ZWT I, czyli Zreformowane Warsztaty Tematyczne START!

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Kret

Post autor: Kret »

A ja bym rzekła, że namiętna na pewno, ale czy tragiczna? Mogłabym polemizować... Ostatecznie to nie bardzo miłość jak z "Romea i Julii"... Było wiele wichur, dużo zranionej dumy... ale tak jak napisała Małgorzata, zakończenie jest w tej powieści otwarte... I słynne powiedzonko Scarlett - " Pomyślę o tym jutro"... Także na pewno można upatrywać się tam nadziei na lepsze czasy... Więc tragizm? Nie do końca:). Jak to mówią: "Nadzieja zawsze umiera ostatnia".
:)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

No to skoro, w granicach rozsądku, offtopować wolno, to ja was zaskoczę i napiszę, że w tych warsztatach udziału osobistego (tekstem) nie wezmę. Bom przedwczoraj ledwie się nagle zorientował że są, a jutro w nocy jadę na dwa tygodnie nad morze. W gorączce przedwyjazdowej czasu na myślenie nad pisaniem nie znajdę niestety :(
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Będą inne warsztaty, Krugerze.

A co do tragizmu w zwiazku - przecież Scarlett i Rhett stracili dziecko?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Tak na dobrą sprawę to nawet dwoje — Scarlett była w ciąży, kiedy spadła ze schodów.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Wolfie
Sepulka
Posty: 53
Rejestracja: wt, 13 lis 2007 22:51

Post autor: Wolfie »

Podziękował.
Coś mi rozbłysło pod czerepem, teraz trzeba modyfikować tekścicho. No, to z fartem!

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Wiem Małgorzato, nie jestem aż tak rozżalony. Prawda jest taka, że są dowolne i co mi stoi na przeszkdozie do nich pisać? A no właśnie, stoi. Tematyczne są terminowe i wymuszają a do dowolnych... jakoś tak weny cały czas brakuje :)
Pozdrawiam więc wszystkich uczestników i owocnego warsztatowania!
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Uwaga pytanie ontopiczne:
Nie ma przeciwwskazań do stosowania różniastej czcionki w tekście? Tylko odpowiednio sformatować przed wysłaniem? (jak fabuła nudna to chociaż tak tekst urozmaicę:P)

BTW. Powiedzonko "Pomyślę o tym jutro" należy do moich ulubionych i jest bardzo mądre ;)

Edit: różniasta czcionka to np kursywa, podkreślenie itp
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
KPiach
Mamun
Posty: 191
Rejestracja: śr, 18 sty 2006 20:27

Post autor: KPiach »

No, dłuuugo mnie nie było, a tu ZWT zreanimowane. Moja się cieszyć, o tak, cieszyć. Się będzie działo.
Myślenie nie boli! Myślenie nie boli! Myślenie... AUĆ! O, cholera! To boli!

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Tak, to znowu ja, rzekoma offtopiara, nawet gdy dyskutuję w słusznej sprawie:-P :-P :-P Ponieważ nikt nie zrozumiał o co mi chodzi, wyjaśnię krótko i rzeczowo, a jeśli ktoś nadal czegoś nie rozumie, mogę wyjaśnić w privie.
Mnie te posty użyszkodników o pomysłach i etapach prac nad tekstami nie przeszkadzają. W ogóle. Ale Moderatorstwu przeszkadzają, czego dowodem wielokrotne ganienie przez Moderatorstwo takich postów oraz wprowadzenie zakazu umieszczania takich postów. Logiczne więc, że musiałam się zdziwić, gdy wprowadzony zakaz nagle ni stąd ni zowąd znika, bez żadnej informacji.

A korzystając z odzyskanego przywileju:
Mam tekst napisany, właściwie mam trzy teksty napisane^^ Wbrew pozorom nie tak trudno napisać tekst o miłości; trudno natomiast napisać dobry tekst o miłości. A ten pewnie nie jest zbyt dobry, ale cóż... Zobaczymy, jak się przyjmie;-)
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

No masz! A taką miałam nadzieję, że jeszcze przez jakiś czas ZWT nie będą reaktywowane <złośliwy usmieszek mode on>
I do tego przeoczyłam rozpoczęcie. Juz ponad tydzień jestem do tyłu. <panika mode on>
A tu jak na złość bohaterowie się pojawili i kuszą, kuszą... (Choć książki nie czytałam, oglądałam tylko ekranizację. Nie mogę powiedzieć żeby mnie porwała. No ale to NIE ma być miłośc jak z PzW więc wszystko w porządku.)
Tylko pytanie "kiedy" ?

To pisałam ja, Jarząbek, a wcześniej nie pisałam bo nie miałam netu. Albo miałam go w porywach.

EDIT/
Jak fajnie że limit jest DO a nie DOKŁADNIE. Ufff...
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Keiko pisze:Uwaga pytanie ontopiczne:
Nie ma przeciwwskazań do stosowania różniastej czcionki w tekście? Tylko odpowiednio sformatować przed wysłaniem? (jak fabuła nudna to chociaż tak tekst urozmaicę:P)
<ciach!>
Edit: różniasta czcionka to np kursywa, podkreślenie itp
Tak się zastanawiam. Normalnie stosuje się w tekście literackim kursywę, czasami bold (bardzo ostrożnie). Podkreślenia jeszcze rzadziej niż pogrubienie.
Znaczy: myślę sobie, że jeżeli kontekst uzasadniać będzie warianty z różnymi czcionkami, to OK. A jak nie, to wiadomo. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

...to jatka będzie :P

Dziękuję za odpowiedz Małgorzato.
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Qłak

Post autor: Qłak »

A czy totalnie początkujący też mogą coś skrobnąć?

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

A jest gdzieś napisane, że nie? :)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Qłak

Post autor: Qłak »

Wolałem zapytać, niż narazić się na gniew stałych bywalców ;)

W takim razie jeszcze jedno pytanie: 1000 znaków to razem uskładane do kupy (fuj) literki, znaki interpunkcyjne itp?

ODPOWIEDZ