Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XXI, lipiec 2009]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XXI, lipiec 2009]

Post autor: Keiko » pt, 07 sie 2009 21:20

1 Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 42]
2 Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 41, ↑]
3 Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie[G 33, ↑]
4 Żelazny Roger – Amber (cykl) [G 33, ↑]
5 Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G29, ↑]
6 Herbert Frank – Diuna (cykl) [G24]
7 Dick Philip K. – Ubik [G22]
8 Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu [G21]
9 Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G17, ]
10 Gibson William – Neuromancer [G16, ↑ ]
11 Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G 15]
12 Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G15, ↑]
13 Lem Stanisław – Solaris [G15,↑]
14 Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl) [G15,↑]
15 Card Orson S. – Gra Endera [G14,↑]
16 Lem Stanisław – Fiasko[G14,↑]
17 Pacyński Tomasz – Wrzesień [G14]
18 Card Orson S. – Ender (cykl) [G13,↑]
19 Cook Glen – Czarna kompania [G13, ↑]
20 Dukaj Jacek – Inne pieśni [G13, ↑]
21 Haldeman Joe – Wieczna wojna [G13]
22 Martin George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G13, ↑]
23 Simmons Dan – Hyperion [G13 ]
24 Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju [G12]
25 Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G11]
26 Bułyczow Kir – Wielki Guslar (cykl) [G11]
27 Jansson Tove – Muminki (cykl) [G11]
28 Wolfe Gene – Cień kata [G11]
29 Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G10]
30 Herbert Frank – Diuna (t. I) [G10, ↑]
31 Hines Jim C. - Zadanie goblina [G10,↑]
32 Pratchett Terry – Świat dysku (cykl) [G10, ↑]
33 Wolfe Gene – Księga nowego słońca (cykl) [G10, ↑]
34 Aldiss Brian W. – Non stop [G9, ↑]
35 Gaiman Neil – Nigdziebądź [G9]
36 Kay Guy G. – Sarantyńska mozaika [G9]
37 Lem Stanisław – Wizja lokalna [G9]
38 Pacyński Tomasz – Sherwood (cykl) [G9]
39 Eriksn Steven – Malazańska Księga Poległych (cykl) [G8,]
40 Kosik Rafał – Vertical[G8]
41 Lem Stanisław – Głos pana [G8]
42 Lem Stanisław – Niezwyciężony, [G8, ↑]
43 Pacyński Tomasz – Maskarada [G8, ↑]
44 Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa [G8]
45 Ziemkiewicz Rafał A. – Pieprzony los kataryniarza [G8]
46 Heinlein Robert A. – Luna to surowa pani [G7]
47 Hobb Robin – Skrytobójca (cykl) [G 7]
48 Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru [G7]
49 Lem Stanisław – Cyberiada [G7]
50 Lem Stanisław – Kongres futurologiczny [G7]
51 Mielville China – Dworzec Perdido [G7]
52 Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G7]


***********************************************************

Abraham Daniel - Cień w środku lata, Adams Richard – Wodnikowe wzgórze, Aldiss Brian W. – Cieplarnia, Andre Norton A. - Klucz Keplianów, Arthur C. Clarke – 2001: Odyseja kosmiczna, Asimov Isaac A. – Roboty (cykl), Barker Clive – Wielkie sekretne widowisko, Bernieres Louis de – Wojna o czułe miejsce don Emanuela, Białołęcka Ewa – Kamień na szczycie, Bishop K.J. – Akwaforta, Borges Jorge L. – Księga snów, Borkowska Anna – Garingawi, Wyspa Szczęśliwa, Bradbury Ray – "Fahrenheit 451", Bradbury Ray – Kroniki marsjańskie, Brin David - Wspomaganie (cykl), Brooks M. - Wojna Zombie, Brosnan John - Władcy niebios, Brust S – Jhereg, Brzechwa Jan - Akademia Pana Kleksa, Brzezińska Anna – Letni deszcz. Kielich, Brzezińska Anna – Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Brzezińska Anna – Wody głębokie jak niebo, Bułyczow Kirył – Ludzie jak ludzie, Bułyczow Kirył – Zamach na Tezeusza, Bunch Ch, Cole A - Sten (cykl), Burgess Anthony – Mechaniczna pomarańcza, Butcher J.- Rycerz królowej, Cadigan Pat – Grzesznicy, Canavan Trudi - Trylogia Czarnego Maga, CanavanTrudi - Gildia magów, CanavanTrudi – Nowicjuszka, Card Orson S. – Mówca umarłych, Card Orson S. – Dzieci umysłu, Card Orson S. – Mozaika, Carroll Jonathan – Kraina Chichów, Chiang Ted – Historia twojego życia, Connie Willis - Księga Sądu Ostatecznego, Connie Willis – Przejście, Connolly John – Księga rzeczy utraconych, Crichton M. – Kula, Cykl Jeźdźcy smoków z Pern, Ćwiek Jakub – Kłamca, , Ćwiek Jakub - Ciemność płonie, Dahl R. - Charlie i Fabryka Czekolady, Dębski Eugeniusz - Niegrzeszny mag, Dick Philip K. – Człowiek z wysokiego zamku, Dick Philip K. – Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?, Dick Philip K. – Czysta gra, Dick Philip K. – Majstersztyk , Dick Philip K. – Przypomnimy to panu hurtowo, Dick Philip K. – Trzy stygmaty Palmera Eldritcha, Dick Philip K. – Valis, Diwow Oleg – Najlepsza załoga Słonecznego, Dukaj Jacek – Córka łupieżcy, Dukaj Jacek – Czarne oceany, Dukaj Jacek – Extensa, Dukaj Jacek – Lód, Dukaj Jacek – Perfekcyjna niedoskonałość, Dukaj Jacek – W kraju niewiernych, Eco Umberto - Wahadło Foucaulta, Eddings D - Cykl Tamuli, Malloreon, Egan Greg – Stan wyczerpania, Ende Michael – Niekończąca się opowieść, Funke C. - Atramentowe serce, Gaiman Neil – Amerykańscy bogowie, Gaiman Neil – Chłopaki Anansiego, Garth Nixa – Abhorsen, Garth Nixa – Lirael, Garth Nixa – Sabriel, Garth Nixa - Stare Królestwo (cykl), Gibson W. & Sterling B. - Maszyna różnicowa, Gibson William – Trylogia ciągu, Goodkind Terry - Pierwsze prawo magii (cykl), Gromyko Olga - Zawód:Wiedźma, Grzędowicz Jarosław – Księga jesiennych demonów, Guzek Maciej – Królikarnia, Hal Duncan – Księga wszystkich godzin, Haldeman Joe, Haldeman Jack C. – Nie ma ciemności, Harrison Harry – Eden, Harrison Harry – Przestrzeni, przestrzeni!, Harrison Harry – Stalowy szczur (cykl), Herbert Frank – Diuna (t. II), Holdstock Robert – Lavondyss, Horwood William – Cykl o Wierzbach, Howard R. E. - Conan Barbarzyńca, Huberath Marek – Balsam długiego pożegnania, Huberath Marek – Gniazdo światów, Huberach Marek – Ostatni, którzy wyszli z raju, Jordan Robert – Koło czasu (cykl), Kańtoch Anna – 13. anioł, Kańtch Anna – Cykl o diable, Kańtoch Kańtoch Anna – Diabeł na wieży,, Kay Guy G. – Lwy Al-Rassanu, Kay Guy G. – Pieśń dla Arbonne, King Stephen – Czwarta po północy, King Stephen – Miasteczko Salem, King Stephen – Misery, King Stephen – Szkieletowa załoga, King Stephen – Zielona Mila, Kossakowska Maja L. – Ruda sfora, Kossakowska Maja L. – Zakon Krańca Świata, Kossakowska Maja L. – Żarna niebios, Knaak Richard A. - Studnia wieczności, Koonz Dean – Odd Thomas, Kostova Elizabeth - Historyk , Kozak Magdalena - Cykl o Nocarzu, Kozak Magdalena –Renegat, Kres Feliks W. – Król Bezmiarów,Kres Feliks W. – Księga całości (cykl) ,Kuttner Henry – Stos kłopotów, Le Guin Ursula K. – Lewa ręka ciemności, Le Guin Ursula K. –Czarnoksiężnik z Archipelagu, Lem Stanisław – Bajki Robotów, Lem Stanisław – Eden, Lem Stanisław – Golem XVI, Lem Stanisław – Opowieści o pilocie Pirxie, Lem Stanisław – Pamiętnik znaleziony w wannie, Lem Stanisław – Powrót z gwiazd, Lem Stanisław – Wielkośc urojona, Levis Clive S. – Kroniki narnijskie, Lewandowski Konrad T. - Bursztynowe Królestwo, Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów, Lewis M.G.- Mnich, Lovecraft Howard Philip – Opowiadania, Lovecraft Howard Philip - Zew Cthulhu, Lumley Brian - Cykl Nekroskop, Łukjanienko Siergiej – Brudnopis, Łukjanienko Siergiej – Jesienne wizyty, Łukjanienko Siergiej – Nocny Patrol, Mac Caffrey Anne - Śpiew Smoków, MacLeod Ian R. – Wieki światła, Martin George R. R. – Tuff Wędrowiec, Martin George R.R. – Piaseczniki, Martin George R.R. - Światło się Mroczy, McCaffrey Anne - Biały Smok, McCaffrey Anne – Damia, McCaffrey Anne – Rowan, McCarthy C. – Droga, McCarthy Cormac – Droga, McKillip Patricia – Mistrz zagadek z Hed (cykl), Meyer Stephenie - Saga Zmierzchu, Miller Walter M.- Kantyk dla Leibowitza, Milne A.A.- Kubuś Puchatek, Moehrs W. - Miasto Śniących Książek, Moore Ch. - Ssij mała ssij, Morgan Richard – Modyfikowany węgiel, Morgan Richard – Siły rynku, Mortka Marcin – Karaibska krucjata, Mortka Marcin – Ostatnia saga, Murakami Haruki – Koniec świata i hard boiled Wonderland, Murakami Haruki – Kronika ptaka nakręcacza, Nesbit Edith – Pięcioro dzieci i coś, Niven L. – Pierścień, Niwen Larry – Budowniczowie pierścienia, Nix G. – Gabriel, Norton A. - Senne Manowce, Oldi Henry Lion – Mesjasz formatuje dysk , Orson Scott Card -Saga Endera, Orwell George – Rok 1984, Pacyński Tomasz – Linia Ognia, Pacyński Tomasz – Smokobójca,, Pacyński Tomasz – Szatański interes, Paolini Christopher – Eragon, Paolini Christopher – Najstarszy, Pavelkova Aleksandra - Opowieści o Vimce, Paweł Kornew - Sopel (t. I i II) , Piekara Jacek - Alicja, Piekara Jacek - Cylk o o inkwizytorze Mordimerze, Pielewin Wiktor – Empire V , Pielewin Wiktor – Hełm grozy, Pilipiuk Andrzej - Cykl o Jakubie Wędrowyczu, Pilipiuk Andrzej - cykl o kuzynkach, Pilipiuk Andrzej - 2586 kroków, Pilipiuk Andrzej - Czerwona Gorączka, Pilipiuk Andrzej - Oko Jelenia. Srebrna Łania z Visy, Pilipiuk Andrzej - Operacja: Dzień Wskrzeszenia, Pilipiuk Andrzej - Weźmisz czarno kure, Piskorski Krzysztof – Opowieść piasków (cykl), Pjankowa K. - Prawa i powinności, Poe Edgar Allan – Opowieści niesamowite, Pohl Frederik – Gateway; brama do gwiazd, Pratchett Terry – Blask fantastyczny, Pratchett Terry – Carpe Jugulum, Pratchett Terry – Trzy Wiedźmy, Pratchett Terry – Ciekawe czasy, Pratchett Terry – Johnny (cykl), Pratchett Terry – Kosiarz, Pratchett Terry – Mort, Pratchett Terry – Na glinianych nogach, Pratchett Terry – Ostatni kontynent, Pratchett Terry – Piąty elefant, Pratchett Terry – Prawda, Pratchett Terry – Muzyka duszy, Pratchett Terry – Równoumagicznienie, Pratchett Terry –Czarodzicielstwo, Pratchett Terry – Straż Nocna, Pratchett Terry – Straż! Straż!, Resnick Mike – Kły, Resnick Mike – Mroczna pani, Reynolds Alastair - Migotliwa wstęga , Rice Anne – Pandora, Rice Anne – Wywiad z wampirem, Riddell Ch., Stewart P. - Kroniki Kresu: Za Kresoborem, Rowling Joanne K. – Harry Potter (cykl), Rowling Joanne K. – Harry Potter i Czara Ognia, Rowling Joanne K. – Harry Potter i Insygnia Śmierci, Różni autorzy – Arcydzieła (red. Orson S. Card), Różni autorzy – Krainy chwały (Forgotten Realms), Różni autorzy – PL+50, Sapkowski Andrzej – Krew elfów, Sapkowski Andrzej – Ostatnie życzenie, Sapkowski Andrzej – Wiedźmin (opowiadania), Sapkowski Andrzej – Złote popołudnie , Sapkowski Andrzej – Lux Perpetua,, Sapkowski Andrzej – trylogia o Reynevanie (Narrenturm, Boży Bojownicy, Lux Perpetua), Sapkowski Andrzej – Boży Bojownicy, Sienkiewicz Henryk - W pustyni i w puszczy, Silverberg Robert – Czas przemian, Silverberg Robert – Wieża światła, Silverberg Robert – Zamek Lorda Valentine'a, Silverberg Robert – Człowiek w labiryncie, Silverberg Robert – Długa droga do domu, Simak Clifford D. - Czas jest najprostszą rzeczą, Simak Clifford D. – Zasada wilkołaka, Simmons Dan – Olimp, Sobota Jacek – Głos Boga, Sorokin Władimir - Dzień Oprycznika, Stephenson Neal – Diamentowy wiek, Stephenson Neal – Zamieć, Stephenson Neil – Żywe srebro, Stewart Sean – Wskrzesiciel, Stross Ch. – Accelerando, Strugaccy Arkadius i Borys – Poniedziałek zaczyna się w sobotę, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Miliard lat przed końcem świata, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Trudno być bogiem, Strugaccy Arkadiusz i Borys – Żuk w mrowisku, Susanna Clarke - Jonathan Strange i pan Norell, Swift Jonathan – Podróże Gulliwera, Szmid Robert – Zaklinacz, Szmidt Robert - Apokalipsa według Pana Jana, Tokarczuk Olga – Bieguni, Tokarczuk Olga – Dom dzienny, dom nocny, Tolkien J.R.R – Silmarillion; Tolkien J.R.R. – Hobbit, Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni: Dwie wieże, Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni: Powrót Króla, Van Vogt A.E. - Misja międzyplanetarna, Vance J. - Trylogia Lyonesse, Verne J.– Tajemnicza wyspa, Vonnegut Kurt – Śniadanie mistrzów, Vonnegut Kurt – Kocia Kołyska, Watson Ian – Łowca śmierci, Watt-Evans L. - Jednym Zaklęciem, Watts P. – Ślepowidzenie, Weber B. - Imperium Mrówek (część pierwsza trylogii), Weber D - Przysięga Wietrznego Jeźdźca, Wells Herbert Geogre - Wojna światów, Wells Herbert George – Wyspa doktora Moreau, Wharton W. - Franky Furbo, Wells Herbert George – Wehikuł czasu, White James – Szpital kosmiczny (cykl), White Terence Hanbury – Był sobie raz na zawsze król (cykl), Wilde Oscar – Portret Doriana Greya, Wilson Francis Paul –Twierdza, Wolfe Gene – Księga Krótkiego Słońca (trylogia), Wolfe Gene – The Fifth Head of Cerberuj, Wolski Marcin – Agent dołu, Womack J. - Chaotyczne akty bezsensownej przemocy, Wójtowicz Milena – Podatek, Wójtowicz Milena – Wrota, Wyndham John – Dzień Tryfidów, Wyndham John – Poczwarki, Wynne Diana J. - Ruchomy zamek Hauru, Wynne Diana J. - Światy Chrestomanciego (cykl), Yeskov K.J.-Ostatni władca pierścienia, Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa, Zajdel Janusz – Limes inferior, Zajdel Janusz – Paradyzja, Zelazny Roger – Imię moje legion, Zelazny Roger – Pan światła, Zelazny Roger – Widmowy Jack, Ziemiański Andrzej - Achaja (trylogia), Ziemiański Andrzej - Achaja t.I, Zimmer Bradley Marion – Darkover (cykl), Zwierzchowski P. – Sendilkelm, Żwikiewicz W.- Delirium w Tharsys
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

ODPOWIEDZ