Fahrenheitowy Top 50 [notowanie X, sierpień 2008]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie X, sierpień 2008]

Post autor: Keiko » pn, 08 wrz 2008 12:21

1 Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 26]
2 Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 23, ]
3 Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G 23]
4 Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie [G 20]
5 Dick Philip K. – Ubik [G 19,]
6 Zelazny Roger – Amber (cykl) [G 19,]
7 Herbert Frank – Diuna (cykl) [G 18;]
8 Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G 15]
9 Gibson William – Neuromancer [G 15]
10 Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu [G 15]
11 Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G 14]
12 Pacyński Tomasz – Wrzesień [G 14]
13 Haldeman Joe – Wieczna wojna [G 13]
14 Martin George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G 12]
15 Dukaj Jacek – Inne pieśni [G 11]
16 Simmons Dan – Hyperion [G 11]
17 Wolfe Gene – Cień kata [G 11]
18 Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G 10]
19 Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G 9]
20 Kay Guy G. – Sarantyńska mozaika [G 9]
21 Lem Stanisław – Fiasko [G 9]
22 Pacyński Tomasz – Sherwood (cykl) [G 9]
23 Wolfe Gene – Księga nowego słońca (cykl) [G 9]
24 Card Orson S. – Ender (cykl) [G 8]
25 Card Orson S. – Gra Endera [G 8]
26 Kosik Rafał – Vertical [G 8]
27 Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G 7]
28 Bułyczow Kir – Wielki Guslar (cykl) [G 7]
29 Erikson Steven – Malazańska Księga Poległych (cykl) [G 7]
30 Herbert Frank – Diuna (t. I) [G 7]
31 Mielville China – Dworzec Perdido [G 7]
32 Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G 7]
33 Aldiss Brian W. – Non stop [G 6]
34 Cadigan Pat – Wgrzesznicy [G 6]
35 Gaiman Neil – Nigdziebądź [G 6]
36 Heinlein Robert A. – Luna to surowa pani [G 6]
37 Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju [G 6]
38 Hobb Robin – Skrytobójca (cykl) [G 6]
39 Jansson Tove – Muminki (cykl) [G 6]
40 Jordan Robert – Koło czasu (cykl) [G 6]
41 Kańtoch Anna – Diabeł na wieży [G 6]
42 Kres Feliks W. – Księga całości (cykl) [G 6]
43 Lem Stanisław – Cyberiada [G 6]
44 Lem Stanisław – Głos pana [G 6]
45 Lem Stanisław – Kongres futurologiczny [G 6]
46 Lem Stanisław – Solaris [G 6]
47 Oldi Henry Lion – Mesjasz formatuje dysk [G 6]
48 Pacyński Tomasz – Maskarada [G 6]
49 Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa [G 6]
50 Barker Clive – Wielkie sekretne widowisko [G 5]

***************************************

Murakami Haruki – Koniec świata i hard boiled, Wonderland, Pacyński Tomasz – Maskarada, Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa, Barker Clive – Wielkie sekretne widowisko, Bernieres Louis de – Wojna o czułe miejsce don Emanuela, Bradbury Ray – Kroniki marsjańskie, Huberath Marek – Gniazdo światów, Kay Guy G. – Lwy Al-Rassanu, Łukjanienko Siergiej – Nocny patrol, Morgan Richard – Modyfikowany węgiel, Pohl Frederik – Gateway; brama do gwiazd, Różni autorzy – Arcydzieła (red. Orson S. Card), Vonnegut Kurt – Śniadanie mistrzów, Zajdel Janusz – Limes inferior, Adams Richard – Wodnikowe wzgórze, Chiang Ted – Historia twojego życia, Dick Philip K. – Valis, Dukaj Jacek – Perfekcyjna niedoskonałość, Lem Stanisław – Pamiętnik znaleziony w wannie, Pratchett Terry – Straż! Straż!, Stephenson Neal – Zamieć, Brzezińska Anna – Wody głębokie jak niebo, Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru, Lem Stanisław – Niezwyciężony, Lem Stanisław – Wizja lokalna, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Żuk w mrowisku, Aldiss Brian W. – Cieplarnia, Białołęcka Ewa – Kamień na szczycie, Brzezińska Anna – Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Cook Glen – Czarna kompania, Dick Philip K. – Człowiek z wysokiego zamku, Dick Philip K. – Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?, Dick Philip K. – Trzy stygmaty Palmera Eldritcha, Dukaj Jacek – Czarne oceany, Ende Michael – Niekończąca się opowieść, Grzędowicz Jarosław – Księga jesiennych demonów, Kańtoch Anna – 13. anioł, King Stephen – Czwarta po północy, Lem Stanisław – Eden, Lem Stanisław – Golem XVI, Martin George R. R. – Tuff Wędrowiec, McKillip Patricia – Mistrz zagadek z Hed (cykl), Pielewin Wiktor – Hełm grozy, Sapkowski Andrzej – Narrenturm, Sobota Jacek – Głos Boga, Stephenson Neal – Diamentowy wiek, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Trudno być bogiem, Swift Jonathan – Podróże Gulliwera, Zelazny Roger – Pan światła, Ziemkiewicz Rafał A. – Pieprzony los kataryniarza, Asimov Isaac A. – Roboty (cykl), Borges Jorge L. – Księga snów, Brzezińska Anna – Letni deszcz. Kielich, Bułyczow Kirył – Ludzie jak ludzie, Bułyczow Kirył – Zamach na Tezeusza, Burgess Anthony – Mechaniczna pomarańcza, Card Orson S. – Mozaika, Card Orson S. – Dzieci umysłu, Carroll Jonathan – Kraina Chichów, Connolly John – Księga rzeczy utraconych, Dick Philip K. – Czysta gra, Dick Philip K. – Przypomnimy to panu hurtowo, Diwow Oleg – Najlepsza załoga Słonecznego, Dukaj Jacek – Córka łupieżcy, Dukaj jacek – Lód, Dukaj jacek – W kraju niewiernych, Egan Greg – Stan wyczerpania, Gaiman Neil – Amerykańscy bogowie, Gaiman Neil – Chłopaki Anansiego, Gibson William – Trylogia ciągu, Guzek Maciej – Królikarnia, Hal Duncan – Księga wszystkich godzin, Haldeman Joe, Haldeman Jack C. – Nie ma ciemności, Harrison Harry – Eden, Harrison Harry – Przestrzeni, przestrzeni!, Harrison Harry – Stalowy szczur (cykl), Holdstock Robert – Lavondyss, Horwood William – Cykl o Wierzbach, Huberath Marek – Ostatni, którzy wyszli z raju, Huberath Marek – Balsam długiego pożegnania, Kańtoch Anna – Cykl o diable, King Stephen – Miasteczko Salem, King Stephen – Misery, King Stephen – Szkieletowa załoga, Koonz Dean – Odd Thomas, Kuttner Henry – Stos kłopotów, Le Guin Ursula K. – Czarnoksiężnik z Archipelagu, Lem Stanisław – Opowieści o pilocie Pirxie, Lem Stanisław – Powrót z gwiazd, Levis Clive S. – Kroniki narnijskie, Łukjanienko Siergiej – Jesienne wizyty, Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl), MacLeod Ian R. – Wieki światła, Morgan Richard – Siły rynku, Mortka Marcin – Karaibska krucjata, Mortka Marcin – Ostatnia saga, Murakami Haruki – Kronika ptaka nakręcacza, Niwen Larry – Budowniczowie pierścienia, Orwell George – Rok 1984, Pacyński Tomasz – Smokobójca, Pacyński Tomasz – Szatański interes, Piskorski Krzysztof – Opowieść piasków (cykl), Poe Edgar Allan – Opowieści niesamowite, Pratchett Terry – Johnny (cykl), Pratchett Terry – Mort, Pratchett Terry – Ostatni kontynent, Pratchett Terry – Piąty elefant, Pratchett Terry – Świat dysku (cykl), Resnick Mike – Kły, Resnick Mike – Mroczna pani, Rice Anne – Wywiad z wampirem, Rowling Joanne K. – Harry Potter (cykl), Sapkowski Andrzej – Ostatnie życzenie, Sapkowski Andrzej – Wiedźmin (opowiadania), Silverberg Robert – Czas przemian, Silverberg Robert – Wieża światła, Simak Clifford D. – Zasada wilkołaka, Simmons Dan – Olimp, Stephenson Neil – Żywe srebro, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Miliard lat przed końcem świata, Strugaccy Arkadius i Borys – Poniedziałek zaczyna się w sobotę, Tolkien J.R.R. – Hobbit, Watson Ian – Łowca śmierci, Wells Herbert George – Wyspa doktora Moreau, White James – Szpital kosmiczny (cykl), White Terence Hanbury – Był sobie raz na zawsze król (cykl), Wilde Oscar – Portret Doriana Greya, Wolski Marcin – Agent dołu, Wójtowicz Milena – Podatek, Wójtowicz Milena – Wrota, Wyndham John – Dzień Tryfidów, Wyndham John – Poczwarki, Zajdel Janusz – Paradyzja, Zelazny Roger – Imię moje legion, Zelazny Roger – Widmowy Jack, Zimmer Bradley Marion – Darkover (cykl), Tolkien J.R.R – Silmarillion; Susanna Clarke - Jonathan Strange i pan Norell, Pratchett Terry – Prawda
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

ODPOWIEDZ