ZWT3: Z deszczu dźwięków pod rynnę melodii

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Bebok

Post autor: Bebok »

Kruger pisze:
No-qanek pisze:Bo "winien" nie znaczy dokładnie, że "musi"(...)
Może to tylko moje zboczenie wykształceniowo-zawodowe prawnika, ale owszem, "winien" znaczy dokładnie "musi".
Ano, w przepisach "winien" jest synonimem "musi", chyba bez wyjątku, ale sjp pwn rzecze:
1. «jest pożądane, konieczne, żeby ktoś coś zrobił, np. Powinien spłacić dług.»
2. «coś jest spodziewane, przewidywane, np. Powinien zaraz wrócić.»
3. «jest wskazane, żeby jakaś osoba, rzecz lub jakieś wydarzenie spełniały określone warunki, np. Zupa powinna być gorąca.»
A wskazany to według słownika:
«polecany z powodu korzystnego działania na kogoś lub na coś»
Toteż pytanie: przymus to czy mocna sugestia, takie całkiem od rzeczy nie było. W końcu nie każdy prawnik :)

A w temacie, zadanym znaczy, ciekawe, co okaże się większym wyzwaniem, tendencja czy jej złamanie :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Młodzik pisze:Mam takie drobne pytanie: czy muzykę można potraktować metaforycznie?
Nawet nie wiem, co przez to rozumiesz. I nie chcę wiedzieć. Masz temat. Masz ograniczniki formalne, w których chyba nie ma muzyki li tylko.

Proponuję potraktować "ograniczenia formalne" wg własnego widzimisię. A potem ja będę traktować teksty nadesłane również wg własnego widzimisię. Nie widzę problemu. Będzie równo i sprawiedliwie.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Hm... pisanie tych ironicznych uwag z pewnością zajmuje więcej czasu niż proste uściślenie.
Stąd wniosek, że skoro tak plujesz jadem (bez obrazy) to musi ci to sprawiać przyjemność!

Ergo: Pytania komentatorów są dla ciebie jak najbardziej korzystne :->
Choć się do tego nie przyznasz, bo psułoby to sarkazm.
Sasasasa
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, przecież ćwiczę sarkazm - żadna tajemnica. A gdzie znajdę lepszą okazję? :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Tak, ale nie jest tak oczywiste, że w głębi duszy cieszysz się, że ludzie zadają niepotrzebne pytania :>
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Albiorixie, 'szapo-ba', fakt - są takie formy jednoscenowe. :)
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »

Oj No-qanek, przecie ten finezyjny Małgorzaty sarkazm cudny jest :)
I odstąp już od tego pseudopsychologizowania, nuuudzisz :P

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Oj No-qanek, przecie ten finezyjny Małgorzaty sarkazm cudny jest :)
No jasne, że jest! Dlatego trzeba więcej bezsensownych pytań...
Buahaha ]:->

EDIT: A ontopicznie to mam pomysł i jestem z niego (i z siebie) dumny
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Taaaaa...
Jeszcze kilku nabijających sobie posty głupimi pytaniami i w końcu nawet cierpliwość Margoty się wyczerpie.
A pomyślałeś może, że bez Margoty warsztatów nie będzie?

Więc dalej kręć sobie bicz na własną...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Doprawdy... nie, żebyście tego źle nie odebrali - serio, poważnie pisząc: nigdy nie próbowałem tu Margoty obrażać, deprecjonować, ani też nie traktowałem jej bez szacunku.

Najpierw zwróciłem uwagę, że nie ma się co tak obruszać na pytania, potem zażartowałem... a potem jeszcze chciałem zaznaczyć, o co mi chodzi i że żartuje, choć może to mogło być niezrozumiałe.

Więcej nie zamierzam się tłumaczyć, moje EoT.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, nie można Was zostawić na chwilę, bo zaraz napięcie rośnie. :P
To szkodzi na kreatywność.
<dźwigając swój krzyż boleści oddala się do poziomu>
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

A gdzie ja napisałem, że próbowałeś ją obrażać?

Te warsztaty mają już kilkadziesiąt odsłon za sobą. I za KAŻDYM razem nasi ukochani ałtorzy zadają te same pytania. Więc skomentować to można jedynie pewnym cytatem z Kabaretu pod egidą, z roku 1981. Takim o sabotażu. Ale nie uczynię tego, bo się jeszcze bardziej nasi kochani ałtorzy (NIE WSYSCY! żeby nie było, że piszę o całości grupy - ale zawsze kilku takich się trafi, i do tego zazwyczaj te same osoby) uniosą.

Nie trzeba nawet wspominać o tym, że odpowiedź na te pytania można spokojnie znaleźć w poprzednich okołowarsztatowych wątkach.

No to teraz postaw się, nasz kochany ałtorze na miejscu Margoty. I wykaż odrobinę empatii.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »


Jumack

Post autor: Jumack »

kiwaczek pisze:No to teraz postaw się, nasz kochany ałtorze na miejscu Margoty. I wykaż odrobinę empatii.
Albo kopnij się w głowę i skup na tekście warsztatowym. W każdym razie już się nie pogrążaj. Sprawa interpretacji tekstu pisanego leży w gestii tylko i wyłącznie czytelnika, więc nie dywagujmy na temat obruszania i nieobruszania się.

Xiri- ten utwór podrapał mnie w korę mózgową. To całkiem ciekawy pomysł na inspirację.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Jumack pisze:Albo kopnij się w głowę i skup na tekście warsztatowym.
A Ty się przypadkiem nie nakręcaj za bardzo, drogi użytkowniku. Nie masz głupich pytań - chwała Ci za to. Ale to nie powód, żeby od razu w trzecim poście na forum strofować innych w taki sposób, nawet jeśli sprawa jest słuszna.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

ODPOWIEDZ