ZWT4: Cały jej świat zmienił się zupełnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Powinienem dodać buźkę, bo z przymrużeniem oka to napisałem. :D A telepatia zadziałała, chociaż w nią nie wierzę. ;-)

A teraz sio do pracy, bo nas Karola pogoni.

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Na Wszystkie Świętości! Powróciłem, zadowolon i uradowan, iż przecież nowe ZWT widzą oczy me, a tu co?!

Zagwozdka będzie niemała, żeby wycisnąć z 1500 tyle znaczenia na raz, ozdobić fantastyką i podać w formie sceny. Gratulacje dla wymyślacza tematu i wszystkich obwarowań tegoż. Gratulacje też dla śmiałków, którzy coś napiszą. Ja chyba... tego... no... popatrzę jednak z daleka, się wtrącał nie będę. Jakoś tak, z pewną dozą nieufności do moich zakuŻonych umiejętności podchodzę, dawnom nie pisał. Niemniej, spróbuję, może [a-nusz] się uda.
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Rubens! Aleś wyrósł! :)))
Temat wymyśliła Ika. Ja go tylko ubrałam w ograniczenia wg jej wskazówek. Niestety, nawet wiaderka (takiego malutkiego) mi nie pozwoliła dołożyć do limitów, normalnie ani kropli krwi!
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Teleri pisze:Przepraszam, ale ja tez mam głupie pytanie :D.
1500 znaków ze spacjami, czy bez?
ZATŁUKĘ, osobiście wyśmieję tekst, wyszarpię i potnę. Będę się wyzłośliwiać jak nigdy dotąd.
For vengence - jak mawia jeden znajomy Protos.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

UFF...
Dobrze że nie zapytałem o akapity.
(:P)

Awatar użytkownika
Teleri
Sepulka
Posty: 8
Rejestracja: czw, 19 sie 2010 14:47

Post autor: Teleri »

Ej no! Ale to mój pierwszy warsztat jest, a Word liczy znaki z i bez spacji. Ja chyba "nie odbieram" telepatii ;)
Mówią, że przeczytanie Silmarillionu bez przypisów byłoby niemożliwe. Mówią, że tylko fanatycy i sadyści to czytają.
Moje wydanie nie ma przypisów i przeczytam jeszcze raz...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Mamy tu gdzieś FAQ. I tam jak byk stoi. Dlatego Ika się denerwuje. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Teleri
Sepulka
Posty: 8
Rejestracja: czw, 19 sie 2010 14:47

Post autor: Teleri »

w takim razie przepraszam najjaśniejszą władzę tego zacnego forum :)
OSTATNI STAWIA MARGO FAJKI!!
Już się boję zapytać co będzie w następnych edycjach :)
Mówią, że przeczytanie Silmarillionu bez przypisów byłoby niemożliwe. Mówią, że tylko fanatycy i sadyści to czytają.
Moje wydanie nie ma przypisów i przeczytam jeszcze raz...

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Zadziwiające. Po raz pierwszy pisałem cztery razy ten sam tekst bez wiatrów weny i, o dziwo, mam go za udany. Może spróbuję coś dłuższego napisać.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

A ja mam zapytanie dotyczące charakterystyki. Czy brak choćby jednego z wymienionych elementów spowoduje, że tekst wyląduje pod kreską?
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Upewnię się, na wszelki przypadek.

Trzeba całą charakterystykę zmieścić i jeszcze opisać scenę zawalenia się świata piętnastoletniej dziewczyny?
(pytanie takie się pewnie pojawiło, ale potrzebuję łopatologicznej odpowiedzi)
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Proponuję podejść do opisu tematu na sposób prawniczy. Czyli:
Czy gdzieś tam, kurna, pisze, że choć słowo tej charakterystyki musi się znaleźć w tekście?
NIE PISZE! (dla purystów językowych - nie jest napisane).

Czyli krótko mówiąc:
Nic w tekście nie może być sprzeczne z charakterystyką. Nie może sie nazywa np. Karolina, nie może być studentką (czemu przeczy wiek), nie może być nieprzeciętna pod względem inteligencji, wyglądu czy ubioru, nie może mieć swojego mieszkania albo mieszkac z chłopakiem czy babcią, nie może być pracowita i ze smakiem zajadać się szpinakiem itd. Natomiast absolutnie nie ma konieczności, by te elementy charakterystyki w ogóle przytaczać w tekście. Jeśli ktoś się wykaże inteligencją i pomysłem, może nie odnieść się w swym tekście do ani jednego z tych elementów!

Czy teraz wsio jasne?

I na poparcie:
Lasekziom: Ta cała charakterystyka musi być zamieszczona w tekście, czy niekoniecznie?
Małgorzata: Owszem, ale niekoniecznie literalnie, czyli bezpośrednio. :)))

Obawiam się, że pisanie tekstu o 15-letniej dziewczynie jest mi całkowicie obce ideowo. Dumam nad tym intensywnie, ale obawiam się, że takiego pomysłu mogę po prostu nie ogarnąć.
Dlatego proszę Ikę i Małgorzatę o wybaczenie, że w tej edycji udziału nie wezmę*.

* - chyba, że jakiś cudem jednak czegoś nie wymyślę.

EDIT - literówka
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Krugerze, ja też tak w pierwszej chwili zrozumiałem polecenie z warsztatów. Że jest tam opis bohaterki, ale nie instrukcja, co z tym opisem dalej zrobić.

Jednak Margot napisała wyraźnie: charakterystyka musi być zamieszczona w tekście - nieważne jak. Dalej Margota radzi: "Charakterystykę można wcisnąć - pomysłem."

Choć z drugiej strony to może trochę sugerować, że jednak charakterystyka jest fakultatywna.
Ale jeśli musiałbym obstawiać, to powiedziałbym, że jednak każda z informacji musi się w tekście pojawić.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Eeeeh, za dużo znaczeń tropisz.
Instrukcja pisania jest w pierwszym poście. Potem można sobie pytać o kwestie niejasne i uzyskać jakąś wykładnię bądź interpretację tej niejasności. Ale przecież ta kwestia jest w instrukcji jasna, wystarczy pomyśleć :)
Mało tego, została wyjaśniona już w pierwszej odpowiedzi do zadanego pytania. A ten pomysł, na który się powołujesz, no przecież właśnie o to chodzi - by ja najwięcej powiedzieć jak najmniej mówiąc wprost i co najważniejsze - nie przecząc temu co zadane!

Nie zastanowiło was co stoi w pierwszym zdaniu?
Małgorzata pisze:No, to kolejna edycja WT, tym razem prostsza od poprzedniej, typowo szkoleniowa. :)))
No, ale każdy będzie pisał jak uważa. Natomiast jeśli przyjmiecie założenie, że charakterystyka musi być w tekście, to napiszecie kilkadziesiąt bardzo podobnych tekstów. Jakoś nie wyobrażam sobie by właśnie o to chodziło naszym redaktorkom :)
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Kruger pisze:Natomiast jeśli przyjmiecie założenie, że charakterystyka musi być w tekście
Margota + Lasek pisze:Owszem, ta cała charakterystyka musi być zamieszczona w tekście.
Chyba, że "owszem" było na "niekoniecznie", ale w to wątpię ;-)

Ale obawiam się Krugerze, że Naczelni są na tyle wkurzeni wyjaśnianiem, że nam Głos Z Góry nie odpowie... więc jak kto woli, przetrwają najdomyśliwsi :)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

ODPOWIEDZ