Fahrenheitowy Top 50 [notowanie VIII, listopad 2007]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

Zablokowany
Coleman
Wampir
Posty: 3300
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie VIII, listopad 2007]

Post autor: Coleman » ndz, 04 lis 2007 20:42

1.Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 16; poz 5; +4]
2.Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie [G 16; poz 3; +1]
3.Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 16; poz 4; +1]
4.Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G 15; poz 1; -3]
5.Herbert Frank – Diuna (cykl) [G 14; poz 2; -3]
6.Dick Philip K. – Ubik [G 11; poz 6; +/-0]
7.Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G 11; poz 9; +2]
8.Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G 10; poz 7; -1]
9.Dukaj Jacek – Inne pieśni [G 10; poz 11; +2]
10.Gibson William – Neuromancer [G 10; poz 8; +2]
11.Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu t.1 [G 10; poz 12; +1]
12.Haldeman Joe – Wieczna wojna [G 9; poz 13; +1]
13.Pacyński Tomasz – Wrzesień [G 9; poz 14; +1]
14.Zelazny Roger – Amber (cykl) [G 9; poz 15; +1]
15.Card Orson S. – Gra Endera [G 8; poz 10; -5]
16.Herbert Frank – Diuna (t. I) [G 7; poz 16; +/-0]
17.Pacyński Tomasz – Sherwood (cykl) [G 7; poz 19; +2]
18.Wolfe Gene – Cień kata [G 7; poz 20; +2]
19.Card Orson S. – Ender (cykl) [G 6; poz 25; +6]
20.Kay Guy G. – Sarantyńska mozaika [G 6; poz 17; -3]
21.Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G 6; poz 21; +/-0]
22.Lem Stanisław – Cyberiada [G 6; poz 18; -4]
23.Mielville China – Dworzec Perdido [G 6; poz 22; +1]
24.Morgan George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G 6; poz 23; -1]
25.Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G 5; poz 34; +11]
26.Gaiman Neil – Nigdziebądź [G 5; poz 27; +1]
27.Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G 5; poz 28; +1]
28.Kańtoch Anna – Diabeł na wieży [G 5; poz 29; +1]
29.Kosik Rafał – Vertical [G 5; poz 42; +13]
30.Lem Stanisław – Fiasko [G 5; poz 30; +/-0]
31.Vonnegut Kurt – Śniadanie mistrzów [G 5; poz 24; -7]
32.Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa [G 5; poz 47; +25]
33.Adams Richard – Wodnikowe wzgórze [G 4; poz 49; +28]
34.Barker Clive – Wielkie sekretne widowisko [G 4; poz 35; +1]
35.Dukaj Jacek – Perfekcyjna niedoskonałość [G 4; poz 26; -9]
36.Erikson Steven – Malazańska Księga Poległych (cykl) [G 4; poz 37; +1]
37.Heinlein Robert A. – Luna to surowa pani [G 4; poz 38; +1]
38.Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju [G 4; poz 59; +21]
39.Huberath Marek – Gniazdo światów [G 4; poz 40; +1]
40.Lem Stanisław – Solaris [G 4; poz 31; -9]
41.Pacyński Tomasz – Maskarada [G 4; poz 44; +3]
42.Pratchett Terry – Straż! Straż! [G 4; poz 32; -10]
43.Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G 4; poz 33; -10]
44.Aldiss Brian W. – Non stop [G 3; poz 51; +7]
45.Brzezińska Anna – Wody głębokie jak niebo [G 3; poz 55; +10]
46.Bradbury Ray – Kroniki marsjańskie [G 3; poz 53; +7]
47.Dick Philip K. – Valis [G 3; poz 36; -11]
48.Hobb Robin – Skrytobójca (cykl) [G 3; poz 39; -9]
49.Jordan Robert – Koło czasu (cykl) [G 3; poz 41; -8]
50.Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru [G 3; poz 61; +11]


_____________________________________________________________


Kres Feliks W. – Księga całości (cykl), Stanisław – Głos pana, Lem Stanisław – Kongres futurologiczny, Morgan Richard – Modyfikowany węgiel, Pohl Frederik – Gateway; brama do gwiazd, Simmons Dan – Hyperion, Stephenson Neal – Zamieć, Wolfe Gene – Księga Nowego słońca (cykl), Zajdel Janusz – Limes inferior, Aldiss Brian W. – Cieplarnia, Białołęcka Ewa – Kamień na szczycie, Brzezińska Anna – Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Cadigan Pat – Wgrzesznicy, Cook Glen – Czarna kompania, Dick Philip K. – Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?, Dukaj Jacek – Czarne oceany, Ende Michael – Niekończąca się opowieść, Grzędowicz Jarosław – Księga jesiennych demonów, Jansson Tove – Muminki (cykl), Kay Guy G. – Lwy Al-Rassanu, Lem Stanisław – Eden, Lem Stanisław – Niezwyciężony, Lem Stanisław – Wizja lokalna, Łukjanienko Siergiej – Nocny patrol, McKillip Patricia – Mistrz zagadek z Hed (cykl), Oldi Henry Lion – Mesjasz formatuje dysk, Pielewin Wiktor – Hełm grozy, Sapkowski Andrzej – Narrenturm, Sobota Jacek – Głos Boga, Stephenson Neal – Diamentowy wiek, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Trudno być bogiem, Zelazny Roger – Pan światła, Asimov Isaac A. – Roboty (cykl), Bernieres Louis – Wojna o czułe miejsce don Emanuela, Borkowska Anna – Gar'Ingawi, wyspa szczęśliwa, Brzezińska Anna – Letni deszcz. Kielich, Bułyczow Kirył – Ludzie jak ludzie, Bułyczow Kir – Osada, Bułyczow Kir – Wielki Guslar (cykl), Bułyczow Kirył – Zamach na Tezeusza, Burgess Anthony – Mechaniczna pomarańcza, Card Orson S. – Mozaika, Carroll Jonathan – Kraina Chichów, Carroll Lewis – Alicja w Krainie Czarów, Dick Philip K. – Człowiek z wysokiego zamku, Diwow Oleg – Najlepsza załoga Słonecznego, Dukaj Jacek – Córka łupieżcy, Egan Greg – Stan wyczerpania, Gaiman Neil – Amerykańscy bogowie, Gaiman Neil – Chłopaki Anansiego, Gibson William – Trylogia ciągu, Haldeman Joe, Haldeman Jack C. – Nie ma ciemności, Harrison Harry – Eden, Harrison Harry – Stalowy szczur (cykl), Holdstock Robert – Lavondyss, Horwood William – Cykl o Wierzbach, Huberath Marek – Ostatni, którzy wyszli z raju, Huberath Marek – Balsam długiego pożegnania, Kańtoch Anna – 13. anioł, Kańtoch Anna – Cykl o diable, King Stephen – Miasteczko Salem, King Stephen – Misery, King Stephen – Szkieletowa załoga, Koonz Dean – Odd Thomas, Kuttner Henry – Stos kłopotów, Lem Stanisław – Opowieści o pilocie Pirxie, Lem Stanisław – Pamiętnik znaleziony w wannie, Levis Clive S. – Kroniki narnijskie, Łukjanienko Siergiej – Jesienne wizyty, Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl), Morgan Richard – Siły rynku, Mortka Marcin – Karaibska krucjata, Mortka Marcin – Ostatnia saga, Niwen Larry – Budowniczowie pierścienia, Orwell George – Rok 1984, Pacyński Tomasz – Smokobójca, Pacyński Tomasz – Szatański interes, Piskorski Krzysztof – Opowieść piasków (cykl), Poe Edgar Allan – Opowieści niesamowite, Pratchett Terry – Johnny (cykl), Pratchett Terry – Mort, Pratchett Terry – Ostatni kontynent, Pratchett Terry – Piąty elefant, Pratchett Terry – Świat dysku (cykl), Resnick Mike – Kły, Resnick Mike – Mroczna pani, Rice Anne – Wywiad z wampirem, Rowling Joanne K. – Harry Potter (cykl), Różni autorzy – Arcydzieła (red. Orson S. Card), Sapkowski Andrzej – Ostatnie życzenie, Sapkowski Andrzej – Wiedźmin (opowiadania), Silverberg Robert – Czas przemian, Simak Clifford D. – Zasada wilkołaka, Simmons Dan – Olimp, Stephenson Neil – Żywe srebro, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Miliard lat przed końcem świata, Strugaccy Arkadius i Borys – Poniedziałek zaczyna się w sobotę, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Żuk w mrowisku, Tolkien J.R.R. – Hobbit, Watson Ian – Łowca śmierci, Wells Herbert George – Wyspa doktora Moreau, White James – Szpital kosmiczny (cykl), White Terence Hanbury – Był sobie raz na zawsze król (cykl), Wilde Oscar – Portret Doriana Greya, Wolski Marcin – Agent dołu, Wójtowicz Milena – Podatek, Wójtowicz Milena – Wrota, Wyndham John – Dzień Tryfidów, Wyndham John – Poczwarki, Zajdel Janusz – Paradyzja, Zelazny Roger – Imię moje legion, Zelazny Roger – Widmowy Jack, Ziemkiewicz Rafał A. – Pieprzony los kataryniarza, Zimmer Bradley Marion – Darkover (cykl).

Zablokowany