Pottera (moja siostra tak się poryczała, że ojciec myślał, że to któreś z nas, znaczy braci, coś jej zrobił i chciał nam przylać; z trudem uwierzył, że to przez książkę).

Albo opisać miłą osóbkę, po której będą jechać jak po łysej kobyle przez cały tekst, ale na dłuższą metę może to znudzić czytelnika.

Schematów jest jeszcze więcej. Podałem te najbardziej oklepane, niemniej odpowiedziałem na twoje pytanie :).

Edyta odwiedziła mój post.
Dziękuję...hm... a jak napisać wyciskacz do czyiś wspomnień? tak,by NAPRAWDĘ MOCNO poruszyć?

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Offtopowo Ebolę obronię.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale szanowna Ebola jest modernatorem. Do tego należy do redakcji Fahrenheita, czyli sporo się w życiu naczytała (w ramach rozrywki i pracy), czyli raczej słoma z butów jej nie wystaje. Dalej, złośliwość jest wspólną cechą 99% użytkowników tego forum, w szczególności zaś modernatorów, co ma na celu odpowiednie ukieunkowanie raczkujących pisarzy (chyba przesadziłem, lepiej brzmi "tfu-rców"). Zresztą sam komentarz Eboli jest odpowiedzią na twoje pytanie. Raz, że jest to pytanie retoryczne, dwa oznacza tyle co "gdybyśmy wiedzieli, to byśmy ci powiedzieli" (przynajmniej ja tak to odbieram).
Shiroi pisze:Dziękuję...hm... a jak napisać wyciskacz do czyiś wspomnień? tak,by NAPRAWDĘ MOCNO poruszyć?
Uff o to się mnie nie pytaj. To już zalatuje nieszczęśliwym wątkiem romantycznym, autorki pamiętniczka (bo tylko w ten sposób wyobrażam sobie wyciskające łzy wspomnienia). Tu już spojrzyj na klasykę: "Romeo i Julia", "Beren i Luthien", "Mistrz i Małgorzata", "Cierpienia młodego Wertera". To ostatnie szczególnie, bo ma taką formę jakiej poszukujesz, a z reszty możesz wyciągnąć motywy wyciskające łzy.
Ostatnio zmieniony wt, 22 gru 2009 18:40 przez Młodzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Shiroi, dziecko drogie, a czemu uważasz, że ktoś da Ci tu receptę na wyciskacz łez? Gdyby ktoś takową miał, to już dawno pławiłby się w luksusie.
Forum literackie nie jest składnicą gotowych recept, a ja nie muszę sobie nabijać postów, dziecko drogie, albowiem jestem tu modem i adminem. O wyściółce w moich butach nie możesz się wypowiadać, ponieważ nie znamy się na tyle, żebym przy Tobie zdejmowała obuwie.
Polecam lekturę forumokiety. I ostrzegam.

Edyta. Dzięki, Młodziku.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Ogólnie, ludziom głupio tu coś doradzać kiedy sami nie napisali żadnego wyciskacza łez. Co gorsza, ja żadnego (skutecznego) nie widziałem w formie pisanej od dawien dawna. Ostatni przypadek to chyba Kometa nad Doliną Muminków gdzie wzruszyła mnie postawa Mamy Muminka. Ale wtedy miałem jakoś tak 7 lat.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Ebola pisze: Polecam lekturę forumokiety. I ostrzegam.
Właśnie się zastanawiałem, czy pozostawili go Wirusu na pożarcie, a Wirus "tylko ostrzega"... Rzeczywiście, coś chyba moderatorstwo popadło już w nastrój świątecznego pojednania.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Shiroi

Post autor: Shiroi »

Ebola pisze:Shiroi, dziecko drogie, a czemu uważasz, że ktoś da Ci tu receptę na wyciskacz łez? Gdyby ktoś takową miał, to już dawno pławiłby się w luksusie.
Forum literackie nie jest składnicą gotowych recept, a ja nie muszę sobie nabijać postów, dziecko drogie, albowiem jestem tu modem i adminem. O wyściółce w moich butach nie możesz się wypowiadać, ponieważ nie znamy się na tyle, żebym przy Tobie zdejmowała obuwie.
Polecam lekturę forumokiety. I ostrzegam.

Edyta. Dzięki, Młodziku.
to dziecko to sobie schowaj z powrotem do buta :p
mi chodzi teraz TYLKO o "jednorazowe" wspomnienia, a nie, o cały tom wspomnień. Takie wspomnienia danej postaci na jeden rozdział... Nie masz co ostrzegać, nie boję się ciebie, jesteśmy ludźmi i żadne rangi tego NIE zmieniają.

wpis moderatora:
Ebola: Masz rację, jesteśmy tylko ludźmi. Drugie ostrzeżenie. A jeśli już wchodzisz na forum literackie, to używaj, z łaski swojej, wielkich liter ma początku zdania.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Zawsze możesz poczytać zapodane tytuły i sklecić z tego wzruszającą historyjkę miłosną akurat w sam raz na jeden rozdział. Coś takiego było w "Czarnych Oceanach" Dukaja, co prawda nie wzruszające, ale raczej coś na czym mógłbyś się wzorować. Taka autonomiczna historyjka (konkretniej chodzi mi o fragment pamiętnika Czarnego).

Nie groź Eboli. Gatunek gatunkiem, ale ranga jednak coś daje. Zawsze to Ebola może dać ci odpowiednio długi urlop, albo urlop dożywotni :).

Shiroi

Post autor: Shiroi »

Młodzik pisze:Zawsze możesz poczytać zapodane tytuły i sklecić z tego wzruszającą historyjkę miłosną akurat w sam raz na jeden rozdział. Coś takiego było w "Czarnych Oceanach" Dukaja, co prawda nie wzruszające, ale raczej coś na czym mógłbyś się wzorować. Taka autonomiczna historyjka (konkretniej chodzi mi o fragment pamiętnika Czarnego).

Nie groź Eboli. Gatunek gatunkiem, ale ranga jednak coś daje. Zawsze to Ebola może dać ci odpowiednio długi urlop, albo urlop dożywotni :).

....hm...gdzie ja napisałem,że chcę napisać historyjkę miłosną?!
Może ja nie wyraźnie piszę?
1. wspomnienia postaci
2.jedno rozdziałowe
3.wyciskacz łez (wspomnienia postaci mają zwilżyć czytelnikowi oczy, bądź doprowadzić do płaczu -mają być takie smutne,dołujące)

ODPOWIEDZ