Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XI, luty 2008]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XI, luty 2008]

Post autor: Coleman » pn, 25 lut 2008 13:10

1.Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G 21; poz 4]
2.Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 20; poz 1]
3.Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 18; poz 3]
4.Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie [G 18; poz 2]
5.Herbert Frank – Diuna (cykl) [G 17; poz 5]
6.Dick Philip K. – Ubik [G 15; poz 6]
7.Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G 13; poz 8]
8.Gibson William – Neuromancer [G 13; poz 9]
9.Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu [G 13; poz 10]
10.Zelazny Roger – Amber (cykl) [G 13; poz 7]
11.Haldeman Joe – Wieczna wojna [G 12; poz 12]
12.Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G 12; poz 13]
13.Pacyński Tomasz – Wrzesień [G 12; poz 14]
14.Dukaj Jacek – Inne pieśni [G 11; poz 11]
15.Wolfe Gene – Cień kata [G 10; poz 15]
16.Card Orson S. – Gra Endera [G 8; poz 16]
17.Kay Guy G. – Sarantyńska mozaika [G 8; poz 17]
18.Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G 8; poz 18]
19.Martin George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G 8; poz 19]
20.Pacyński Tomasz – Sherwood (cykl) [G 8; poz 25]
21.Card Orson S. – Ender (cykl) [G 7; poz 20]
22.Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G 7; poz 21]
23.Herbert Frank – Diuna (t. I) [G 7; poz 22]
24.Lem Stanisław – Fiasko [G 7; poz 23]
25.Mielville China – Dworzec Perdido [G 7; poz 24]
26.Wolfe Gene – Księga nowego słońca (cykl) [G 7; poz 40]
27.Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G 6; poz 30]
28.Erikson Steven – Malazańska Księga Poległych (cykl) [G 6; poz 26]
29.Kosik Rafał – Vertical [G 6; poz 27]
30.Lem Stanisław – Cyberiada [G 6; poz 28]
31.Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G 6; poz 29]
32.Barker Clive – Wielkie sekretne widowisko [G 5; poz 31]
33.Gaiman Neil – Nigdziebądź [G 5; poz 32]
34.Heinlein Robert A. – Luna to surowa pani [G 5; poz 46]
35.Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju [G 5; poz 47]
36.Hobb Robin – Skrytobójca (cykl) [G 5; poz 33]
37.Jordan Robert – Koło czasu (cykl) [G 5; poz 34]
38.Kańtoch Anna – Diabeł na wieży [G 5; poz 35]
39.Kres Feliks W. – Księga całości (cykl) [G 5; poz 36]
40.Lem Stanisław – Głos pana [G 5; poz 37]
41.Lem Stanisław – Solaris [G 5; poz 38]
42.Pacyński Tomasz – Maskarada [G 5; poz 52]
43.Simmons Dan – Hyperion [G 5; poz 54]
44.Vonnegut Kurt – Śniadanie mistrzów [G 5; poz 39]
45.Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa [G 5; poz 41]
46.Adams Richard – Wodnikowe wzgórze [G 4; poz 42]
47.Aldiss Brian W. – Non stop [G 4; poz 55]
48.Bernieres Louis de – Wojna o czułe miejsce don Emanuela [G 4; poz 43]
49.Bradbury Ray – Kroniki marsjańskie [G 4; poz 58]
50.Bułyczow Kir – Wielki Guslar (cykl) [G 4; poz 60]


_____________________________________________________________


Cadigan Pat – Wgrzesznicy, Dukaj Jacek – Perfekcyjna niedoskonałość, Huberath Marek – Gniazdo światów, Jansson Tove – Muminki (cykl), Lem Stanisław – Kongres futurologiczny, Morgan Richard – Modyfikowany węgiel, Oldi Henry Lion – Mesjasz formatuje dysk, Pohl Frederik – Gateway; brama do gwiazd, Pratchett Terry – Straż! Straż!, Stephenson Neal – Zamieć, Zajdel Janusz – Limes inferior, Borkowska Anna – Gar'Ingawi, wyspa szczęśliwa, Brzezińska Anna – Wody głębokie jak niebo, Bułyczow Kir – Osada, Carroll Lewis – Alicja w Krainie Czarów, Dick Philip K. – Valis, Kay Guy G. – Lwy Al-Rassanu, Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru, Lem Stanisław – Niezwyciężony, Łukjanienko Siergiej – Nocny patrol, Różni autorzy – Arcydzieła (red. Orson S. Card), Aldiss Brian W. – Cieplarnia, Białołęcka Ewa – Kamień na szczycie, Brzezińska Anna – Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Cook Glen – Czarna kompania, Dick Philip K. – Człowiek z wysokiego zamku, Dick Philip K. – Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?, Dukaj Jacek – Czarne oceany, Ende Michael – Niekończąca się opowieść, Grzędowicz Jarosław – Księga jesiennych demonów, Kańtoch Anna – 13. anioł, Lem Stanisław – Eden, Lem Stanisław – Pamiętnik znaleziony w wannie, Lem Stanisław – Wizja lokalna, McKillip Patricia – Mistrz zagadek z Hed (cykl), Pielewin Wiktor – Hełm grozy, Sapkowski Andrzej – Narrenturm, Sobota Jacek – Głos Boga, Stephenson Neal – Diamentowy wiek, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Trudno być bogiem, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Żuk w mrowisku, Zelazny Roger – Pan światła, Asimov Isaac A. – Roboty (cykl), Borges Jorge L. – Księga snów, Brzezińska Anna – Letni deszcz. Kielich, Bułyczow Kirył – Ludzie jak ludzie, Bułyczow Kirył – Zamach na Tezeusza, Burgess Anthony – Mechaniczna pomarańcza, Card Orson S. – Mozaika, Card Orson S. – Dzieci umysłu, Carroll Jonathan – Kraina Chichów, Chiang Ted – Historia twojego życia, Dick Philip K. – Czysta gra, Dick Philip K. – Przypomnimy to panu hurtowo, Diwow Oleg – Najlepsza załoga Słonecznego, Dukaj Jacek – Córka łupieżcy, Dukaj jacek – Lód, Dukaj jacek – W kraju niewiernych, Egan Greg – Stan wyczerpania, Gaiman Neil – Amerykańscy bogowie, Gaiman Neil – Chłopaki Anansiego, Gibson William – Trylogia ciągu, Guzek Maciej – Królikarnia, Hal Duncan – Księga wszystkich godzin, Haldeman Joe, Haldeman Jack C. – Nie ma ciemności, Harrison Harry – Eden, Harrison Harry – Przestrzeni, przestrzeni!, Harrison Harry – Stalowy szczur (cykl), Holdstock Robert – Lavondyss, Horwood William – Cykl o Wierzbach, Huberath Marek – Ostatni, którzy wyszli z raju, Huberath Marek – Balsam długiego pożegnania, Kańtoch Anna – Cykl o diable, King Stephen – Miasteczko Salem, King Stephen – Misery, King Stephen – Szkieletowa załoga, Koonz Dean – Odd Thomas, Kuttner Henry – Stos kłopotów, Le Guin Ursula K. – Czarnoksiężnik z Archipelagu, Lem Stanisław – Golem XVI, Lem Stanisław – Opowieści o pilocie Pirxie, Lem Stanisław – Powrót z gwiazd, Levis Clive S. – Kroniki narnijskie, Łukjanienko Siergiej – Jesienne wizyty, Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl), MacLeod Ian R. – Wieki światła, Morgan Richard – Siły rynku, Mortka Marcin – Karaibska krucjata, Mortka Marcin – Ostatnia saga, Murakami Haruki – Koniec świata i hard boiled Wonderland, Murakami Haruki – Kronika ptaka nakręcacza, Niwen Larry – Budowniczowie pierścienia, Orwell George – Rok 1984, Pacyński Tomasz – Smokobójca, Pacyński Tomasz – Szatański interes, Piskorski Krzysztof – Opowieść piasków (cykl), Poe Edgar Allan – Opowieści niesamowite, Pratchett Terry – Johnny (cykl), Pratchett Terry – Mort, Pratchett Terry – Ostatni kontynent, Pratchett Terry – Piąty elefant, Pratchett Terry – Świat dysku (cykl), Resnick Mike – Kły, Resnick Mike – Mroczna pani, Rice Anne – Wywiad z wampirem, Rowling Joanne K. – Harry Potter (cykl), Sapkowski Andrzej – Ostatnie życzenie, Sapkowski Andrzej – Wiedźmin (opowiadania), Silverberg Robert – Czas przemian, Silverberg Robert – Wieża światła, Simak Clifford D. – Zasada wilkołaka, Simmons Dan – Olimp, Stephenson Neil – Żywe srebro, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Miliard lat przed końcem świata, Strugaccy Arkadius i Borys – Poniedziałek zaczyna się w sobotę, Tolkien J.R.R. – Hobbit, Watson Ian – Łowca śmierci, Wells Herbert George – Wyspa doktora Moreau, White James – Szpital kosmiczny (cykl), White Terence Hanbury – Był sobie raz na zawsze król (cykl), Wilde Oscar – Portret Doriana Greya, Wolski Marcin – Agent dołu, Wójtowicz Milena – Podatek, Wójtowicz Milena – Wrota, Wyndham John – Dzień Tryfidów, Wyndham John – Poczwarki, Zajdel Janusz – Paradyzja, Zelazny Roger – Imię moje legion, Zelazny Roger – Widmowy Jack, Ziemkiewicz Rafał A. – Pieprzony los kataryniarza, Zimmer Bradley Marion – Darkover (cykl).
You and me, lord. You and me.

Zablokowany