Polisz paranoja

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Polisz paranoja

Post autor: Olaf »

Jak dla mnie to zakrawa na kompletną paranoję i absurd.
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

A właśnie w tym kontekście (wypatrzyłem to info rano) się zastanawiałem nad zespołem "Kury". W końcu na POLOWIRUSIE mieli piosenkę o Szatanie. Nic to, że pastisz totalny, ale dla tych naszych elit politycznych to chyba już wystarczający powód, żeby wpakować zespół na indeks...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Komuś padło na mózg? Klepki się poluzowały?
Ręce i stringi opadają...
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
oLari
Fargi
Posty: 364
Rejestracja: sob, 27 sie 2005 00:18

Post autor: oLari »

Tja. Pewnie za głośno ktoś słuchał Radia M jak miłość bliźniego i czarne rzeczy poszły na mózg (a mózgojadki wyzdychały, biedactwa). Powinna się w tym temacie wypowiedzieć Czarna.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Argh! Behemot, MM... Ja pierdziu... Najlepszy polski zespół metalowy, a te poje** się na niego porywają. Nie mogę, co to z kraj. Pewnie na liście znajdzie się też mój ukochany Slipknot (bo to SZATANIŚCI są, pani... widziałem, jakie maski mają. No i śpiewają "Heretic anthem" XD)... Tak na oko, bo ich mentalności nigdy nie poznam, można założyć, że znajdą się tam:
- Iron Maiden (666 the number of the beast i inne)
- Ozzy (bo on w końcu książe ciemności)
- Lordi (szataniści, jak w ryj strzelił)
- Slipknot
- Slayer (God hates us all i takie tam)
- Megadeath (jak już jadziem, to jadziem)
- Wszystkie zaspoły metalowe, tak dla pewności

Ku**ica mnie bierze, jak czegoś takiego słucham/czytam. Wolność słowa i wyznania (bo trza być katolikiem teraz) idzie się dymać w pobliskim zaułku. Jeśli ta ci**ata lista wejdzie w życie... Ech... życie metala stanie się trudniejsze i bardziej przygnębiające.

"And the record play the same old song... Keep ur hands of my band, mofo!"
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Ignatius Fireblade pisze:Ech... życie metala stanie się trudniejsze i bardziej przygnębiające.
Hmmm... Wiesz co? To.
I ewentualnie jeszcze ten kadr z Osiedla Swoboda (czy jednak z Wilqa?), gdzie metale leją się z depeszami o to, kto ma prawo chodzić na czarno... Ciut więcej dystansu, bo inaczej zostaniesz emo i będziesz już słuchać tylko Him i Łez :D

A lista faktycznie idiotyczna. Jak i eksperci zebrani do jej ułożenia...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

I niby co ja mam na TO powiedzieć?
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Tak trochę z innej beczki, ale w tym samym klimacie. Jako drużyna stawiamy gród w pewnej wsi pod Białymstokiem. Musimy jednak dokonać paru manewrów, żeby ksiądz co niedzielę nie przyjeżdżał nam go święcić (tak się dzieje w Drohiczynie po każdym zlocie wczesnośredniowiecznym). Między innymi wprowadzamy krzyżowców z pierwszej krucjaty, żeby mieć chociaż jedną scenkę jak się wyplenia "pogąłstwo" i żeby wszyscy dali nam nieświęty spokój. A co do muzyki na indeksie. Odczuwam namiastkę tego, co musieli odczuwać nasi przodkowie, gdy wybijano im zęby za nieprzestrzeganie piątkowych postów i oddawanie czci starym bogom. Przypomina mi się też okres prohibicji w Stanach - oficjalnie nie ma alku, nieoficjalnie każdy ma do niego dostęp. Myślę, że scena metalowa poradzi sobie z muzyką na indeksie. Wystarczy polskim kapelom pozmieniać nazwy. :) Nie ma na indeksie - niech się fakują. Gorzej z zagraniczniakami. Martwię się też, że co gorętsze "metalowe" głowy zaczną terroryzować cmentarze, żądając powrotu na sceny muzyki metalowej (zamawiam! mój pomysł!:)) Zaczynam ziać coraz większą niechęcią do chrześcijaństwa, a właściwie do ortodoksyjnego katolickiego kościoła państwowego w Polsce.
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Varelse
Dwelf
Posty: 511
Rejestracja: czw, 13 lip 2006 11:12

Post autor: Varelse »

A ja się nieco wyłamię z tego okołoparanoicznego narzekania (może dlatego, że preferuję raczej elektronikę niż metal). Uważam, że ograniczenie treści satanistycznych ma taką samą rację bytu jak ograniczenie treści faszystowskich (może trochę przegiąłem, a może nie).
Olaf pisze:A co do muzyki na indeksie. Odczuwam namiastkę tego, co musieli odczuwać nasi przodkowie, gdy wybijano im zęby za nieprzestrzeganie piątkowych postów i oddawanie czci starym bogom.
Z tym że oni wyznawali swoją religię. A satanizm to sekta. To nie to samo.

Paranoja się zacznie, jak na czarną listę wejdzie Radiohead ze swoim ironicznie zaśpiewanym "God loves his chlidren, God loves his chlidren, yeah!". Ale na to chyba się nie zanosi. W końcu to nie LPR tworzy tą listę.
Ale tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko umieraniu, gdyby nie następowała po nim śmierć - Thomas Nagel


Szczury z Princeton, Nowa Fantastyka 9/2009

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Varelse pisze:Z tym że oni wyznawali swoją religię. A satanizm to sekta. To nie to samo.
Kościół to też sekta. W sumie, to wszystkie religie są sektami[

[edit]zdaje się, że Dabliu rzucał tu gdzieś linkiem, pod którym sprawdzić można "sektowość" wyznania...

Awatar użytkownika
nameless
Fargi
Posty: 330
Rejestracja: pn, 11 cze 2007 17:07

Post autor: nameless »

Cień Lenia pisze:Kościół to też sekta. W sumie, to wszystkie religie są sektami.
Patrząc na poniższą definicyjkę, to owszem.

SEKTA - grupa wyznaniowa o stosunkowo małej liczbie członków, powstała przez wyodrębnienie z macierzystego kościoła (lub, i) jako efekt protestu religijnego wobec istniejącej już doktryny i kultu, ewentualnie organizacji.
Zatem wychodzi na to, że chrześcijaństwo, jako religia wywodząca się z judaizmu, jest sektą; prawosławie i katolicyzm i inne arianizmy i luteranizmy są sektami sekty. Dalej - wychodzi ostatecznie na to, że sektami nie są jedynie religie pierwotne, ewentualnie sektami nie byłyby te przyszłe religie, które by nie powielały żadnej z oficjalnych doktryn oficjalnych religii (co jest prawie niemożliwe). Teoretycznie na to wychodzi, ale czy aby na pewno tak jest? Definicja powyższa napomyka też przecież o 'stosunkowo małej liczbie członków' jako jednym z warunków zakwalifikowania do miana sekty. Idąc tym tropem - liczba wyznawców decyduje czy coś jest sektą czy już może religią. Chrześcijaństwo zatem z początku było sektą, a gdy powiększyły się rzesze wyznawców, stało się religią. Prawda, że pachnie absurdem?

Z umiarem, z umiarem podobne tezy ;).

Wiem, offtop jak byk, ale tę linkę i tak wkleję.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Czy wy trochę nie przesadzacie, mówiąc, że oni zaraz wszystkiego zabronią i "wszystko zlikwidują" ;-)

Bo dotychczas kończyło się na gadaniu.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

To należy czekac bezczynnie?
To juz jest złamanie prawa, bo jest wolność religijna i jak ktoś chce być satanistą to jego prawo. I jego prawo ów satanizm wyśpiewywać. Władzy nic do tego.
I do walki z Szatanem sa skuteczne metody i organy. Egzorcyzmy i pogromca Szatana - Matka boska. Nie ma co Pana Boga w tym wyręczać.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20010
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Kaju, dzisiaj zakładam Wspólnotę Wyznawców Tezcatlipoki. Lada dzień doznasz zaszczytu zapoznania się z ostrzem obsydianowego noża.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No, nie Alfi. Wyznawać sobie mozesz, w granicach obowiązującego prawa. Kaj nie pisał o prawie do składania krwawych ofiar.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ