Fahrenheitowy Top 50 [notowanie VI, wrzesień 2007]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

Zablokowany
Coleman
Wampir
Posty: 3300
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie VI, wrzesień 2007]

Post autor: Coleman » wt, 11 wrz 2007 15:39

1.Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G 12; poz 3; +2]
2.Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie [G 11; poz 1; -1]
3.Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 10; poz 5; +2]
4.Dick Philip K. – Ubik [G 10; poz 7; +3]
5.Herbert Frank – Diuna (cykl) [G 10; poz 2; -3]
6.Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 10; poz 4; -2]
7.Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G 9; poz 9; +2]
8.Card Orson S. – Gra Endera [G 8; poz 6; -2]
9.Dukaj Jacek – Inne pieśni [G 8; poz 13; +4]
10.Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G 7; poz 10; +/- 0]
11.Gibson William – Neuromancer [G 7; poz 8; -3]
12.Haldeman Joe – Wieczna wojna [G 6; poz 11; -1]
13.Herbert Frank – Diuna (t. I) [G 6; poz 14; +1]
14.Lem Stanisław – Cyberiada [G 6; poz 15; +1]
15.Pacyński Tomasz – Wrzesień [G 6; poz 12; -3]
16.Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu [G 5; poz 21; +5]
17.Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G 5; poz 23; +6]
18.Pacyński Tomasz – Sherwood (cykl) [G 5; poz 16; -2]
19.Vonnegut Kurt – Śniadanie mistrzów [G 5; poz 26; +7]
20.Wolfe Gene – Cień kata [G 5; poz 17; -3]
21.Zelazny Roger – Amber (cykl) [G 5; poz 18; -3]
22.Card Orson S. – Ender (cykl) [G 4; poz 19; -3]
23.Gaiman Neil – Nigdziebądź [G 4; poz 20; -3]
24.Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G 4; poz 28; +4]
25.Kańtoch Anna – Diabeł na wieży [G 4; poz 48; +23]
26.Kay Guy G. – Sarantyńska mozaika [G 4; poz 22; -4]
27.Lem Stanisław – Fiasko [G 4; poz 31; +4]
28.Lem Stanisław – Solaris [G 4; poz 50; +22]
29.Mielville China – Dworzec Perdido [G 4; poz 24; -5]
30.Martin George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G 4; poz 25; -5]
31.Pratchett Terry – Straż! Straż! [G 4; poz 32; +1]
32.Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G 3; poz 27; -5]
33.Dukaj Jacek – Perfekcyjna niedoskonałość [G 3; poz 43; +10]
34.Heinlein Robert – Luna to surowa pani [G 3; poz 29; -5]
35.Huberath Marek – Gniazdo światów [G 3; poz 30; -5]
36.Kosik Rafał – Vertical [G 3; poz 86; +50]
37.Pohl Frederik – Gateway; brama do gwiazd [G 3; poz 54; +17]
38.Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa [G 3; poz 33; -5]
39.Zajdel Janusz – Limes inferior [G 3; poz 58; +19]
40.Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G 3; poz 34; -6]
41.Adams Richard – Wodnikowe wzgórze [G 2; poz 35; -6]
42.Aldiss Brian W. – Cieplarnia [G 2; poz 36; -6]
43.Aldiss Brian W. – Non stop [G 2; poz 37; -6]
44.Barker Clive – Wielkie sekretne widowisko [G 2; poz 38; -6]
45.Białołęcka Ewa – Kamień na szczycie [G 2; poz 39; -6]
46.Bradbury Ray – Kroniki marsjańskie [G 2; poz 40; -6]
47.Brzezińska Anna – Opowieści z Wilżyńskiej Doliny [G 2; poz 41; -6]
48.Brzezińska Anna – Wody głębokie jak niebo [G 2; poz 61; +13]
49.Dick Philip K. – Valis [G 2; poz 67; +18]
50.Dukaj Jacek – Czarne oceany [G 2; poz 42; -8]


_____________________________________________________________


Ende Michael – Niekończąca się opowieść, Erikson Steven – Malazańska Księga Poległych (cykl), Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju, Hobb Robin – Skrytobójca (cykl), Jordan Robert – Koło czasu (cykl), Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru, Kres Feliks W. – Księga całości (cykl), Lem Stanisław – Kongres futurologiczny, Lem Stanisław – Wizja lokalna, McKillip Patricia – Mistrz zagadek z Hed (cykl), Morgan Richard – Modyfikowany węgiel, Pacyński Tomasz – Maskarada, Simmons Dan – Hyperion, Stephenson Neal – Zamieć, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Trudno być bogiem, Wolfe Gene – Księga Nowego słońca (cykl), Zelazny Roger – Pan światła, Asimov Isaac A. – Roboty (cykl), Bernieres Loius – Wojna o czułe miejsce don Emanuela, Brzezińska Anna – Letni deszcz. Kielich, Bułyczow Kirył – Ludzie jak ludzie, Bułyczow Kirył – Zamach na Tezeusza, Burgess Anthony – Mechaniczna pomarańcza, Cadigan Pat – Wgrzesznicy, Card Orson S. – Mozaika, Dick Philip K. – Człowiek z wysokiego zamku, Dick Philip K. – Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?, Dukaj Jacek – Córka łupieżcy, Egan Greg – Stan wyczerpania, Gaiman Neil – Amerykańscy bogowie, Gaiman Neil – Chłopaki Anansiego, Haldeman Joe, Haldeman Jack C. – Nie ma ciemności, Harrison Harry – Eden, Harrison Harry – Stalowy szczur (cykl), Holdstock Robert – Lavondyss, Horwood William – Cykl o Wierzbach, Huberath Marek – Ostatni, którzy wyszli z raju, Huberath Marek – Balsam długiego pożegnania, Jansson Tove – Muminki (cykl), Kay Guy G. – Lwy Al-Rassanu, King Stephen – Miasteczko Salem, King Stephen – Misery, King Stephen – Szkieletowa załoga, Koonz Dean – Odd Thomas, Kuttner Henry – Stos kłopotów, Lem Stanisław – Eden, Lem Stanisław – Głos pana, Lem Stanisław – Niezwyciężony, Lem Stanisław – Opowieści o pilocie Pirxie, Levis Clive S. – Kroniki narnijskie, Łukjanienko Siergiej – Jesienne wizyty, Łukjanienko Siergiej – Nocny patrol, Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl), Morgan Richard – Siły rynku, Mortka Marcin – Karaibska krucjata, Mortka Marcin – Ostatnia saga, Niwen Larry – Budowniczowie pierścienia, Oldi Henry Lion – Mesjasz formatuje dysk, Orwell George – Rok 1984, Pacyński Tomasz – Smokobójca, Pacyński Tomasz – Szatański interes, Pielewin Wiktor – Hełm grozy, Piskorski Krzysztof – Opowieść piasków (cykl), Poe Edgar Allan – Opowieści niesamowite, Pratchett Terry – Johnny (cykl), Pratchett Terry – Mort, Pratchett Terry – Piąty elefant, Pratchett Terry – Świat dysku (cykl), Resnick Mike – Kły, Resnick Mike – Mroczna pani, Rice Anne – Wywiad z wampirem, Rowling Joanne K. – Harry Potter (cykl), Sapkowski Andrzej – Ostatnie życzenie, Sapkowski Andrzej – Narrenturm, Sapkowski Andrzej – Wiedźmin (opowiadania), Silverberg Robert – Czas przemian, Simak Clifford D. – Zasada wilkołaka, Simmons Dan – Olimp, Stephenson Neal – Diamentowy wiek, Stephenson Neil – Żywe srebro, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Miliard lat przed końcem świata, Strugaccy Arkadius i Borys – Poniedziałek zaczyna się w sobotę, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Żuk w mrowisku, Tolkien J.R.R. – Hobbit, Watson Ian – Łowca śmierci, Wells Herbert George – Wyspa doktora Moreau, White James – Szpital kosmiczny (cykl), White Terence Hanbury – Był sobie raz na zawsze król (cykl), Wilde Oscar – Portret Doriana Greya, Wolski Marcin – Agent dołu, Wójtowicz Milena – Podatek, Wójtowicz Milena – Wrota, Wyndham John – Dzień Tryfidów, Wyndham John – Poczwarki, Zajdel Janusz – Paradyzja, Zelazny Roger – Imię moje legion, Zelazny Roger – Widmowy Jack, Ziemkiewicz Rafał A. – Pieprzony los kataryniarza, Zimmer Bradley Marion – Darkover (cykl).

Zablokowany