F 53

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

F 53

Post autor: taki jeden tetrix »

Pozwolę sobie zacząć wątek po lekturze jednego ledwie tekstu: Baronowego "Czekając na Hamleta".
Jeśli nawet Baron Adam, człek świętej cierpliwości, wziął i nie zdzierżył, to ja, z usposobienia jednak element choleryczny i wandal, przestałem mieć skrupuły i kompleksy. Innymi słowy, z ujawnionymi obecnie emocjami felietonisty zgadzam się w całej rozciągłości już od lat. Gdybym miał napisać taki tekst, pewnie w swoim wandaliźmie nie powstrzymałbym się od jechania po nazwiskach i tytułach, ale dlatego Baron to Baron, szlachta, psiakość, noblesse oblige i te tam. Może też z co poniektórymi argumentami bym sobie popolemizował (np. kwestia zaznaczania obecności na rynku vs. casus Teda Chianga - cały dorobek literacki z tuzina lat to _osiem_ _opowiadań_, a jednak to jest właśnie, kurna, _ten_ Ted Chiang...), lecz powtarzam - z emocjami zgadzam się w stu procentach.
A w kwestii "poezji" współczesnej pięknie się wypowiedział Janusz Anderman w swojej ostatniej powieści. Wystarczy maszyna do pisania z długim wałkiem.

EDIT po lekturze bookietu o westernie: Przebóg, Baronie! Leigh Brackett była kobietą!
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Re: F 53

Post autor: baron13 »

taki jeden tetrix pisze:
EDIT po lekturze bookietu o westernie: Przebóg, Baronie! Leigh Brackett była kobietą!
Nie sprawdzałem. Tylko Kopernik była na pewno. Znaczy, na kobiety trzeba uważać!

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Re: F 53

Post autor: taki jeden tetrix »

baron13 pisze:Nie sprawdzałem.
Takich rzeczy się nie sprawdza, tym bardziej, że teraz wymagałoby to ekshumacji (fuj). Takie rzeczy się wie - to niegdysiejsza towarzyszka życia Raya Bradbury'ego i scenarzystka "Imperium kontratakuje"...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ