Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XL, sierpień 2011]

czyli czyje akcje zwyżkują, a kto traci.

Moderatorzy: Keiko, RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keiko
Klapaucjusz
Posty: 2200
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Fahrenheitowy Top 50 [notowanie XL, sierpień 2011]

Post autor: Keiko » czw, 22 wrz 2011 00:03

1 Tolkien J.R.R. – Władca Pierścieni [G 79]
2 Sapkowski Andrzej – Saga o Geralcie [G 63]
3 Bułhakow Michaił – Mistrz i Małgorzata [G 57]
4 Zelazny Roger – Amber (cykl) [G 48]
5 Lem Stanisław – Solaris [G 45]
6 Herbert Frank – Diuna (cykl) [G 41]
7 Strugaccy Arkadiusz i Borys – Piknik na skraju drogi [G 40]
8 Lem Stanisław – Niezwyciężony, [G 40]
9 Dick Philip K. – Ubik [G 33]
10 Lem Stanisław – Powrót z gwiazd [G 32]
11 Grzędowicz Jarosław – Pan lodowego ogrodu [G 29]
12 Silverberg Robert – Człowiek w labiryncie [G 29]
13 Herbert George – Wehikuł czasu [G28, ↑ ]
14 Lem Stanisław – Dzienniki gwiazdowe [G 27]
15 Pratchett Terry – Świat dysku (cykl) [G 27]
16 Le Guin Ursula K. – Ziemiomorze (trylogia) [G 24]
17 Martin George R.R. - Pieśń lodu i ognia [G23]
18 Dukaj Jacek – Inne pieśni [G 22]
19 Gibson William – Neuromancer [G20]
20 Petecki Bohdan - Strefy zerowe [G20, ↑]
21 Bester Alfred – Gwiazdy moim przeznaczeniem [G 19, ↑]
22 Heinlein Robert A. – Obcy w obcym kraju [G19, ↑]
23 Łukjanienko Siergiej – Patrole (cykl) [G19]
24 Simmons Dan – Hyperion [G19]
25 Card Orson S. – Gra Endera [G 18]
26 Kossakowska Maja L. – Siewca wiatru [G 18]
27 Lem Stanisław – Fiasko[G 18]
28 Silverberg Robert – Roma Eterna [G18, ↑]
29 Cook Glen – Czarna kompania [G 17]
30 Aldiss Brian W. – Non stop [G16, ↑]
31 Dick Philip K. – Słoneczna loteria [G 16, ↑]
32 Gaiman Neil – Nigdziebądź [G16]
33 Le Guin Ursula K. – Czarnoksiężnik z Archipelagu, [G16]
34 Pacyński Tomasz – Wrzesień [G16]
35 Bułyczow Kir – Wielki Guslar (cykl) [G15]
36 Card Orson S. – Ender (cykl) [G15]
37 Haldeman Joe – Wieczna wojna [G15]
38 Lem Stanisław – Wizja lokalna [G 15, ↑]
39 Sapkowski Andrzej – trylogia o Reynevanie (Narrenturm, Boży Bojownicy, Lux Perpetua) [G 15]
40 Watts P. – Ślepowidzenie [G 14, ↑]
41 Asimow Isaac A. - Fundacja (cykl) [G 13]
42 Lem Stanisław – Cyberiada [G 13, ↑]
43 Piekara Jacek - Cykl o inkwizytorze Mordimerze [G13]
44 Wolfe Gene – Księga nowego słońca (cykl) [G13]
45 Zimmer Bradley Marion – Mgły Avalonu [G13]
46 Dukaj Jacek – Perfekcyjna niedoskonałość [G12]
47 Gaiman Neil, Pratchett Terry – Dobry omen [G12]
48 Hobb Robin – Skrytobójca (cykl) [G12]
49 Jansson Tove – Muminki (cykl) [G12]
50 Orwell George – Rok 1984 [G 12]
51 Sniegow S. - Dalekie szlaki [G12]
52 Tolkien J.R.R. – Hobbit [G12]
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

ODPOWIEDZ