Czestotliwość

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Czestotliwość

Post autor: Albiorix »

Kiedy z grubsza będą następne warsztaty tematyczne? Tzn - za dużo czy niedużo miesięcy?

Przypomniałem sobie o istnieniu Fahrenheita i dowiedziałem o samych warsztatach dopiero po terminie warsztatów VI. A chętnie bym coś napisał do zmiażdżenia :)

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Drogi Kmiotku, a nie łaska poczytać istniejących wątków? Nie łaska wysilić się trochę, by znaleźć odpowiedź?
Wybacz, ale gdyby każdy z lenistwa otwierał sobie wąteczek z zapytaniem, które chyba wszyscy zadają po kolei, to byśmy zginęli w tym chaosie.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Przeczytalem regulaminy w "ZakuŻone Zasady" oraz "Zasady dla ZakuŻonych Warsztatów Tematycznych" oraz porównałem sobie daty odpalenia edycji 1-6 ;
I 2007-11-26 (mija około miesiąca). II 2007-12-11 (około miesiąca) III 2008-01-24 (około miesiąca), IV 2008-02-08 (około miesiąca), V 2008-03-27 (mija około pół roku) VI 2008-09-03.

Dlatego pytam, czy spodziewać się bardziej miesięcznego czy bardziej półrocznego odstępu przed edycją VII. Bo jeśli bardzo długo, to pogodzę się z pozycją autora pozbawionego autoryzacji, inicjacji, namaszczenia, błogosławieństwa i rytuału przejścia, i zacznę wrzucać do tego działu forum dla publikującego pospólstwa, mas, cywilów, ignorantów, świeckich, gojów, gaijinów czy jak im tam. A jeśli krótko to poczekam.

Nie, nie tupię nóżką i nie domagam się kolejnej edycji teraz zaraz natentychmiast już, bo tak, bo ja chce!!11one.
Wręcz odwrotnie, grzecznie pytam kiedy może będzie, w pełni akceptując możliwą odpowiedź "nie wiadomo".
Ostatnio zmieniony czw, 18 wrz 2008 11:58 przez Albiorix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Planujemy miesięczne przerwy.
A ostatecznie jak wyjdzie - nie wiadomo. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Khem khem. Siódmą edycję czas zacząć? Bo wiele rzeczy przemyślałem po ostatnich warsztatach i aż moje paluchy się niecierpliwią, żeby te przemyślenia w praktyce zastosować i wystukać coś na klawiaturze. :-D (Poza tym słyszałem, że macie wymyślony już temat?)

Awatar użytkownika
terebka
Dwelf
Posty: 562
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008 23:56

Post autor: terebka »

A taki osobny wątek to niegłupia rzecz. Jest miejsce, gdziem można zadać wciąż tak samo brzmiące pytanie z nadzieją na niezmienną odpowiedź. Ale co ja tam mogę wiedzieć :(

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Odpowiedź taka sama jak zawsze...

(Niektóre sytuacje wydają mnie się przygnębiające)
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Nie chcemy przygnębiać Iki. Wycofujemy pytanie. (To znaczy można skasować).

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Marcin Robert pisze:Khem khem. Siódmą edycję czas zacząć? Bo wiele rzeczy przemyślałem po ostatnich warsztatach i aż moje paluchy się niecierpliwią, żeby te przemyślenia w praktyce zastosować i wystukać coś na klawiaturze. :-D (Poza tym słyszałem, że macie wymyślony już temat?)
Uważam, że to fatalny pomysł, bo w obecnych warsztatach jeszcze pełno tekstów jest nieomówionych [przez osoby, które chcą omówić], więc jaki sens jest zaczynać coś nowego? Osoby komentujące w tym temacie również pracują nad tekstami konkursowymi, więc po co im jeszcze dokładać pracy jak na ten moment. W VI E opowiadań jest dużo, więc lepiej na razie zająć się tym. Sama zapowiedziałam, że skomentuję wszystko na swój amatorski sposób, bo chcę i jestem innym to winna, lecz nie ma normalnie kiedy. Inni mają również czas zajęty. Najlepiej byłoby, gdyby obecne warsztaty jeszcze poleżały. Taka sugestia z mojej strony.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Masz rację, Xiri! Dlatego właśnie wycofałem się z pomysłu.

Ika zresztą też ma rację. :-D

Pan Rzóhfa

Post autor: Pan Rzóhfa »

Hmmm...no tak Xiri ma rację. Należało by zakończyć, zamknąć najpierw edycję numer VI, a dopiero rozpocząć VII.
Nie zmienia to jednak faktu, iż wielu nowych (w tym Ja:D), jak i starych autorów z chęcią zmierzyłoby się z nową edycją. Wiele osób przez brak czasu, minimalne opóźnienie związane z pojawieniem się na forum, własne zapominalstwo nie wzięło udziału w VI edycji.
Jako złoty środek proponuję wziąć się do roboty (komentowania, wyciągania wniosków) nad finalizacją VI edycji, co zaowocuje rozpoczęciem VII zapewne. Jednak i tak wszystko w rękach Bogów, jak i zapracowanych adminów strony:). Wszak to ,,Bogowie i Admini rzucają kośćmi";).

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Pan Rzóhfa pisze:Wiele osób przez brak czasu, minimalne opóźnienie związane z pojawieniem się na forum, własne zapominalstwo nie wzięło udziału w VI edycji.
Ewentualnie można zapowiadać, jak konkursy, np. z 1-2 miesięcznym wyprzedzeniem. Wtedy i pracujący i niepracujący będą wiedzieli o warsztatach, i zdąży się "zamknąć" wcześniejszą edycję, i teksty na nową będą miały czas na odleżenie. Niemniej wszystko od elity zależy, my najwyżej możemy składać propozycje i podsuwać pomysły.

Pan Rzóhfa

Post autor: Pan Rzóhfa »

Ot co:)

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Mam małą propozycję dla wszystkich niecierpliwiących się, kiedy będą następne Warsztaty: może w czasie oczekiwania zróbcie sobie Warsztaty indywidualne? Jak wiadomo, jednym z podstawowych problemów jest zmieszczenie się w limicie. Wymyślcie więc sobie jakiś temat o inspirującej nazwie: "Złoto jest dla mięczaków", "Króliki i demony", "Dwanaście koszul i ona", cokolwiek. I narzućcie sobie limit: 5000 znaków albo mniej. Napiszcie, dajcie poleżeć tekstowi i oceńcie, czy potraficie w narzuconym limicie stworzyć trzymającą się kupy historię.
Albo jeszcze lepiej: wymyślcie temat ociekający patosem (np. "Płomień chwały oczyści drogę nam ku niebu") i narzućcie sobie wymóg: brak patosu. I oczywiście limit max. 5000 słów. Bo ostatnie Warsztaty udowodniły, że ałtor, mając temat ociekający patosem, nierzadko napisze tekst równie patetyczny co temat. A patos trudna rzecz do opanowania. Aha, i postawcie sobie jeszcze jeden wymóg: nazwa tematu nie ma prawa posłużyć jedynie jako cytat do tekstu.
Wiem, że to nie to samo, co fachowe "obrobienie" tekstu przez innych, ale przynajmniej będziecie mieli czym się zająć do czasu następnych ZWT. Poza tym kto wie? Może okaże się, że tak stworzony tekst nada się po paru modyfikacjach do którejś edycji ZWT albo pomysł zatoczy szersze kręgi i 5000-słowny tekścik ewoluuje do postaci opowiadania czy nawet powieści, która później zostanie opublikowana?;-)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Radio pisze:Wiem, że to nie to samo, co fachowe "obrobienie" tekstu przez innych,
Zawsze można wstawić w odpowiedni dział w celu otrzymania fachowych komentarzy ;) Uprzedzam tylko, że nim komentarze nadejdą, trzeba się w cierpliwość uzbroić.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

ODPOWIEDZ