Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XXX, kwiecień 2010]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keiko
Klapaucjusz
Posty: 2200
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XXX, kwiecień 2010]

Post autor: Keiko » czw, 06 maja 2010 16:22

1 Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 65, ↑]
2 Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 53, ↑]
3 Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie [G 50]
4 Żelazny Roger – Amber (cykl) [G 42]
5 Herbert Frank – Diuna (cykl) [G 35, ↑]
6 Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G 34, ↑]
7 Dick Philip K. – Ubik [G 24, ↑]
8 Lem Stanisław – Solaris [G 24, ↑]
9 Pratchett Terry – Świat dysku (cykl) [G 24, ↑]
10 Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu [G23]
11 Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G 23, ↑]
12 Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G 24, ↑]
13 Gibson William – Neuromancer [G18]
14 Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G17]
15 Cook Glen – Czarna kompania [G 17]
16 Lem Stanisław – Niezwyciężony, [G17, ↑]
17 Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl) [G17]
18 Dukaj Jacek – Inne pieśni [G16]
19 Martin George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G16]
20 Pacyński Tomasz – Wrzesień [G16]
21 Simmons Dan – Hyperion [G16]
22 Card Orson S. – Gra Endera [G15]
23 Haldeman Joe – Wieczna wojna [G15]
24 Card Orson S. – Ender (cykl) [G14]
25 Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju [G14]
26 Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru [G14, ↑]
27 Lem Stanisław – Fiasko[G14]
28 Lem Stanisław – Powrót z gwiazd [G14, ↑]
29 Bułyczow Kir – Wielki Guslar (cykl) [G13]
30 Aldiss Brian W. – Non stop [G12]
31 Gaiman Neil – Nigdziebądź [G12]
32 Jansson Tove – Muminki (cykl) [G12]
33 Silverberg Robert – Człowiek w labiryncie [G12, ↑]
34 Wells Herbert George – Wehikuł czasu [G12, ↑]
35 Wolfe Gene – Księga nowego słońca (cykl) [G12, ↑]
36 Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G12, ↑]
37 Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G11]
38 Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G11]
39 Hines Jim C. - Zadanie goblina [G11]
40 Hobb Robin – Skrytobójca (cykl) [G11]
41 Lem Stanisław – Wizja lokalna [G11]
42 Wolfe Gene – Cień kata [G11]
43 Herbert Frank – Diuna (t. I) [G10]
44 Kosik Rafał – Vertical [G10]
45 Kossakowska Maja L. – Ruda sfora [G10]
46 Le Guin Ursula K. – Czarnoksiężnik z Archipelagu, [G10]
47 Orwell George – Rok 1984 [G10]
48 Pacyński Tomasz – Sherwood (cykl) [G10]
49 Piekara Jacek - Cykl o inkwizytorze Mordimerze [G10]
50 Sapkowski Andrzej – trylogia o Reynevanie (Narrenturm, Boży Bojownicy, Lux Perpetua) [G10]
51 Watts P. – Ślepowidzenie [G10, ↑] NEW

ODPOWIEDZ