Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XIII, listopad 2008]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XIII, listopad 2008]

Post autor: Keiko » pn, 08 gru 2008 10:55

1 Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 29]
2 Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 27]
3 Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G24]
4 Zelazny Roger – Amber (cykl)[G 22, ↑]
5 Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie[G 21 ]
6 Dick Philip K. – Ubik [G19]
7 Herbert Frank – Diuna (cykl) [G18]
8 Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu [G16]
9 Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G 15]
10 Gibson William – Neuromancer [G15]
11 Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G15, ↑]
12 Pacyński Tomasz – Wrzesień [G14]
13 Haldeman Joe – Wieczna wojna [G13]
14 Martin George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G12]
15 Simmons Dan – Hyperion [G 12]
16 Dukaj Jacek – Inne pieśni [G 11]
17 Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G11]
18 Lem Stanisław – Fiasko[G11]
19 Wolfe Gene – Cień kata [G11]
20 Card Orson S. – Ender (cykl) [G9]
21 Card Orson S. – Gra Endera [G9]
22 Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G9]
23 Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju [G9,↑]
24 Kay Guy G. – Sarantyńska mozaika [G9]
25 Lem Stanisław – Solaris [G9,↑]
26 Pacyński Tomasz – Sherwood (cykl) [G9]
27 Wolfe Gene – Księga nowego słońca (cykl) [G9]
28 Bułyczow Kir – Wielki Guslar (cykl) [G9,↑]
29 Aldiss Brian W. – Non stop [G8,↑]
30 Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G8]
31 Herbert Frank – Diuna (t. I) [G8]
32 Kosik Rafał – Vertical[G8]
33 Heinlein Robert A. – Luna to surowa pani [G7]
34 Jansson Tove – Muminki (cykl) [G7]
35 Lem Stanisław – Głos pana [G7]
36 Erikson Steven – Malazańska Księga Poległych (cykl) [G7]
37 Mielville China – Dworzec Perdido [G7]
38 Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G7]
39 Cadigan Pat – Wgrzesznicy [G6]
40 Gaiman Neil – Nigdziebądź [G6]
41 Hobb Robin – Skrytobójca (cykl) [G 6]
42 Jordan Robert – Koło czasu (cykl) [G6]
43 Kańtoch Anna – Diabeł na wieży [G6]
44 Kres Feliks W. – Księga całości (cykl)[G6]
45 Lem Stanisław – Cyberiada [G6]
46 Lem Stanisław – Kongres futurologiczny[G 6]
47Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl) [G6,↑]
48 Oldi Henry Lion – Mesjasz formatuje dysk [G6]
49 Pacyński Tomasz – Maskarada [G6 ]
50 Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa [G6]

*************************************************

Adams Richard – Wodnikowe wzgórze, Aldiss Brian W. – Cieplarnia, Asimov Isaac A. – Roboty (cykl), Barker Clive – Wielkie sekretne widowisko, Bernieres Louis de – Wojna o czułe miejsce don Emanuela, Białołęcka Ewa – Kamień na szczycie, Borges Jorge L. – Księga snów, Borkowska Anna – Garingawi, Wyspa Szczęśliwa, Bradbury Ray – "Fahrenheit 451", Bradbury Ray – Kroniki marsjańskie, Brzezińska Anna – Letni deszcz. Kielich, Brzezińska Anna – Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Brzezińska Anna – Wody głębokie jak niebo, Bułyczow Kirył – Ludzie jak ludzie, Bułyczow Kirył – Zamach na Tezeusza, Burgess Anthony – Mechaniczna pomarańcza, Card Orson S. – Dzieci umysłu, Card Orson S. – Mozaika, Carroll Jonathan – Kraina Chichów, Chiang Ted – Historia twojego życia, Connolly John – Księga rzeczy utraconych, Cook Glen – Czarna kompania, Dick Philip K. – Człowiek z wysokiego zamku, Dick Philip K. – Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?, Dick Philip K. – Czysta gra, Dick Philip K. – Przypomnimy to panu hurtowo, Dick Philip K. – Trzy stygmaty Palmera Eldritcha, Dick Philip K. – Valis, Diwow Oleg – Najlepsza załoga Słonecznego, Dukaj Jacek – Córka łupieżcy, Dukaj Jacek – Czarne oceany, Dukaj Jacek – Extensa, Dukaj Jacek – Lód, Dukaj Jacek – Perfekcyjna niedoskonałość, Dukaj Jacek – W kraju niewiernych, Egan Greg – Stan wyczerpania, Ende Michael – Niekończąca się opowieść, Gaiman Neil – Amerykańscy bogowie, Gaiman Neil – Chłopaki Anansiego, Gibson William – Trylogia ciągu, Grzędowicz Jarosław – Księga jesiennych demonów,Guzek Maciej – Królikarnia, Hal Duncan – Księga wszystkich godzin, Haldeman Joe, Haldeman Jack C. – Nie ma ciemności, Harrison Harry – Eden, Harrison Harry – Przestrzeni, przestrzeni!, Harrison Harry – Stalowy szczur (cykl), Hines Jim C. - Zadanie goblina, Holdstock Robert – Lavondyss, Horwood William – Cykl o Wierzbach, Huberath Marek – Balsam długiego pożegnania, Huberath Marek – Gniazdo światów, Huberach Marek – Ostatni, którzy wyszli z raju, Kańtoch Anna – 13. anioł, Kańtch Anna – Cykl o diable, Kay Guy G. – Lwy Al-Rassanu, King Stephen – Czwarta po północy, King Stephen – Miasteczko Salem, King Stephen – Misery, King Stephen – Szkieletowa załoga, Koonz Dean – Odd Thomas, Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru, Kuttner Henry – Stos kłopotów, Le Guin Ursula K. –Czarnoksiężnik z Archipelagu, Lem Stanisław – Eden, Lem Stanisław – Golem XVI, Lem Stanisław – Niezwyciężony, Lem Stanisław – Opowieści o pilocie Pirxie, Lem Stanisław – Pamiętnik znaleziony w wannie, Lem Stanisław – Powrót z gwiazd, Lem Stanisław – Wizja lokalna, Levis Clive S. – Kroniki narnijskie, LewisCarroll – Alicja w Krainie Czarów, Łukjanienko Siergiej – Jesienne wizyty, MacLeod Ian R. – Wieki światła, Martin George R. R. – Tuff Wędrowiec, Martin George R.R. – Piaseczniki, McCarthy Cormac – Droga, McKillip Patricia – Mistrz zagadek z Hed (cykl), Morgan Richard – Modyfikowany węgiel, Morgan Richard – Siły rynku, Mortka Marcin – Karaibska krucjata, Mortka Marcin – Ostatnia saga, Murakami Haruki – Koniec świata i hard boiled Wonderland, Murakami Haruki – Kronika ptaka nakręcacza, Nesbit Edith – Pięcioro dzieci i coś, Niwen Larry – Budowniczowie pierścienia, Orwell George – Rok 1984, Pacyński Tomasz – Linia Ognia, Pacyński Tomasz – Smokobójca,, Pacyński Tomasz – Szatański interes, Pielewin Wiktor – Hełm grozy, Piskorski Krzysztof – Opowieść piasków (cykl), Poe Edgar Allan – Opowieści niesamowite, Pohl Frederik – Gateway; brama do gwiazd, Pratchett Terry – Johnny (cykl), Pratchett Terry – Mort, Pratchett Terry – Ostatni kontynent, Pratchett Terry – Piąty elefant, Pratchett Terry – Świat dysku (cykl), Pratchett Terry – Prawda, Pratchett Terry – Straż! Straż!, Resnick Mike – Kły, Resnick Mike – Mroczna pani, Rice Anne – Wywiad z wampirem, Rowling Joanne K. – Harry Potter (cykl), Różni autorzy – Arcydzieła (red. Orson S. Card), Sapkowski Andrzej – Narrenturm, Sapkowski Andrzej – Ostatnie życzenie, Sapkowski Andrzej – Wiedźmin (opowiadania), Silverberg Robert – Czas przemian, Silverberg Robert – Wieża światła, Silverberg Robert – Człowiek w labiryncie, Silverberg Robert – Długa droga do domu, Simak Clifford D. - Czas jest najprostszą rzeczą, Simak Clifford D. – Zasada wilkołaka, Simmons Dan – Olimp, Sobota Jacek – Głos Boga, Stephenson Neal – Diamentowy wiek, Stephenson Neal – Zamieć, Stephenson Neil – Żywe srebro, Strugaccy Arkadius i Borys – Poniedziałek zaczyna się w sobotę, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Miliard lat przed końcem świata, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Trudno być bogiem, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Żuk w mrowisku, Susanna Clarke - Jonathan Strange i pan Norell, Swift Jonathan – Podróże Gulliwera, Tolkien J.R.R – Silmarillion; Tolkien J.R.R. – Hobbit, Vonnegut Kurt – Śniadanie mistrzów, Watson Ian – Łowca śmierci, Wells Herbert George – Wyspa doktora Moreau, Wells Herbert George – Wehikuł czasu, White James – Szpital kosmiczny (cykl), White Terence Hanbury – Był sobie raz na zawsze król (cykl), Wilde Oscar – Portret Doriana Greya, Wolski Marcin – Agent dołu, Wójtowicz Milena – Podatek, Wójtowicz Milena – Wrota, Wyndham John – Dzień Tryfidów, Wyndham John – Poczwarki, Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa, Zajdel Janusz – Limes inferior, Zajdel Janusz – Paradyzja, Zelazny Roger – Imię moje legion, Zelazny Roger – Pan światła, Zelazny Roger – Widmowy Jack, Ziemkiewicz Rafał A. – Pieprzony los kataryniarza, Zimmer Bradley Marion – Darkover (cykl),

ODPOWIEDZ