Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XXII, sierpień 2009]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keiko
Klapaucjusz
Posty: 2200
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XXII, sierpień 2009]

Post autor: Keiko » ndz, 06 wrz 2009 18:19

1 Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 45, ↑]
2 Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 43, ↑]
3 Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie [G 39, ↑]
4 Żelazny Roger – Amber (cykl) [G 34, ↑]
5 Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G29]
6 Herbert Frank – Diuna (cykl) [G24]
7 Dick Philip K. – Ubik [G22]
8 Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu [G21]
9 Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G17, ]
10 Lem Stanisław – Solaris [G17,↑]
11 Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G 16, ↑]
12 Gibson William – Neuromancer [G16]
13 Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G16, ↑]
14 Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl) [G16,↑]
15 Card Orson S. – Gra Endera [G14]
16 Cook Glen – Czarna kompania [G14, ↑]
17 Dukaj Jacek – Inne pieśni [G14, ↑]
18 Lem Stanisław – Fiasko[G14]
19 Pacyński Tomasz – Wrzesień [G14]
20 Simmons Dan – Hyperion [G14, ↑]
21 Card Orson S. – Ender (cykl) [G13]
22 Haldeman Joe – Wieczna wojna [G13]
23 Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju [G13, ↑]
24 Martin George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G13]
25 Pratchett Terry – Świat dysku (cykl) [G12, ↑]
26 Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G11]
27 Bułyczow Kir – Wielki Guslar (cykl) [G11]
28 Gaiman Neil – Nigdziebądź [G11, ↑]
29 Jansson Tove – Muminki (cykl) [G11]
30 Wolfe Gene – Cień kata [G11]
31 Aldiss Brian W. – Non stop [G10, ↑]
32 Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G10]
33 Herbert Frank – Diuna (t. I) [G10]
34 Hines Jim C. - Zadanie goblina [G10]
35 Lem Stanisław – Wizja lokalna [G10, ↑]
36 Wolfe Gene – Księga nowego słońca (cykl) [G10, ↑]
37 Kay Guy G. – Sarantyńska mozaika [G9]
38 Lem Stanisław – Niezwyciężony, [G9, ↑]
39 Pacyński Tomasz – Sherwood (cykl) [G9]
40 Eriksn Steven – Malazańska Księga Poległych (cykl) [G8,]
41 Hobb Robin – Skrytobójca (cykl) [G8, ↑]
42 Kosik Rafał – Vertical[G8]
43 Lem Stanisław – Głos pana [G8]
44 Pacyński Tomasz – Maskarada [G8]
45 Zajdel Janusz – Cylinder van Troffa [G8]
46 Ziemkiewicz Rafał A. – Pieprzony los kataryniarza [G8]
47 Heinlein Robert A. – Luna to surowa pani [G7]
48 Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru [G7]
49 Lem Stanisław – Cyberiada [G7]
50 Lem Stanisław – Kongres futurologiczny [G7]
51 Lem Stanisław – Powrót z gwiazd [G7, ↑]
52 Mielville China – Dworzec Perdido [G7]
53 Sapkowski Andrzej – trylogia o Reynevanie (Narrenturm, Boży Bojownicy, Lux Perpetua) [G7, ↑]
54 Silverberg Robert – Człowiek w labiryncie [G7, ↑]
55 Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G7]
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

ODPOWIEDZ