Fahrenheitowy Top 50 [notowanie IX, grudzien 2007]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie IX, grudzien 2007]

Post autor: Coleman » wt, 15 sty 2008 14:25

1.Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 19; poz 3; +2]
2.Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie [G 17; poz 2; +/-0]
3.Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G 17; poz 4; +1]
4.Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 16; poz 1; -3]
5.Herbert Frank – Diuna (cykl) [G 16; poz 5; +/-0]
6.Dick Philip K. – Ubik [G 14; poz 6; +/-0]
7.Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G 12; poz 8; +1]
8.Gibson William – Neuromancer [G 12; poz 10; +2]
9.Dukaj Jacek – Inne pieśni [G 11; poz 9; +/-0]
10.Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu [G 11; poz 11; +1]
11.Haldeman Joe – Wieczna wojna [G 11; poz 12; +1]
12.Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G 11; poz 7; -5]
13.Zelazny Roger – Amber (cykl) [G 11; poz 14; +1]
14.Pacyński Tomasz – Wrzesień [G 10; poz 13; -1]
15.Wolfe Gene – Cień kata [G 9; poz 18; +3]
16.Card Orson S. – Gra Endera [G 8; poz 15; -1]
17.Card Orson S. – Ender (cykl) [G 7; poz 19; +2]
18.Herbert Frank – Diuna (t. I) [G 7; poz 16; -2]
19.Kay Guy G. – Sarantyńska mozaika [G 7; poz 20; +1]
20.Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G 7; poz 21; +1]
21.Martin George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G 7; poz 24; +3]
22.Mielville China – Dworzec Perdido [G 7; poz 23; +1]
23.Pacyński Tomasz – Sherwood (cykl) [G 7; poz 17; -6]
24.Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G 6; poz 27; +3]
25.Lem Stanisław – Cyberiada [G 6; poz 22; -3]
26.Lem Stanisław – Fiasko [G 6; poz 30; +4]
27.Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G 5; poz 25; -2]
28.Barker Clive – Wielkie sekretne widowisko [G 5; poz 34; +6]
29.Erikson Steven – Malazańska Księga Poległych (cykl) [G 5; poz 36; +7]
30.Gaiman Neil – Nigdziebądź [G 5; poz 26; -4]
31.Kańtoch Anna – Diabeł na wieży [G 5; poz 28; -3]
32.Kosik Rafał – Vertical [G 5; poz 29; -3]
33.Vonnegut Kurt – Śniadanie mistrzów [G 5; poz 31; -2]
34.Wolfe Gene – Księga nowego słońca (cykl) [G 5; poz 58; +24]
35.Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa [G 5; poz 32; -3]
36.Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G 5; poz 43; +7]
37.Adams Richard – Wodnikowe wzgórze [G 4; poz 33; -4]
38.Dukaj Jacek – Perfekcyjna niedoskonałość [G 4; poz 35; -3]
39.Heinlein Robert A. – Luna to surowa pani [G 4; poz 37; -2]
40.Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju [G 4; poz 38; -2]
41.Hobb Robin – Skrytobójca (cykl) [G 4; poz 48; +7]
42.Huberath Marek – Gniazdo światów [G 4; poz 39; -3]
43.Jordan Robert – Koło czasu (cykl) [G 4; poz 49; +6]
44.Kres Feliks W. – Księga całości (cykl) [G 4; poz 51; +7]
45.Lem Stanisław – Głos pana [G 4; poz 52; +7]
46.Lem Stanisław – Solaris [G 4; poz 40; -6]
47.Pacyński Tomasz – Maskarada [G 4; poz 41; -6]
48.Pratchett Terry – Straż! Straż! [G 4; poz 42; -6]
49.Aldiss Brian W. – Non stop [G 3; poz 44; -5]
50.Brzezińska Anna – Wody głębokie jak niebo [G 3; poz 45; -5]


_____________________________________________________________


Bradbury Ray – Kroniki marsjańskie, Cadigan Pat – Wgrzesznicy, Dick Philip K. – Valis, Jansson Tove – Muminki (cykl), Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru, Lem Stanisław – Kongres futurologiczny, Lem Stanisław – Niezwyciężony, Morgan Richard – Modyfikowany węgiel, Oldi Henry Lion – Mesjasz formatuje dysk, Pohl Frederik – Gateway; brama do gwiazd, Simmons Dan – Hyperion, Stephenson Neal – Zamieć, Zajdel Janusz – Limes inferior, Aldiss Brian W. – Cieplarnia, Bernieres Louis de – Wojna o czułe miejsce don Emanuela, Białołęcka Ewa – Kamień na szczycie, Borkowska Anna – Gar'Ingawi, wyspa szczęśliwa, Brzezińska Anna – Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Bułyczow Kir – Osada, Bułyczow Kir – Wielki Guslar (cykl), Carroll Lewis – Alicja w Krainie Czarów, Cook Glen – Czarna kompania, Dick Philip K. – Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?, Dukaj Jacek – Czarne oceany, Ende Michael – Niekończąca się opowieść, Grzędowicz Jarosław – Księga jesiennych demonów, Kay Guy G. – Lwy Al-Rassanu, Kańtoch Anna – 13. anioł, Lem Stanisław – Eden, Lem Stanisław – Wizja lokalna, Łukjanienko Siergiej – Nocny patrol, McKillip Patricia – Mistrz zagadek z Hed (cykl), Pielewin Wiktor – Hełm grozy, Różni autorzy – Arcydzieła (red. Orson S. Card), Sapkowski Andrzej – Narrenturm, Sobota Jacek – Głos Boga, Stephenson Neal – Diamentowy wiek, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Trudno być bogiem, Zelazny Roger – Pan światła, Asimov Isaac A. – Roboty (cykl), Brzezińska Anna – Letni deszcz. Kielich, Bułyczow Kirył – Ludzie jak ludzie, Bułyczow Kirył – Zamach na Tezeusza, Burgess Anthony – Mechaniczna pomarańcza, Card Orson S. – Mozaika, Carroll Jonathan – Kraina Chichów, Dick Philip K. – Człowiek z wysokiego zamku, Diwow Oleg – Najlepsza załoga Słonecznego, Dukaj Jacek – Córka łupieżcy, Dukaj jacek – W kraju niewiernych, Egan Greg – Stan wyczerpania, Gaiman Neil – Amerykańscy bogowie, Gaiman Neil – Chłopaki Anansiego, Gibson William – Trylogia ciągu, Haldeman Joe, Haldeman Jack C. – Nie ma ciemności, Harrison Harry – Eden, Harrison Harry – Stalowy szczur (cykl), Holdstock Robert – Lavondyss, Horwood William – Cykl o Wierzbach, Huberath Marek – Ostatni, którzy wyszli z raju, Huberath Marek – Balsam długiego pożegnania, Kańtoch Anna – Cykl o diable, King Stephen – Miasteczko Salem, King Stephen – Misery, King Stephen – Szkieletowa załoga, Koonz Dean – Odd Thomas, Kuttner Henry – Stos kłopotów, Lem Stanisław – Opowieści o pilocie Pirxie, Lem Stanisław – Pamiętnik znaleziony w wannie, Levis Clive S. – Kroniki narnijskie, Łukjanienko Siergiej – Jesienne wizyty, Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl), MacLeod Ian R. – Wieki światła, Morgan Richard – Siły rynku, Mortka Marcin – Karaibska krucjata, Mortka Marcin – Ostatnia saga, Murakami Haruki – Kronika ptaka nakręcacza, Niwen Larry – Budowniczowie pierścienia, Orwell George – Rok 1984, Pacyński Tomasz – Smokobójca, Pacyński Tomasz – Szatański interes, Piskorski Krzysztof – Opowieść piasków (cykl), Poe Edgar Allan – Opowieści niesamowite, Pratchett Terry – Johnny (cykl), Pratchett Terry – Mort, Pratchett Terry – Ostatni kontynent, Pratchett Terry – Piąty elefant, Pratchett Terry – Świat dysku (cykl), Resnick Mike – Kły, Resnick Mike – Mroczna pani, Rice Anne – Wywiad z wampirem, Rowling Joanne K. – Harry Potter (cykl), Sapkowski Andrzej – Ostatnie życzenie, Sapkowski Andrzej – Wiedźmin (opowiadania), Silverberg Robert – Czas przemian, Simak Clifford D. – Zasada wilkołaka, Simmons Dan – Olimp, Stephenson Neil – Żywe srebro, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Miliard lat przed końcem świata, Strugaccy Arkadius i Borys – Poniedziałek zaczyna się w sobotę, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Żuk w mrowisku, Tolkien J.R.R. – Hobbit, Watson Ian – Łowca śmierci, Wells Herbert George – Wyspa doktora Moreau, White James – Szpital kosmiczny (cykl), White Terence Hanbury – Był sobie raz na zawsze król (cykl), Wilde Oscar – Portret Doriana Greya, Wolski Marcin – Agent dołu, Wójtowicz Milena – Podatek, Wójtowicz Milena – Wrota, Wyndham John – Dzień Tryfidów, Wyndham John – Poczwarki, Zajdel Janusz – Paradyzja, Zelazny Roger – Imię moje legion, Zelazny Roger – Widmowy Jack, Ziemkiewicz Rafał A. – Pieprzony los kataryniarza, Zimmer Bradley Marion – Darkover (cykl).
You and me, lord. You and me.

Zablokowany