Jak to napisać, gdy autor się zatnie 2

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Jak to napisać, gdy autor się zatnie 2

Post autor: neularger »

hundzia pisze: Zaprawdę powiadam ci, że ironia czy sarkazm są jak suahili. Niby ktoś się potrafi nim posługiwać, ale w zasadzie to i tak czeski film.
Są tacy co lubią czeskie filmy. I nawet je rozumieją. :P
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Jak to napisać, gdy autor się zatnie 2

Post autor: Xiri »

neularger pisze: No i nie zapomnijmy o redaktorach z wydawnictw na końcu świata, co to nie widzą kalek językowych z anglika, niezbornego szyku i myślą, że imiesłów to automat do produkcji rzeczowników.
Nie wziąłeś jednej rzeczy pod uwagę. Język polski to wartość zmienna, a nie stała. Teraz mówimy inaczej niż sto lat temu. Bardzo wiele słów przeszło do nas z języków obcych, zwłaszcza angielskiego i zwłaszcza dotyczących technologii i marketingu. Kiedyś nie było takiej akceleracji językowej. Niewykluczone, że za dziesięć lat j.p. będzie wyglądał jeszcze inaczej niż teraz.

Btw. Ostatnio zostałam wyśmiana na jakimś portalu, bo zwróciłam komuś uwagę, że nie piszemy "nie ważne" ale "nieważne". I upierano się, że pisze się "nie ważne", a ja wprowadzam ludzi w błąd.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Jak to napisać, gdy autor się zatnie 2

Post autor: hundzia »

Pewna posłanka też usiłowała wziąść się za ewolucję gramatyki, składni i inszych takich, co nie znaczy, że należy się z nią zgadzać :P
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Jak to napisać, gdy autor się zatnie 2

Post autor: Małgorzata »

Ale to jest piękne! Tak po prostu piękne! Padłam, osobliwie ze śmiechu. A kiedy się już wywlokłam spod biurka, zaczęłam się zastanawiać, gdzie kupić ten automat do robienia rzeczowników. Bo imiesłów mam, ale rzeczowników robić mi nie chce, więc na pewno mam jakiś przestarzały i potrzebny jest up-grade albo coś. :P

Wydające się bycie to na pewno problem filozoficzny, żaden tam zerojedynkowy czy inny logiczny, bo przecież jak coś lub ktoś jest, to się nie może wydawać, bo jest. Znaczy, taki paradoks, prawda? :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Jak to napisać, gdy autor się zatnie 2

Post autor: Iwan »

Moim problemem filozoficznym wydaje się być, że wolę bycie w domu niż iście do pracy.
What doesn't kill you, makes you pissed off

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Jak to napisać, gdy autor się zatnie 2

Post autor: Xiri »

Ale w domu nudna być przecie.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Jak to napisać, gdy autor się zatnie 2

Post autor: Xiri »

Hej, dawno na forum nie zaglądałam.
Mogę prosić o komentarz, czy z poniższym zdaniem jest coś nie tak? Chodzi przede wszystkim o umiejscowienie "bowiem". Bo z tego co pamiętam, stosuje się go dopiero po czasowniku czy imiesłowie.

"Co ważniejsze, także bezpiecznym, znająca bowiem doskonale otaczającą ją faunę i florę, Egnara potrafiła na podstawie wysyłanych przez przyrodę znaków określić zagrożenie na długo przed tym, nim dotarłoby do polany. "

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Jak to napisać, gdy autor się zatnie 2

Post autor: Xiri »

Nieaktualne. Problem rozwiązany na Ocenarium.

ODPOWIEDZ