F 62

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Ekhm. Wracając do tematu publi...................

To jest bardzo wyraźna sugestia, żebyście sobie wyjaśniali kulturę i savoir vivre na priwa.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

to ja wrócę do publicystyki, tak aby być oryginalną w tym wątku ;) choć nie wiem czy to tutaj pisać czy w tym drugim....jakby co moderator będzie mógł sie wykazać i poprzelkejac;

- Japońskie bajeczki dla (nie)grzecznych dzieci - skusiły mnie komentarze użyszkodników, nie żałuję, wiedza łatwa, przyjemna i dla mnie nawet nowa; to miłe jak się człowiekowi uda dokształcić; daję autorce kredyt zaufania i sięgnę po następny felieton bez sprawdzania na sieci czy zjadliwe ;)

- Wizja Wernyhory - nie, nie, nie - autor zaczyna od rozważań na temat przemian społecznych (ciekawe, ciekawe, obiecujące) by skupić się na krytyce KK; jako czytelnik czuję się zwyczajnie oszukana pięknym spotem reklamowym;

- O tych, co nie chcieli umrzeć - no takie jakoś mało odkrywcze... bo z tekstu nic mi nie wynika; autor opisał tylko bohaterów, zabłysnął starą jak świat ideą dualizmu i nic. W sumie to nie wiem jaki był cel ćwiczenia. Ustawienie jeden przy drugim trzech rożnych bohaterów literackich i odkrywcze stwierdzenie, że sa do siebie podobni? Pokazanie, że każdy sie na koniec nawrócił? Jako czytelnik nic nie wyniosłam, żadnej myśli nad która mogłabym się pozastanawiać.

Przez pozostałe teksty nie przebrnęła moja krucha i wypaczona kultura masową psychika.
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Bezwstydnie się zareklamuję i dam linki do poprzednich Japońskich Bajeczek:
O tanuki i lisach
O duchach i upiorach
:)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

I całkiem słusznie, bo leniwemu czytelnikowi pod nos trzeba czasem podsunąć ;)
Przeczytałam, bardzo, bardzo ciekawe - czekam na więcej :D
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

A nie pisałam zawsze, że oni sa nieziemsko leniwi. Nikt nie ma tak leniwych czytelników, jak my.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Troszkę leniwi, ale z drugiej strony jak się zareklamuje - to czytają. :) Dziękuję zresztą za zainteresowanie. O!. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

E tam zaraz czytają. Moje o fotografii reklamowałem wiele razy i nic...

Jedynie ta o Oil Peaku chyba ktoś przeczytał. Ale na Flamenco zawsze można liczyć w tym względzie ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Tenshi
Pćma
Posty: 201
Rejestracja: pn, 28 sty 2008 22:19
Płeć: Kobieta

Post autor: Tenshi »

marudy, marudy...

<idzie czytać artykuliki bebe, a co!>

Ten.

Ps. Mogłabym opinie wystawić w tym temacie, czy musiem w starych?
Ponoć, wchodząc między wrony, musisz krakać jak i one. Smutne to, bo przecież wiadomo, że większość wron wysławia się nader fatalnie...

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Pisz gdzie chcesz... komentarzy o publi za dużo nie ma, więc chyba przejdzie. ;)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Oj Kiwaczku - a linke w podpisie umieściłeś? Albo chociaż w poście narzekającym... Nie? To właśnie marketingowa zbrodnia, bo straciłeś wszystkich tych czytelników których wyrzuty sumienia za niedopieszczanie Kiwaczka skłoniłyby do przeczytania felietonów :P


Bebe - chętnie bym sobie popolemizowała z tobą ale z jednej strony bardzo mi się teksty podobały a z drugiej mam zbyt mała wiedzę aby znaleźć jakiekolwiek nieścisłości i się czepnąć. Napisze tylko, że najbardziej dla mnie wartościowe fragmenty to te, w których na konkretnych utworach pokazujesz, co i jak zostało przez twórców scenariusza zaczerpnięte z tamtejszych wierzeń ludowych i legend. Koronny przykład to koleżanka z Ringu. Jeśli to możliwe, to takich przykładów prosimy jak najwięcej :)

BTW - pozwoliłam sobie bezwstydnie zareklamować bajeczki dalej w sieci, na jednym z forów gdzie kiedyś bywałam
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

E tam.. I tak nikt nie przeczyta... :P

Ale jak się upierasz to zapraszam:

Grunt to dobrze postraszyć
Kilka słów o fotografii
Kilka słów o fotografii cz.2

Edit: Przeczytałem sobie jeszcze raz rzecz o Peak Oilu i się uśmiałem :D Zamieściłem tam informacje o cenie za baryłkę ropy w okolicach 100 dolarów, a dzisiaj mamy już 115 :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

przeczytałam :)
jutro sie wypowiem o wrażeniach, tylko mam dwie kwestie
- uch jak ja ci zazdroszczę świecy dymnej! (musiałam to z siebie wyrzucić)
- trzeciej części brak czy muszę już sama szukać?
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Brak. Jak napisałem to ma być część o kompozycji i to jest temat z tego wszystkiego najtrudniejszy. Może na spółę z Yuki i Lordem to bym udźwignął. Ale sam na razie nie czuję wiatrów ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Tenshi
Pćma
Posty: 201
Rejestracja: pn, 28 sty 2008 22:19
Płeć: Kobieta

Post autor: Tenshi »

Japońskie bajeczki dla (nie)grzecznych dzieci cz. 2

Duchy i demony, mniam.
Również ludzie mogą stać się potworami, jeśli jedno z ich rodziców było na przykład lisem.
NARUTO!!! xD Jak sobie przypomniałam to anime to nie wiem czemu zaczęłam się śmiać,. Ale to tak na marginesie.
tak właśnie wyglądała dziewczynka strasząca cały świat w filmie „Ring”.
To już się "tylko" uśmiechnęłam. Podoba mi się też, że podajesz przykłady wykorzystania legend w obecnych produkcjach.
Duch chińskiej parasolki (karakasa-obake) – jak sama nazwa wskazuje, ma postać parasola na jednej nodze ubranej w klapek, z jednym okiem i długim językiem. Nie robi nic szczególnie złego ludziom, po prostu biega w nocy naokoło domów i straszy, wystawiając jęzor. Jest szalenie popularny wśród Japończyków.
A przy tym umarłam.
nazwany Shirime (oko w pupie) nigdy więcej się nie pojawił.
A potem umarłam drugi raz.

Powiem tak - na publistyce się nie znam. Wydaje mi sie jednak, że twoje artykuły Bebe mają jedną zasadnicza zaletę - są zarówno przyjemne i wartościowe. Bo na ten przykład "O tych, co nie chcieli umrzeć" podobało mi się, było lekkie, ale niewiele do mej wiedzy wniosło.

I muszę przyznać, że Japończycy są specyficzny xD

Ten.

PS. O tanuki i lisach przeczytam potem, teraz idę zobaczyć co kiwaczek podesłał (maruda :>).
Ponoć, wchodząc między wrony, musisz krakać jak i one. Smutne to, bo przecież wiadomo, że większość wron wysławia się nader fatalnie...

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

A dziękuję za opinię i za czas poświęcony na lekturę. Mam nadzieję, że w przyszłości również uda się utrzymać poziom łączący przyjemne z pożytecznym. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

ODPOWIEDZ