ZWT3: Z deszczu dźwięków pod rynnę melodii

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

SzaryKocur pisze: Bebe ma Operę, Małgorzata Firefoxa.
Bebe ma Firefoxa, żadnych Oper. :P

Metoda liczenia znaków jest jednoznaczna od zawsze na tym forum - obowiązuje metoda moja i Małgorzaty. I z tym należało się liczyć (haha) od początku. Większość uczestników zawsze daje radę zmieścić się w limicie pomimo stosowania różnych przeglądarek, edytorów, kodów, pomimo wpływu faz księżyca i jądra linuksa.

Ciekawa jestem, ile jeszcze naukowych uzasadnień przekroczenia limitu się tu pojawi. ;)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Wystarczy dodać do zasad kwestię nowego akapitu. Bo mój Open Office (nie mam Worda i nie przetestuję) nie liczy znaku enter, ale liczy shift+enter.

Kwestia myślników - o co tam chodzi? Napisane jest o wyrazach, a nie o znakach. A nawet jak byłby w danych WT limit wyrazów, to po przeczytaniu zasad i tak nic nie wiesz ponad "daj mniej niż limit, może trafisz".

Edit: Sorry, właśnie zobaczyłem, że za długo to ciągnę i się powtarzam.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Nie pamiętasz? Statystyka worda liczy krótki myślnik jako wyraz. Bolesne, nie?

Daobra, fakt, końćzmy temat. I tak wróci z następnymi warsztatami, razem z nowymi uczestnikami :)
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Bebok

Post autor: Bebok »

Pozwolę sobie jeszcze tylko zapytać, jakie to ma znaczenie, że krótki myślnik to wyraz, a długi nie? Obydwa liczone są jako jeden znak, przynajmniej przez mojego worda, a limity są w znakach. Już przy pierwszej wizycie na warsztatach, jeszcze przed rejestracją (zacząłem od regulaminu, hehe), mnie to zastanowiło.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

A ze dwie edycje temu czy trzy limit był w wyrazach, dlatego to miało znaczenie i może jeszcze mieć w przyszłości.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

ODPOWIEDZ