Konkurs V edycja - Koniec Pieśni

kolejne edycje fahrenheitowych konkursów na opowiadanie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Malgorzato, strasznie cieta jestes na mnie. Co ci takiego zrobilem..?
Wiele razy rozmawialem z doroslymi, musze nawet przyznac, ze wiele nie rozni sie to od innych rozmow - tak samo otwieram buzie i ruszam jezykiem, czy jakos tak. Niewazne, to dla mnie zbyt skomplikowane ;-)
Ja juz otrzymalem nauczke, naprawde. Wydaje mi sie, ze moj temat (nazwe go samolubnie moim tematem) zostal zakonczony. Hm, mam nadzieje, ze bedzie nauczka i dla innych. Tak mysle.
To znaczy, kazdy moze miec swoje zdanie na temat Planety. I to chyba efekt calej przepychanki.
Ostatnio napisałem bestsellera, tylko jakoś kiepsko się sprzedaje...

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

Małgorzata pisze:Po drugie: Michiru, nie wiem - tekst na ZP przydziela Ika, taki układ. Dodam, że w pełni ten układ popieram i nie zamierzam go sabotować => nie decyduję, czyj tekst pójdzie pod nóż. Jeden już czeka wypatroszony, zobaczymy, co będzie.
straszna szkoda, no ale trudno : )
nie wiedzialam, ze jest taki uklad i tez nie chce go sabotowac ; ) pytalam na zasadzie: a nuz sie uda? : )
' Nazwali mnie szalencem, ja ich nazwalem szalencami i, do diabla, przeglosowali mnie. '
(Nathaniel Lee, angielski dramaturg z XVII wieku, ktory zostal zeslany do slawnego londynskiego azylu psychiatrycznego Bedlam)

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Śmiejcie się ze mnie, ale... Co to właściwie jest ta Zakużona Planeta? :D
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

zakuzona planeta to: to i to i to i to tez, a takze to : >
nie pomijajac tego : ]

edit maly byl : )
' Nazwali mnie szalencem, ja ich nazwalem szalencami i, do diabla, przeglosowali mnie. '
(Nathaniel Lee, angielski dramaturg z XVII wieku, ktory zostal zeslany do slawnego londynskiego azylu psychiatrycznego Bedlam)

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Dziękować :) poczytam.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Przykro mi, Michiru. :P
Ale to nie jest moja ostatnia ZP. :)))

Husiaty - nie jestem na Ciebie cięta. Zniesmaczona - owszem. I nie ma to nic, absolutnie nic wspólnego z ZP lub Twoim stosunkiem do ZP, za to sporo z Twoim stosunkiem do własnych słów. Jestem za stara, by podejmować się mordęgi dyskusji z kimś, kto nie traktuje poważnie własnych słów (jak zatem będzie traktował moje?), ale żąda, by jego traktowano poważnie.
Zapewniam Cię, że jest różnica, między rozmową dorosłego z dorosłym i dorosłego z dzieckiem. I, wierz lub nie, pewnie zrozumiesz to, jak dorośniesz, dziecko.
<wzruszenie ramion>
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

Małgorzata pisze:Przykro mi, Michiru. :P
Ale to nie jest moja ostatnia ZP. :)))
: D
nadzieja zakielkowala w sercu mym ; )))
' Nazwali mnie szalencem, ja ich nazwalem szalencami i, do diabla, przeglosowali mnie. '
(Nathaniel Lee, angielski dramaturg z XVII wieku, ktory zostal zeslany do slawnego londynskiego azylu psychiatrycznego Bedlam)

Awatar użytkownika
Buka
C3PO
Posty: 828
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 16:55
Płeć: Kobieta

Post autor: Buka »

Oj, Metallic, wyłazi, kto nie czytuje Fahrenheita! :D
FTSL

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Cicho, nikt by nie zauważył :P
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

deor-my-name

Post autor: deor-my-name »

To i ja nieśmiało zapytam o moje "arcydzieło" (tytuł był "Nie opuszczaj mnie", niestety, nie pamiętam, pod jakim nickiem wysyłane - a może i, nie daj Boże, pod nazwiskiem). Dla ułatwienia sprawy szanownej redakcji - czy : a) zawierało (liczne/nieliczne lecz dyskwalifikujące) błędy, b) było nudne i redakcja przy nim przysnęła, c) było mało oryginalne (to chyba najgorsza opcja)?

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Kochane Ludzie, Margo by Husiatego nie dostała, tylko jo :), bom go zrobiła we szpitalu. Z nudów szpitalnych Zakużonej mnie się zachciało.
Szeprszm... Ale tam się nic nie działo ciekawego :).
Niemniej na piętnastolatku żerować nie zamierzam. W ogóle chyba zacznę sprawdzać daty urodzenia zanim siędę do selekcji, żeby nie było - ale to przy następnym konkursie.

Tymczasem:
"Da-ker" - tekst zawierający najbardziej dziwaczne i wymyślne imiona. Nawet nie podejmowałam próby wymówienia ich głośno. Nie mam już piętnastu lat, a mówią, ze stare kości szybko pękają. Bałam się o szczękę.
Okropieństwo. Błędów bez liku, do wyboru do koloru. Jak wygląda czerwona powierzchnia oczu? Frazeologia woła o pomstę do nieba. Takoż konstrukcja zdań: "Da-ker zawsze rozsiewał atmosferę niebezpieczeństwa". DO NAUKI!!!
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Weszłam, przeczytałam, witki mi opadły.

1. Husiaty... Co ja zresztą będę mówić. Inni mówili, nie dotarło. "Bojem siem zakużonej planety, bo brzydkie ludzie będą mnie bili po łapkach. Kcem do mamyyyyy!".

2. Popadam w co raz większe zadziwienie. Naprawdę myślicie, że Komisja będzie radośnie analizowała każdy tekst, który nie przeszedł? Bo tak?
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

deor-my-name pisze:To i ja nieśmiało zapytam o moje "arcydzieło" (tytuł był "Nie opuszczaj mnie", niestety, nie pamiętam, pod jakim nickiem wysyłane - a może i, nie daj Boże, pod nazwiskiem).
Daj Boże :P
Bez danych osobowych nawet byśmy nie spojrzeli
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Oczywiście, że nie dostałam tekstu Husiatego. Nawet go nie chciałam! :P
Deor-your-name - z tego, co pamiętam, językowo było sprawnie, ale pomysł zepsułaś straszliwie, końcówka spalona. Szczegółów nie pamiętam, ale po prostu - dysonans polekturowy wyszedł. Niestety.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
podzjazdem
Dwelf
Posty: 505
Rejestracja: śr, 21 mar 2007 07:58

Post autor: podzjazdem »

Juupi jup! <brykanie po okolicy mode on> Tralala! <Brykanie mode off>
Długie ćwiczenie cierpliwości nam zafundowała WK. Ale nawet najdłuższa zima kiedyś się kończy :-).
Gratuluję wszystkim zwycięzcom.
Osusz skrzydła, bracie. Na mokrych od łez daleko nie zalecisz...

ODPOWIEDZ