Rozważania o piractwie

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Othar
Mamun
Posty: 170
Rejestracja: pt, 08 wrz 2006 20:55

Post autor: Othar »

Trochę małe te kary. Powinny być dotkliwsze - 100% nieprawnie uzyskanych wpływów.
BoogieWoogie, Swing, Jitterbug, Rock'N'Roll, Foxtrot

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

No, ale jak to obliczysz? Musiałbyś obliczyć, ile "powinny" kosztować DVD i BD w tym i tym czasie, z tym i tym filmem. Niemożliwe.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Moim zdaniem kary nie są ważne. Potrzebne są zmiany min w prawie, aby zaczął się proces wycinania nieprzewidzianych technologią pośredników-darmozjadów.

Awatar użytkownika
Othar
Mamun
Posty: 170
Rejestracja: pt, 08 wrz 2006 20:55

Post autor: Othar »

nosiwodo, to wcale nie takie trudne.
Wiadomo dokładnie ile wpłynęło kasy za płyty, więc wiadomo ile płyt sprzedano.
Ustalasz teraz różnicę między marżą zaiksu/sfp a średnią u sąsiadów naszego kraju, liczysz ile powinni dostać i masz różnicę.

baronie jak najbardziej, ale te darmozjady mają kasę na lobbowanie korzystnych dla siebie przepisów, więc żeby coś zmienić, trzeba ich w pierwszej kolejności pozbawić nadmiaru pieniędzy.
BoogieWoogie, Swing, Jitterbug, Rock'N'Roll, Foxtrot

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.


Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozważania o piractwie

Post autor: neularger »

You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rozważania o piractwie

Post autor: ElGeneral »

Podejrzewam, neu, że prawnicy skupieni w organizacjach ścigających piratów i nieźle na tym zarabiający też poniewczasie żałują. Może nawet pójdą z torbami? Jak wszyscy wzorowo przestrzegają przepisów drogowych, to po kiego wała komu "drogówka"? No, może i jest potrzebna, ale czy w takiej liczbie? ;-)...
P. S. Przypomina mi się dzielna walka Jankesów z piciem alkoholu.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Re: Rozważania o piractwie

Post autor: Iwan »

Swojego czasu twierdzono, że radio zabije wytwórnie muzyczne: po co ktoś miałby kupować winyla, skoro może za darmo posłuchać piosenek w radiu? Potem okazało się jednak, że muzycy, którzy zabronili rozgłośniom radiowym puszczania w eter ich utworów, po prostu zniknęli w mrokach dziejów, gdy tymczasem muzycy radiowi zaczęli kosić miliony.
What doesn't kill you, makes you pissed off

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rozważania o piractwie

Post autor: ElGeneral »

Beniamim Franklin, skądinąd znany jako wynalazca piorunochronu, napisał, że wiedza nie jest niczyją własnością i że każdy wynalazca powinien się cieszyć z tego, że korzystając z narzędzi wynalezionych przez innych pogłębia jej basen wykopany przez poprzedników. Oczywiście, mówił o wiedzy, a nie o sztuce... ale coś w tym jest. ACTA tak naprawdę mają chronić patenty - a to już jest wiedza.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozważania o piractwie

Post autor: Młodzik »

Khm, najpierw miałbym poświęcić swoje pieniądze i czas, by coś wynaleźć, a potem cieszyć się jak głupi do sera, że wszyscy z tego korzystają, a ja nie mam za co żyć?

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rozważania o piractwie

Post autor: ElGeneral »

Franklin potrafił... i może dlatego uczymy się o nim w szkołach, a o Tobie (na razie) nie :-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Re: Rozważania o piractwie

Post autor: Gustaw G. Garuga »

Edison patentów miał od groma ;-)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Rozważania o piractwie

Post autor: ElGeneral »

Ile z nich było naprawdę istotnych ? Nawet ten z węglowym włóknem do żarówki się nie utrzymał. A przynajmniej połowę jego patentów kwestionowano.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Rozważania o piractwie

Post autor: Alfi »

ElGeneral pisze:Franklin potrafił...
Bo on już wtedy bogaty był (w dzieci też - miał z nieprawego łoża syna-rojalistę), a prądem się zajmował dla rozrywki.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ