Konkurs V edycja - Koniec Pieśni

kolejne edycje fahrenheitowych konkursów na opowiadanie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Małgorzata pisze:Teano, ale Tobie już chyba odpowiedź została udzielona? Więcej analiz nie będzie, ponieważ do wyboru tekstu nie jest potrzebna analiza pisemna i nikt z Komisji nie zajmuje się zapisywaniem uwag szczegółowych do każdego tekstu konkursowego - uwagi ogólne, wrażenia i takie tam - zamieściła Ika. Przypomnę, tu nie warsztaty - nie będzie jatki, poza wybranymi tekstami => tymi, które pójdą do wiwisekcji... yyy... redakcji, a także tymi, które zostaną poddane szlachtowaniu na ZakuŻonej Planecie.
Nie prosiłam o analizę, bo faktycznie odpowiedź dostałam. Pytałam tylko czy głównym problemem tekstu jest brak zgodności z tematem antologii (innymi słowy czy jest szansa, że sam w sobie po poprawkach mógłby gdzieś startować) czy też wymaga całkowitej przebudowy od A do Z, albo wręcz nadaje się jedynie do skasowania.
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Husiaty pisze:nastepnym razem przeczytasz ze zrozumieniem Montserracie
Nu, ze mnie taki mężczyzna jak z Margoty.
I naprawdę, naprawdę, naprawdę czytam ze zrozumieniem. Dlatego mi witki opadły w tych dwóch kwestiach. Ale nie będę już rozdmuchiwać ani prowokować, znikam i dla mnie zrezygnowany i z opadniętymi witkami EOT.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Teano, a te wiszące wątki i nieciekawe zakończenie? Znaczy, może jednak trzeba przebudować/podrasować/poprawić tekst. O wyrzucaniu i podobnych kwestiach się nie wypowiem (i nikt z Komisji tego nie zrobi), bo to decyzje, które nijak od nas nie zależą.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

A ja? A ja?
<podskakuje>
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Teano - ogólnie piszesz ładnie. Nie ma mowy o skopanej frazeologii :), ale przypomnij sobie redakcję poprzedniego tekstu. Też Ci się oberwało za powiewające resztki i, sorry, jest pewien etap, na którym się mówi dość. I przestaje się pokazywać autorowi paliuchem.
Dlatego tez przepadło kilka tekstów w tej edycji. Najwyższy czas, żebyście się wzięli sami do roboty, bo nie ma wątpliwości, że umiecie. Skończyła się promocja na handicap :P.
A Ty Teano, to jesteś na czele mojej listy LENIUCHÓW. Myślałby kto, że skoro (jak pamiętasz) dałaś mi powód do nielubienia Cię oficjalnego :P:P:P, to coś takiego jak zwisające smętnie wątki zniknie u Ciebie na etapie produkcji. A tu skucha...
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Serdecznie dziękuję Waszemu Wieliczestwu za odpowiedź. Znaczy trza sia brać do roboty :)
Zadanie pierwsze - wytropić wisielców
Albowiem jak mówi Pismo:
...Któż jednak dostrzega własne błędy...
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Awatar użytkownika
Baranek
Mamun
Posty: 183
Rejestracja: śr, 10 sie 2005 18:16

Post autor: Baranek »

Ja chciałem tylko napisać, że bardzo się cieszę. I serdecznie gratuluję tym, którzy też przeszli. Tylko już nie wiem, czy to, cholercia, właściwy temat. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

nimfa bagienna pisze:A ja? A ja?
<podskakuje>
Z tego, co pamiętam, utwór płynął. Nawet całkiem nieźle płynął. Ale na koniec nie wiedziałam, dokąd popłynął. I chyba tak mi zostało. Wywołałaś apetyt, którego nie zaspokoiłaś. I niewiele więcej pamiętam, przyznaję.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

A dziękuję waćpani:)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Tobie też się skończyła promocja :P
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Kornik

Post autor: Kornik »

Zgłaszam się po komentarz do opowiadania :)

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Bossko.
Dowolnego? Czy jakiegoś konkretnego?
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Kornik

Post autor: Kornik »

Jestem ciekaw wszystkich, ale moje jest to - Koniec pieśni - Mały Rycerz

Niemierza

Post autor: Niemierza »

Po pierwsze serdecznie witam, bo to chyba mój pierwszy post na tym forum, chociaż zarejestrowałem się już spory szmat czasu temu.
Po drugie gratulacje dla zwycięskich autorów i ich tekstów.
Antologii ciekaw jestem niezmiernie, ale na to czekać trzeba będzie pewnikiem długo! Oj długo!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Noooo... Wiadomo, obróbka redakcyjna trochę trwa, a potem trzeba posprzątać krew i flaki, ale jak już się wymyje podłogę, to szybko idzie. :P

Korniku, Twoje opowiadanie miało sporo usterek językowych i słabe zakończenie. Rozmyło się, znaczy, fabularnie.
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ